Pôrod po sekcii

1. júl 2023

Ahojte, chcem sa trosku informovat ohladom druheho porodu.
Termin porodu mi vychadza tak, ze to bude 2,5 roka od prveho ukonceneho sekciou po dlhom trapeni, mam uzku panvu a rodila som dieta ktore malo cez 4 kg takze vobec sa nevedelo zosunut. Som v strese, neviem
naco sa mam pripravit, bojim sa ze ma nechaju znovu trapit sa dlhe hodiny a nakoniec mi spravia aj tak sekciu.
je vobec mozne podat epiduralku a vyvolavacky po tejto dobe od sekcie? Tie co ste rodili spontanne po sekcii, nejake skusenosti ? Dakujem

katsmolkova
1. júl 2023

Ja som prve tiez nedokazala porodit kvoli uzkej panve. Po tyzdni trápenia (vyvolavanie porodu) mi spravili sekciu. Pri druhom som sa pytala v nemocnici,vravela som,ze ja riskovat nechcem. Spytali sa na dovod prvej sekcie,vysvetlili sme si postup a lekarka zhodnotila,ze ked to neslo prvykrat,nepojde ani teraz. Dieta je velke.
Sekcia bola planovana.

autor
1. júl 2023

@katsmolkova Mozem sa spytat ake ste mali rozmery panvy ? ja som tiez prenasala tyzden, nakoniec mi praskla voda a najblizsich 22 hodon do
mna pchali vyvolavacky, posledna bol oxytocin a z neho mam traumu dodnes.. v prepustacej sprave ale nemam napisany tento dovod kvoli panve, len v skratke nepostupujuci porod.

katsmolkova
1. júl 2023

Ufff bolo to pred 5 rokmi,mozno sa mylim,ale hranica bola 17 a ja som mala nejakych 16? Primar vravel,ze ono sa to moze este roztiahnut a ponatahovat. Na prijem som sla az po tyzdni prenasania,cize dokopy 2 tyzdne po termine. Kazdy den som dostavala injekcie, cipky, neskor uz po odteceni plodovky aj antibiotika...na 6 den som sa uz totalne zrutila, mala som viac ako 24 hodin zeleno sedu plodovku a kazdy len ze sa to rozbehne a mam cakat. Odchytila som si primara a hned bral na sekciu. Aj ja mam traumu. U druheho som si to ulahcila,lebo uz som nic z toho prezit nechcela. Udaje z panvy som mala zapisane v sprave a aj ma znova merali na prijme.

maryetta
1. júl 2023

Zalezi od nemocnice. Niekde nechaju prirodzene. Niekde po sekcii automaticky sekcia.
Je tu aj skupina vbac-po sekcii ktore rodili prirodzene.
Ja som mala prvu sekciu. Dalsie dva prirodzene. Kazde dieta bolo vacsie a vacsie.

Mne povedali ze dieta nad 4kg neporodim. Prvy mal 3200 a aj tak sa porod “dobabral”.
Posledny mal 3900 a kedze islo vsetko uplne super. Porod od prvej mini boliestky za 3hodky.

Vela robi psychika. Poloha babatka.
Mam za sebou 3porody a prehlasujě ze kazdy porod bol iny.

autor
1. júl 2023

@katsmolkova fuha tak to nechapem preco to natahovali az tak 🙏 no ja az taku uzku nemam, necelych 18 mi nameral pred 3 rokmi, teraz zatial
neviem ale asi sa to nemeni no vtedy povedal ze je to hranicne a muselo by sa babo narodit male aby prešlo

lilizzachy
1. júl 2023

Ja by som obehala viacero pôrodníc a išla tam kam není problém so sekciou...povedz čo sa stalo a že sa veľmi bojíš prirodzene rodiť...snáď sa nájde lekár čo to pochopi

autor
1. júl 2023

@lilizzachy myslis, zeby bolo pre mna najlepsie ist opat rovno na planovanu sekciu ? viem, ze v jednej nemocnkci v blizkosti sa to da, len vraj je horsie zotavovanie po druhej a keby cakam 3 tak uz musi byt urcite sekcia a ze celkovo v inych nemocniciach tlacia na prirodzeny porod po sekcii po tejto dobe 🤷🏻‍♀️

maryetta
1. júl 2023

Skus pozriet tu skupinu-po sekcii co rodili prirodzene a uvidis. Mozno ti dodaju odvahu alebo naopak-utvrdis sa v tom ze sekcia bude lepsia istota 😉
Mna tam povzbudili a skusila som.
Zase mam kamaratky ktore proste mali druhu sekicu-a povacsie kazda povie ze druha je ovela lepsia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre