Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bude to prirodzený pôrod alebo cisársky?

andolina2
22. apr 2015

O týždeň mám naplánovanú sekciu a som otvorená na prst a pol možno už aj na dva prsty.Vydržíme to?

marbalulka
22. apr 2015

@andolina2 kludne mozes vydrzat, poznam zeny, co chodili od 6.mesiaca otvorene na 3cm a este aj prenasali. To zavisi aj od ostatnych faktorov.. Aky je dovod cisarskeho? Ten by sa mal planovat, ak zena nie je schopna, napr. kvoli zdravotnym tazkostiam, porodit prirodzene. Ak to podla doktorov naozaj nie je mozne, cisarsky ti mozu spravit napr. aj zajtra, ked prides do nemocnice, ze rodis

andolina2
autor
22. apr 2015

@marbalulka Zo zdravotných dôvodov budem mať sekciu.

ivetlo
22. apr 2015

@andolina2 Ono je to tak, že pokiaľ máš zo zdravotných problémov napísaný cisársky, tak ti ho aj urobia. A keby sa ti rozbehol aj klasický pôrod normálne, tak ti pravdepodobne urobia akutny cisársky. S tvojím dr sa o tom pobav, nech ti dá info a budeš vedieť na čom si. To je najistejšie.

andolina2
autor
22. apr 2015

@ivetlo a kríže ako často majú bolieť?súvisí to s otváraním?

ivetlo
23. apr 2015

@andolina2 Veľa žien spomínalo že mali bolesti krížov ako predzvesť pôrodu. U mňa to úplne tak nebolo. Prvý pôrod som mala najprv normálny a potom urgent cisársky a druhý plánovaný cisársky. Skutočne keď si si nie istá, radšej skoč dnes k dr nech ťa pozrie, a budeš kľudnejšia.
Inak ja som pri prvom tehu bola od 38tt otvorená na 3prsty a nič sa nedialo.

piacere
23. apr 2015

@andolina2 ja som chodila 2 týždne otvorená na 4cm 🙂 Ale ak sa ti rozbehne pôrod, tak to zrejme stopnú akútnou sekciou. Každopádne toto treba adresovať svojmu gynekológovi, popr. pôrodníkovi. To, že si takto otvorená určite vieš od svojho gynekológa, ak by mal podozrenie, že nevydržíš, pošle ťa ležať do nemocnica "pre istotu" 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli