Cisársky rez a hojenie rán

rainbow
2. jún 2007

ahojte, prosim o radu, tých čo mali sekciu, okolie jazvy po cisarskom sa mi velmi zdurilo a ztvrdlo a je bolestivé, včera mi odtaila vytiekol aj hnis..
mali ste to niektorá?

jajapo
26. jún 2020

Dobrý deň, ja som rodila sekciou v 80-tych rokoch minulého storočia 2 x. Prvýkrát mi hnisala rana po sekcii, druhýkrát problém s prsníkom, museli mi ho narezať, vyčistiť a menili mi knotok, aby sa rana čistila. v prípade rany po sekcii ma doma navštívil starý lekár - gynekológ a poradil mi, na ranu čistý alkohol a nahrievať horským slnkom. Bylinky, ako repík neodporúčal a to z toho dôvodu, že bylinky obsahujú nečistoty a nie sú vhodné na hlboké rany. Prvý alkoholový obklad na otvorenú ranu, bol náročný, ale ďalšie dni to už bolo v pohode, obklad som si dávala na noc, musím povedať, že táto procedúra zabrala a po cca týždni bola rana zahojená. Alkohol musí byť samozrejme bezfarebný, bez esencií a farbív. Rana bola v mojom prípade citlivá na zmeny počasia asi 20 rokov, necitlivosť okolo rany v mojom prípade po 2 pôrodoch cca 5 rokov.

1245
25. nov 2022

Ahojte mám tak tiež otázočku tiež som 5 dní po cisárskom reze a dnes sa mi spravilo niečo čo neviem ci je to hnis alebo čo? Poradite 🙂

1245
25. nov 2022

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre