Hojenie rany po sekcii

babyka10
15. júl 2016

Ahojte. Mam taky problem,som 8 den po sekcii,sili ma svorkami. Vcera sa mi zacala na kusku jazva rozchadzat(len ta vrchna vrstva) a trochu krvacala,tak sme s tym isli k mojej gyn. . Natierat repikom ze sa to bude dlhsie hojit,zevraj to trosku zle zasili,inak by som to uz mala pekne zahojene.a po kazdej sprche,rozmoceni sa mi to mierne oddeli po celej dlzke. Chcela by som len vediet,ci tu je niekto kto s tym mal skusenost a za aky cas sa to zrasto riadne.

limetka69
15. júl 2016

Urcite si to prelep ked ides do sprchy. Mne sa sice nerozchadzala, ale zahojila sa velmi rychlo. 🙂

kikusa
15. júl 2016

Prelepit ked ides do sprchy a repikove obklady za tri dni budes ok

mirkaaa80
15. júl 2016

No ja by som to prave nelepila, malo by sa to umývať, najlepšie detským mydlom, aby sa to nezpalilo....to mi radili aj v pôrodnici...mne sa stále rozchádzali oba konce rany, vždy keď som vstávala z postele na jednu alebo druhú stranu sa mi to akoby trošku natrhlo....pri odchode mi dr. poradil ecasan aquagel na rýchlejšie hojenie, je to nejaky hydrofilny gél ale dnes už sú určite aj iné značky. A určite mozes aj tym repikom umývať.

limetka69
15. júl 2016

@mirkaaa80 umyt ano, ale ked na to dlhsie steka voda tak sa jej to rozmoci. 🙂

babyka10
autor
17. júl 2016

@limetka69
@kikusa
@mirkaaa80 dakujem vam,repikom si to uz pretieram 2xdenne,hadam to pomoze a ta vrchna koza sa pekne zrastie :-/

babyka10
autor
20. júl 2016

no tak od dr zisteny nejaky stafylokok z rany a musim brat atb masticku...
@mirkaaa80 ty si to mala aj zapalene? dufam ze mi ta masticka zaberie ☹

mirkaaa80
20. júl 2016

@babyka10 ja som to nemala zapalene, našťastie, ale celkom dlho sa mi tie kraje jazvy hojili a tiež v strede , lebo tam som zase mala ranu prekrytu prevyšujúcou kožou takze to moc nedýchalo a horšie sa to hojilo. Ja som si to len tým detským mydlom umývala, peroxidom potierala a na tom ten gél a cca po mesiaci to bolo zahojene. Ale o prvom cisaraku som to mala zahojene hneď v po týždni to bolo zarastené. Neboj, určite to zaberie.😉

okataivana
20. júl 2016

@babyka10 skus si to potierat betadyne alkohol - ale pozor farbí takze opatrne!
vysusuje a nepali. mne to pomohlo a samozrejme repikove kupele.
ranu třeba vetrat - sa ti to skorsie zahojí
zelam skore zotavenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre