Bolí vyšetrenie pred pôrodom ?

123medulienka123
28. nov 2019

Ahojte chcem sa opýtať ci boli vyšetrenie pred pôrodom keď sa doktor vo vás spara na koľko cm sme otvorene

wena
28. nov 2019

Mňa to nebolelo.

sara07
28. nov 2019

ak si uvolenena a nie strpnuta tak to neboli ale ak si krčovita nervozna, svaly napnute jasné že to nie je prijemné ani nebolestivé a ten mudr ta proste musi vyšetrit na kolko si otvorená
je to o tebe nie o mudr iba ak by bol teda fakt nejaky mäsiar doslova ale tebe nesympaticky mudr

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierka0508
28. nov 2019

No ked to uz robia po x-ty krat tak to boli ako svina. Teda ja som uz tesne pred porodom po 18tich hodinach zatinala zuby.

hivanik
28. nov 2019

Ked nastupia kontrakcie tak vysetrenie bude ta lepsia cast porodu.

123medulienka123
autor
28. nov 2019

@bambulienka25 tak som to myslela 😉

123medulienka123
autor
28. nov 2019

Takže sa nemusím až tak báť? Teraz keď ma Dr vyšetruje je to v pohode

ukulela
28. nov 2019

Vyšetrenie by bolet nemalo. Boli však, ak robia ten hamiltonov hmat, teda nasilu otvárajú krčok.

katarinka89
28. nov 2019

@123medulienka123 nič v zlom, ale ak riešiš bolesť pri vyšetrení krčka tak potom čo budeš robiť keď začne pôrod? Ja som nikdy toto neriešila 🤪🤔 lebo viem, že je to banalita oproti kontrakciami 😉

123medulienka123
autor
28. nov 2019

@katarinka89 budem musieť nieako zvládnuť 😝

evkamotka
28. nov 2019

@123medulienka123 mna to raz bolelo, raz nie. Zaviselo od dr

z_uzank_a
28. nov 2019

@ukulela mňa napríklad Ham. hmat nebolel a to mám naozaj nízky prah bolesti 😖 Asi ide skor o doktora ako citlivo to urobí

evkamotka
28. nov 2019

@z_uzank_a moze byt. Ja som pri nom videla vsetkych svatych

sapetka
28. nov 2019

Mna to bolelo🙈mala som pocit ze malemu tam doleju cestu na slobodu

diewcatqoo
28. nov 2019

Mne robili hamiltonov hmat 3x, vzdy iny lekar. Raz nebolel absolutne, druhykrat to bolo trochu neprijemne a tretikrat som myslela, ze im rozdriapem kreslo.
Co sa tyka vysetrenia pred porodom, vysetrovali ma tiez niekolkokrat, tiez vzdy iny lekar a vzdy to bolo ine. Zalezi od sikovnosti lekara a od teba, v akom si rozpolozeni, ci mas svalstvo stiahnute, uvolnene... v porovnani s inymi vecami pri porode je palpacne vysetrenie pohoda ;)

miadi
28. nov 2019

Mna Hamilton bolel neskutocne horsie ako kontrakcie. A na porod som bola velmi optimisticky slniečkovo pripravena😆podla mna zaleži kto to robi a na kolko je cervix zrely. Su veci ktore si nevybrrieš bude ako bude hlavne zatat zuby a vydrzat. A nebat sa dopredu.

selest
28. nov 2019

To zvladnes

123medulienka123
autor
29. nov 2019

Ďakujem dievčatá za podporu

alexandra2468
29. nov 2019

@123medulienka123 mna vysetroval ten isty lekar, rodit mam vraj v priebehu dvoch dni :D
Raz to bolelo a raz nie.
Prvy krat aj povedal, ze “na jeden volny prst ste otvorena, viac som sa ani nesnazil, ale keby som sa snazil, vojdu sa aj dva prsty.” Vtedy to vobec nebolelo.
Druhy krat myslim, ze uz sa snazil :D preto to aj zabolelo, ale je to iba taka bolest, ze to stipe alebo tak. A hlavne to hned prejde po vysetreni.

sara07
29. nov 2019

@ukulela no tak pri poslednom mi hamiltona robil a teda to nebolelo ale je pravda že som ho poprosila aby mi dal chvilku ked mi to povedal, predychala som uvolnila sa a potom to šlo nebolelo to vôbec ael teda citila som pohyb prstov a rozpraval sa so mnou pri tom to mne ako dost pomaha ked som mnou kecaju

ajka0207
29. nov 2019

Z mojej skusenosti to boli podla toho nakolko postupil porod. Mna to bolelo od tych 8 cm hodne, isto viac ako kontrakcie. Dovtedy pohoda.

simona92101
29. nov 2019

Zalezi aj od toho ako bude postupovat porod.ja som mala mega rychly,po prichode do nemocnice bola malá o pol hodinu na svete.a kontrakcie kazde 3 minuty takze ja som ani neriesila ani necitila ci sa vomne niekto špara,mala som problem to udychat aby som neporodila na chodbe..neviem,za mna to bol skor taky tlak,nie bolest,skor som citila šitie,neprijemna zalezitost 😕

terka224
29. nov 2019

No pre mňa bola toto NAJHORŠIA časť pórodu😂
Ale nechcem ťa strašiť, ja to strašne neznášam toto vyšetrenie a na 100% som nebola uvoľnená

sunny8
29. nov 2019

No podľa mňa toto je to najmenej bolestivé 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre