Aký ste mali pôrod s Fraxiparinom?

trinitka87
20. okt 2010

Ahojte, zaujimalo by ma, aky ste mali porod ked ste si pocas tehu pichali fraxiparin.

ci islo o prirodzeny alebo planovany.

dik

azuz
20. okt 2010

ahoj, ja som si pichala clexane cele tehu a rodila som spontanne, neviem ci je dovod aby si mala porod planovany, dokonca mi raz jedna sestricka vravela, ze je v takom pripade rodit lepsie prirodzene ako na cisarsky 😖 tak ozaj neviem co je lepsie

cikyta
20. okt 2010

Pri fraxiparíne som mala pôrod normálny,prirodzený...........
-len som nesmela mať EPI
-pôrod sa snažiť realizovať 12 hod.po vpichnutí fraxiparínu.Skôr velmi nie.
-dalšiu dávku najskôr 8 hod.po pôrode
-pichať ho ešte minimálne v šestonedelí (podla výsledku krvy aj dlhšie)
-po pôrode nosiť preventívne chvílu elastické kompresie na nohách-pančuchy na to určené.

lubkaeck
20. okt 2010

ahoj, rodila som cisarakom - nie kvoli fraxi, ale nemoze byt pichanie do chrbta, inak sa rodit moze spontanne a tak dalej ako pise hore cikyta, no ja som pancuchy nosila cele tehu 😉

denisekkk
20. okt 2010

Ahojte ja si picham Fraxiparin 0,3 cele tehu.Som v 40tt takze sa mi to blizi a chcem epidural cize by mi mali porod planovat ale nejak moj doktor na to serie...asi chce aby som musela rodit prirodzene...nesmiem si ho pichnut 24 hod pred porodom takze srandicka ak to na mna prijde len tak...uz sa tesim na to fajne krvacanie 😀

babulina
20. okt 2010

ja som si pichala fraxiparine asi od 30tt, kedze som prenasala tak porod vyvolavali rano mi nepichli ale po porode mi pre istotu pichli dve injekcie, krvacala som jak blazon a dozvedela som sa nasledne na druhy den ze to niekto pekne pobabral a nemali pichnut nic stacilo sa pozriet na vysledky krvi robene den pred porodom 😠

moniqe3
20. okt 2010

Ja si pichám fraxiparín kvôli žilovej trombóze a mám plánovaný cisársky. Okrem iného mám aj iné zdravotné problémy ale bolo mi povedané, že je lepšie naplánovať sekciu práve kvôli tomu, že keď si pichneš fraxi tak minimálne 12hodín nemôžeš rodiť. Takže v tomto prípade je lepší plánovaný pôrod teda sekcia. Aspoň tak mi to viacerí odborníci potvrdili.

dida38
20. okt 2010

AHoj,
ja som si pichala farixiparin 0,3ml a 0,4ml cele tehotenstvo + 6 tyzdnov po....rodila som normalne, odtiekla mi plodova voda...pichala som si ho vzdy vecer, voda mi odtiekla poobede, to mi ho uz ale nepichli. rodila som o 2,10 a rano som opat pokracovala v pichani fraxiparinu. Nejak mimoriadne som ani pri porode a ani po nom nekrvacala, tak uplne normalne....
Myslim, ze netreba mat nejake obavy z prilisneho krvacania...
Drzim palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre