icon

Bude druhý pôrod normálny, keď prvý bol sekciou?

9. apr 2023

Dievcata aku mate skusenost, ked ste mali prvy porod sekciou? Ja som mala syna KP, musel ist sekciou.
S jazvou som nikdy nemala nijake problemy, ziadne komplikacie, dnes po 7.rokoch ani neviem ze ju mam.
Mali ste druhy porod po tak dlhom case normalny, ak teda bolo babatko v normalnej polohe, a vsetko inak ok?
Alebo vas radsej znovu dali sekciou?

avatar
zuzinka888
9. apr 2023

Ano, da sa. Sestra takto po 3 rokoch rodila a uz mala 2 sekcie. Vraj pravidlo 1 cisar vsetky cisar uz neplati- vraj je uz lepsi setrnejsi rez, kvalitne sitie ako kedysi- za cias nasich mám.

avatar
sally001
9. apr 2023

Ja by som si dala zasa cisarsky...telo si pamätá a ak ti spravia rez na tom istom mieste tak by sa mal rýchlejšie hojiť

avatar
staskast
9. apr 2023

Ja mám po 5,5 rokoch od sekcie prirodzený. Bol to úžasný krásne zazitok. Treba si nájsť nemocnicu kde chcú aby ženy rodili prirodzene 🙂 určite chod do toho bolo to úžasne

avatar
merry30
9. apr 2023

Taktiež druhý pôrod prirodzený.Po troch rokoch od sekcie,primár ani neuvažoval o ďalšej sekcii.

avatar
kristina2412
Autor odpoveď zmazal
avatar
ivangeline
9. apr 2023

Ano,ak je maternica ok,nie je indikacia...preco nie prirodzene? Tiez mam za sebou cisarsky a potom 2 prirodzene porody

avatar
nwnw
10. apr 2023

1. Sekcia a druhy po 3 rokoch prirodzene. To sa neda porovnavat 😄. Po sekcii.som bolsa invalid a po druhom porode som si sla na druhy den po bagetu do bufetu

avatar
martyzpp
10. apr 2023

Prva sekcia, nepodarilo sa vyvolat porod. Druhy porod, po 2r a 2mes bol prirodzeny a vobec nikto neriesil, ze prvy bol sekciou. A to bola obyc nemocnica v Ziline….a za mna, prirodzeny ovela lepsie 👍.

avatar
juliet86
10. apr 2023

nuz
je to individualne. ja.som tiez.mala prvy planovana sekcia lebo kp ale uplne nedokonale kp a myslela som ze druhy bude prirodzene. ale placemtu mam nizko a vrasta mi do prvej jazvy takze ztrjme kvoli tomu asi zas cisarsky lebo pri prirodzenom by sa nevedela odlucit.... je to individualnee

avatar
river_song
10. apr 2023

Tiež som mala prvý sekciou, druhy a tretí normálny a uplne vpohode..

avatar
tl999
18. júl 2023

Dievcata, nebol p.p. bolestlivejsi ako c.r.?

avatar
river_song
18. júl 2023

@tl999 za mna mozem povedat ze nie.. po porode som si par hodin polezkala a potom uz som ficala bez problemov, sediet, stat, ležať.. po cisarskom som sa pomaly mesiac nevedela sama z postele postavit, nieto este nejake cinnosti typu umyť si vlasy a podobne.. mna viem ze kazda je ina, ale teda ja osobne som to znasala velmi velmi zle fyzicky.. mna to bolelo dlho dlho..