Čím si potierať ranu po sekcii?

simonkabianka
24. júl 2016

Ahojte som 3 týždne po sekcii. Ranu mám aj podľa doktorov krásnu cítim sa dobre a niekedy aj zabudnem že ju mám ALE.. Keďže som nemala štichy ale svorky tak tam mám ešte chrastičky ktoré pomaličky odpadajú a napadlo ma či by ste mi poradili čím by som si to mohla potierať mám doma indulonu profesional s nejakým liečivým obsahom vraj je to super na rany a mám doma aj Bi Oil a neviem čo by bolo lepšie a či nie je moc skoro na to dávať si tam krémy alebo len repíkový obklad? Faakt neviem chcem trochu tomu hojeniu pomôcť taak mi prosím z vašich skúseností poraďte. Ďakujem 😉

candii
24. júl 2016

Ja som sice nastastie sekciu nemala. Ale kamaratka mi vravela ze jej lekar zakazal pouzivat repik na ranu. Pretoze sa vrch sice zahojil rychlo ale vnutro nie..

evittam
24. júl 2016

@simonkabianka Ja som mala tiež svorky a kúsok-tak cca 2-3mm sa mi ranka trošku otvorila. Umývala som si to repíkom a harmančekom - raz za deň a potom som si to natierala konopnou masťou-najlepšia vec na hojenie. Mám "super" jazvu. 😉

mipet
24. júl 2016

Ja som si mastila s framikoinom a obklad s repika, na chrastičky je dobra aj lekárska vazelina. No vsetko s mierov. Ak sa ti to pekne hojí samo tak by som to nechala tak.

lucinka511
24. júl 2016

@simonkabianka .najlepsie je ist do lekarne a lekarnicky ti uz poradia.tu kazda povie nieco ine.framikoinova mast nie je to atb a ak je ana pekna.neni zapalena.cize netreba tam nic. teraz su modernejsie veci kt sa na to daju a mozno na to nepotrebujes nic.aby si si to tymi masstmi len nedokazila..a urcite nie indulonu..mozno tak este bepanthenovu mast.to je taka neutralna s vit d kt je dobry na regeneraciu pokozky

simonkabianka
autor
25. júl 2016

Ďakujem za rady No zájdem do lekárne mám ešte jeden problém oholiť sa posúdte sami ako to vyzerá a dosť mi tam tie chlpy vadia ale bojím sa že si prejdem aj pojazve 😏

evittam
25. júl 2016

@simonkabianka Veď to máš v pohode - kľudne ohol a ako som napísala - máš to suché ta natieraj konopnou masťou.... 😉
Inak, ja som ani také viditeľné dierky vôbec nemala -ale to nevadí.....treba hlavne riadnu a dobre mastnú masť.

girlnextdoor
25. júl 2016

Nám na predporodnej príprave odporúčali Tea tree olej, ktorý treba priamo na rez potierat...

mudreocko
12. aug 2016

@simonkabianka kolko dni po sekcii mas na tej fotke?

simonkabianka
autor
14. aug 2016

@mudreocko presne 23 dní teraz už tá rana ale vyzerá krajšie mala som trochu opuchnutú ľavú stranu dala som repíkovy obklad a bolo v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre