Balónik na vyvolávanie pôrodu

20. máj 2023

Ahojte, len som sa chcela podelit so skusenostou - mozno to niekomu pomoze. Ked som si hladala skusenosti s touto metodou na vyvolavanie porodu, drviva vacsina prispevkov hovorila o tom, ze im balonik nepomohol. V jednom zasitom prispevku vsak bolo, ze pomohol a bolo tam spomenute, ze sa po zavedeni treba s nim prechadzat.
Tak som to len chcela takisto zdoraznit, lebo ja som bola po zavedeni poslana na izbu (kde sa dalo akurat tak sediet/lezat na posteli) a nikto prechadzanie nespomenul. Ja som sa vsak prechadzala skoro 6 hodin po chodbe a vdaka baloniku som sa otvorila natolko, ze ma po jeho spontannom vypadnuti pri cikani odvazali na porodnicu.
Tak drzim palce kazdej z vas, ktora to ide absolvovat ❤

nelca0510
20. máj 2023

Tak čo ja viem,mne pomohol aj bez 6 hodinovej prechádzky.

nique
20. máj 2023

Mne nepomohol. Chodila som 10 poschodí hore dole 3x za deň, robila som denne 10000 krokov. Pôrod nastal aj až o 3 dni od zavedenia.

klaudia1702
20. máj 2023

Mne tiež pomohol, ani som sa nemusela prechádzať, po 3 hodinách začali kontrakcie.

sim_simonka
28. máj 2023

Mne rano dali balón, cely čas som ležala (prevažne) a na druhy deň som rodila. Ale tak mi povedali, že on ma pomôcť len pri zmaknuti a vstrebani krčka, potom tabletka na otváranie.

autor
28. máj 2023

Joj, tak to sa tesim, ze sa tu pozbierali dobre skusenosti s balonikom, lebo v starsich diskusiach prevazovali len negativne, pripadne dost skepticke. Dakujem vsetkym za prispevky a hadam to buduce rodicky trochu povzbudi ❤

s_i_l_v_i_k_a
31. máj 2023

ja sa tiez hlasim k dobrej skusenosti. Doobeda som dostala balonik, prechadzala som sa max po izbe, o pol noci prisli pravidelne kontrakcie a o druhej bola nasa mala na svete

katarina97
13. jún 2023

Ked citam vase spravy tak mam malu dusicku ze to bude rovnake akou vas, mam balonik tak hodinu a pol a zatial len take zvladnutelne 3 kontrakcie ktore som predychala, uz som 10+2 po termine a malej babule sa nechce ist von absolutne. Snad nebudu musiet podavat tabletky na dalsie vyvolavanie

nelca0510
13. jún 2023

@katarina97 niektoré majú balónik až 24 hodín. Vyckaj času,nechaj ho posobit. Tablety na vkladanie sú snáď najmenší problém. Drž sa,snáď do rána porodis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre