Bonding - priloženie dieťatka po pôrode

petacvicka
30. júl 2012

Rada by som bola keby ste mi vyjadrili svoj názor na bonding. U nas v porodnici (PP)mi povedali ze babatko najprv umyju a skontroluju a az potom ho mozu na poziadanie matky prilozit. Podla nich je neefektivne prilozenie dietatka hned po porode na matku a babtko nevnima poriadne matku a ani sa neprisaje na prsnik. Ja si mylsim opat ale neviem comu mam verit... ide mi najma o co najskorsi kontakt s babatkom. Dakujem Peta

qtinka77
17. apr 2013

@bufy Ahoj, ako sa mate? Vsetko v poriadku aj s babatkom? Ako prebehol porod na Kramaroch? Co pupocnik, co bonding? 🙂 Vdaka a pekny den prajem.

bufy
19. apr 2013

Ahoj, tak nakoniec sa to trosku skomplikovalo a musela som mat akutny cisarsky ☹ Bola som v celkovej anesteze, takze sa ani bonding a ani pupocnik nekonali. Bola som u doktora Prochazku. Vsetko dopadlo dobre, uz mame doma zdraveho chlapceka 😉

qtinka77
20. apr 2013

@bufy Jaaaaaaaj, no skoda, ale hlavne, ze to dobre dopadlo...gratulujem k babatku a prajem vsetko dobre 🙂 a preco musela byt nakoniec sekcia?

bufy
21. apr 2013

Ďakujem 🙂, inak sa ospravedlňujem, ze som hneď nenapisala. Odkedy sa maly narodil, je to všetko jeden rýchly kolotoč. Počas pôrodu som odolávala, ale nakoniec si dala epiduralku. Cca 15 min.po jej aplikovani som bola na operacke. Ozvy bábätka veľmi klesli a muselo ist rychlo von. Držím vam palce, aby to všetko dobré dopadlo a aj vam. Personál bol na jednotku a snažili sa mi pomáhať ako bolo v ich silách.

tuqanqa
21. apr 2013

@strapco13 ahoj, chci se te zeptat jestli jsou lekari svym podpisem nebo zakonem povini dodrzet porodni plan..pokud tedy vsechno probiha bez komplikaci...Jsem prvorodicka a mam odpor skoro az fobii z doktoru a nemocnic, taky jsem palicata 😉 a pro sve malinke chci udelat jen to nejlepsi 🙂 . Mam take zlou skusenost s Ruzinovem kde jsem byla pouhe 3 dny na laparoskopii a uz nikdy vic bych nedopustila aby se neco takoveho opakovalo 😠
Dekuju za odpoved..

qtinka77
21. apr 2013

@bufy Ved to je v poriadku, viem ako to je ked sa babatko narodi - clovek nema na nic ine cas 🙂
A nebola ta sekcia teda prave preto potrebna, ze si si dala epiduralku? :o(

bufy
22. apr 2013

@qtinka77 ja si myslím, že hej. Ja som nechcela veľmi epiduralku, ale neskor som svoje rozhodnutie zmenila, lebo som sa bála, ze nebudem mat po ďalších hodinách kontrakcii silu na tlacenie.

qtinka77
22. apr 2013

@bufy A po kolkych hodinach si sa tak rozhodla? 🙂

erikasadek
22. apr 2013

@petacvicka tvoj prispevok je starsi , ale napisem ti moju skusenost mam 3 deti 3 uplne rozlicne porody... kazdy jedne bol cisarsky.....

teraz prvy cisarsky mam zle spomienky po 16 hodinach kontrakcii skoncil cisarskym, maleho som ani nevidela moj muz nemohol byt pri mne a maleho mi neukazali hned...

druhy porod uplne ine kafe , moj muz pri mne maleho mi hned prilozili ale po 2 minutach ho zobrali teda moj muz v naruci a tam maleho umyli a urobilo potrebne vysetrenia to bolo 5 rokmi , doba sa zmenila!!!!!

ta ista klinika znova moj muz pri mne pri porode , uplne super atmosfera asi tak ze vsetci rozpravali vtipy a ja som sa smiala az tak z emoj lekar , mi s usmevom oznamil stop , vsetci inak bude zmasakrovana... 😀 😀

malu hned dali znova do narucia mojmu muzovy tak aby jje prvy pohlad bol moj, a ostala takto asi 1 minutu , bola by aj dhsie ale na operackach je dost zima a tak hned ju brali , zase v naruci otecka

moj muz mi iba rozpraval co sa dialo, malu utreli len, nebola vobec spnava , umyvanie s auz nerobi, rychle vysetrenia trvalo asi 1 minutu a mojho muza dali do pol pasa holeho a hned mu dali malu do narucia kde ostala 2 hodiny kedze so mnou nemohla byt , telo na telo...'' 😉 moj muz sa doteraz nemoze z tohto spamat!!!! jedne s najkrajsich momentov jeho zivota!!!

ak by som nebola na cisarskom tak je to u mna.. nevadi z pooperacky som ani nie za 2 hodiny uz bola na svojej izbe malu mi hned pridali na prsia , sama hned sa nasal hladal prsnik a takto sme ostali 7 dni !!! az do mojho odchodu!!!

jedne s najkrajsich zazitkou aporodou mojho zivota

vysvtelnei hladam na slovensku kedze nezijem na slovensku , ze zdravotnici hladaju vsemozne rozne vyhovorky pretoze nemienia menit, ich streotyp... co je smutne, 🙄

petacvicka
autor
22. apr 2013

@erikasadek .... no mna take nieco rychlo preslo( myslim bonding🙂 ) ked som zacala rodit.. porod bol priserny, malu som nemohla vytlacit nemala som tlaky ale po nadopovani sa to podarilo... bola som taka unavena z porodu kedze som v nemocnici stravila este den pred tym ..nejedla, nepila, nespala takze po porode si nic nepamatam ani ci plakala mne vtedy spadol kamen zo srdca ze to mam za sebou a bolo mi potom vsetko jedno... len manzel mi hovoril co a aako prebehlo.. takze asi tak s mojim planovanim bondingu :D :D :D

erikasadek
22. apr 2013

@petacvicka verim ti ....... ale som si ista ze casom ti to bude luto.. myslim v dobrom... 😉 aspon ja osobne som si uvedomila ze pred rokmi ked osm rodila neprikladala som tomu ziaden vyznam tiez som boal znicena po 16 hodinach...;

ale teraz casom po dalsich porodoch som si vedomila ze som prisla o vela..... ale nato clovek prie az neskor... vsetko ma svoj vyznam.. 😉

zana13
15. jún 2013

@strapco13 ahoj mozes mi prosim povedat kde si rodila a kde nemaju problem s bondingom?lebo uz rozmyslam, ze idem rodit do ciech. vdaka

barboritta
15. jún 2013

@zana13 chod do martina,tam ti to dovolia 😉

buduca_maminka
15. jún 2013

V Banskej Štiavnici je to tiež možné. Aj dotepanie, aj bonding. Je to krásny zážitok. Som veľmi rada, že mi na tom záležalo až tak, že som kvôli tomu cestovala porodiť s Komárna do Štiavnice. 😵

zana13
16. jún 2013

@barboritta
@buduca_maminka
dakujem baby za tip 🙂

qtinka77
16. jún 2013

@buduca_maminka Velmi dobre si urobila... nasho maleho odstrihli v momente a uz vyse 2 tyzdne ma problemy so zltackou - dobre si urobila, ze si na tom trvala... Ja som mala aspon ako-taky bonding... v pravom zmysle nie - lebo mi ho na par minut odniesli, ale potom uz bol cele 2 hodky so mnou, aj sa prisal na sale a to bolo, myslim si, velmi dolezite.
Rodila som v BA, na Kramaroch...

ivetabak
7. okt 2013

Ahojte, máte niekto skúsenosti s bondingom a pôrodnym plánov v nemocnici Šaci v Košiciach? Hovorila som o tom doktorovi, no netváril sa bohvie ako, ale povedal, že ak bude všetko v poriadku tak mi dajú malinkú na bruško atď.. No len sa bojim aby som nemusela tesne po pôrode s niekym bojovať a dožadovať sa niečoho...

ivanarobert
13. nov 2013

ahojte, chcem sa spytať, čo ste potrebovali na bonding. Ja budem mať pri pôrode dulu, a keďže budem rodiť v zime a aby babatku nebolo zima tak si mam priniesť taku nejaku chlpatejšiu osušku, deku a látkové plienky, a čapičky. Čo ste mali vy?

kasvo
19. okt 2014

Ahojte, pozadovali ste niekto dotepanie a bonding na antolskej? Mali ste to v porodnom plane? Bol aj podpisany, ci ho staci doniest az k porodu? Ako to potom dopadlo, bolo to splnene aspon ciastocne?

ikandy
19. okt 2014

@kasvo Nemala som plán, žiadala som, bolo mi viac-menej vyhovené. Manžel vravel, že pupočník bol biely, keď ho strihali a kým neprestrihli, tak som mala malého na sebe. Potom šup šup odmerať a podobné "nutnosti" a mohla som mať malého len v plienke 2 hodinky na sebe. Prikryli ho plienkou a červenou dekou. Pokiaľ viem, tak sa dá dohodnúť na odklade tých procedúr, ale v tom momente som už chcela mať všetko za sebou.

marcipanovatorta
26. feb 2016

obnova témy - prosím mamičky o odpovede - ako funguje bonding a dotepanie pupočníka teraz v BA pôrodniciach? neviem, pre ktorú pôrodnicu sa z tohoto dôvodu rozhodnúť, vďaka

araik
10. mar 2016

@marcipanovatorta aj mna to velmi zaujíma, tiez by som sa chcela dozvedieť ako je to teraz v BA pôrodniciach

qwertxy
10. mar 2016

Dieťa ti vo väčšine prípadov dajú hneď na hruď, to či ti umožnia nechať si ho tam 2 hodiny už záleží od " navalu " rodiciek, o dotepani pupocnika neviem, zisťovala som si len Ružinov a tam to štandardne nerobia...Ak si chceš dohodnúť nejaké veci a mať istotu buď si zazmluvni doktora, ktorý ti povie, že ti to " zabezpečí " alebo skus súkromného Kocha (ja som mala dotepanie aj 2 hodiny a bolo to super, ohladom ďalšieho umytia dieťaťa sa na vzdy pýtali, či ho chcem umyť)

zuzlik_666
22. mar 2016

@marcipanovatorta Antolska dava automaticky po normalnom porode babatko na brucho, potom ho skontroluju za pritomnosti otca a ked je vsetko ok, tak ostava na matke 2 hodiny... o dotepani pupocnika sa dohadujes s porodnikom, o babatko sa staraju z novorodeneckeho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre