Alternatívny pôrod v Košiciach. Máte niekto skúsenosť?

jaja07
24. mar 2009

Ahojte kocky, mate info pripadne skusenost s alternativnym porodom v niektorej z kosickych porodnic?

jaja07
autor
24. mar 2009

Kosicanky,podelte sa prosim o svoje skusenosti, rodili ste niektora do vody, pripadne ake mate skusenost s porodom na stolicke alebo inou alternativou?

norik1
25. mar 2009

jaja zabudni... stolicka je urcite v novej nomocnici, ale do vody v KE neporodis, nie je tu na to specialna vana...v novej su aj fit lopty a porodna zinienka (na tu sme sa skladali a darovalisme ju nemocke na predporodnej priprave)

Kedy rodis?

jaja07
autor
25. mar 2009

Ahoj Norik, koncom augusta alebo zaciatkom septembra

jaja07
autor
25. mar 2009

A ty si kde a ako rodila?

tintinka
25. mar 2009

jaja, na rastislavke maju tiez fit loptu aj stolicku, ale vraj sa na nej nerodi, mozes ju pouzit len v tej prvej dobe porodnej, rodi sa tradicne na porodnom stole.

jaja07
autor
25. mar 2009

Takze vsade sa rodi len v klasickej polohe na chrbte? To je podla mna smutne...

norik1
25. mar 2009

hej, ale ten stol je normalne polohovatelny, aj tie stare 30-rocne sa daju polohovat, takze kludne mozes byt v polosede... v Novej maju navyse nadstandardnu porodnu salu (myslim 1000 sk) a tam je polohovatelne kreslo na ktorom moze za tebou lezat aj partner pocas 1. doby a masirovat, hladkat, dychat s tebou... mas ovladac v ruke a sama si regulujes polohu...inac vyzera super🙂

ja som rodila v novej, najprv som to 30 hodin skusala klasicky, ale slabe kontrakcie, maly otoceny celom nahor nechcel narotovat a tak nenaliehal na kanal, cize som sa skoro vobec neotvarala...tak som potom sla na sekciu... ale nemozem sa stazovat ani slovickom, doktori uzasni, sestricky mile a prijemne... ked pojdem este raz, idem tam 😵

jaja07
autor
25. mar 2009

Norik, 30 hodin???!! Muselo to byt vycerpavajuce...a mala si nejaku vyvolavacku, alebo utlmovacku? A mala si dohodnuteho lekara? Kto Ta rodil? Mam na Teba vela otazok, ale najcennejsie info su od tych co to uz zazili...🙂

norik1
25. mar 2009

Mala som asi vsetko... niekolko vyvolavaciek, potom aj epi, 20 hodin som odpochodovala po chodbe aj s manzelom, skakala som na fit lopte, pustili mi vodu, dali klystir - a NIC!!!... tahalo sa to celu noc doma a cely den v nemocke... vecer prisiel doki a do rana sme este cakali co bude - nechcel ist hned do sekcie, tak sme vyckavali ci sa priroda nezmiluje... nebolo to hrozne, dalo sa to vydrzat, len to bolo dlhe - ale to som si uvedomila az potom... vtedy vnimas len tu danu chvilu a nech uz je cim skor po tom...
Doki sa smial ze to bol jeho najdlhsi porod...ale vraj som bola jedna z veeeelmi mala, tak sa nenechaj odradit 😀 😀 😀

kludne sa pytaj co chces 😉

jaja07
autor
25. mar 2009

A ten doki bol ktory? Mala si ho dopredu dohdonuteho?

norik1
25. mar 2009

hej, pisala som to v teme Nova nemocnica... meno v ip 😉

kosicanka1
25. mar 2009

ja som tiez rodila v novej nemocnici, bola som velmi spokojna, maju aj tu porodnu stolicku, ale tiez iba na prvu dobu. tesne pred porodom mi este dali skakat na fit lopte, to som sa za par minut uplne otvorila, potom som sla do kresla, dala som si do polosedu a za 15 minut bola simi na svete.
aj teraz sa chystam do novej nemocnici rodit

any395
7. jan 2013

žienky,ak by ste mali záujem, môžte sa bližšie mrknúť na www.porodnaasistencia.sk ... som tu pre vás, keďže pracujem ako pôrodná asistentka s licenciou so zameraním na prirodzené teh. a pôrod, iba ako SZČO, tzn. že už nie som viazaná na pravidelné služby v nemocnici na pôrodníckom odd. a môžem sa venovať naplno svojej prekrásnej profesii, svojmu poslaniu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre