Cisársky rez so spinálkou

lenka22115
13. mar 2013

ahojte mamičky čaká ma onedlho plánovaná sekcia a lekári odporučaju spinalnu anestézu....chcem sa spýtať aké máte s nou skusenosti? neprišlo vam zle na vracanie??mám strašný strach z toho že im tam odpadnem jednak preto že si neviem predstaviť že budem všetko vnímať a ja len ked vidím krv je mi zle...a tiež mam nizky tlak...takže chcela by som počuť váš názor...je to take hrozné alebo sa to dá prežiť a či ste nemali vedlajšie učinky ako bolesť hlavy, vracanie, či sa vam hojila rana dobre a pod

ekinkala
13. mar 2013

@lenka22115 uz len ked som si precitala tvoj clanok doslo mi zle a ty musis rodit cisarskym alebo chce?

melesmeles
13. mar 2013

ja som mala neplanovanu sekciu, kedze malinky, bol "valibuk" a inej cesty nebolo. spinalky sa vobec nemusis bat,. ja som bola pri vedomi iba chvilocku, kym mi ukazali maleho, potom mi nieco "dali" a uz som o sebe nevedela. krv neuvidis pretoze mas pred sebou plachtu. aj ja som sa velmi velmi bala, ale bolo to uplne vpohode. horsie je to s hojenim rany, ale aj to zvladnes, pretoze sa budes vytesovat z babatka 🙂 drzim palce, vela zdravia tebe aj babatku!!!! 🙂

zivika
13. mar 2013

@lenka22115 ahoj, ja som prve rodila akutne sekciou a to som bola v uplnej narkoze, ale teraz pri druhom, ktory sice este neviem ako dopadne (lebo chcela by som prirodzene , ale odo mna to nezavisi), ale ak sekciou, tak urcite spinalkou...ale strasne som tiez zvedava, aky to je pocit, vnimat ako ti rozrezu brucho 😕 tak som aj ja zvedava, co ti baby napisu...jedine, na co ti viem odpovedat je, ze co sa tyka hojenia rany, nezavisi to od toho, aku mas anestezu...mne sa hojila super, sice na jednej strane sa mi kusok zapalil a par dni som si na to prikladala repikove obklady a tie to krasne stiahli a jazvu mam krasnu, skoro vobec ju nevidno...tak len dufam, ze ak bude zase sekcia, tak ma zasiju tak pekne, ako prvy krat 🙂

cerez
13. mar 2013

@lenka22115 Cítiť nebudeš nič. Ako náhle ti zavedú spinálku, znecitlivenie nastane behom chvíli. Máš nízky tlak, toho sa v tvojom prípade obávam. Môže sa stať, že ťa bude bolieť hlava. Odporúčam ti dostatočný pitný režim do pôrodu.

silvialongo
13. mar 2013

ahoj, netreba sa plašiť, nie je to také hrozné. Ja som si pýtala misku na vracanie, čo som sa toho bála. Najhoršie bolo pichanie tej anestézy, potom ma dali rýchlo do ľahu a už som nič necítila, ani nevnímala, iba vlastný strach. O pár minút mi ukázali malú. Každý má iné skúsenosti, netreba sa báť. Držím palce, podľa mňa je to oveľa lepšie ako normálny pôrod. 😵

deni73
13. mar 2013

@lenka22115 Rodila som so spinálkou, odporúčam. Ja som nemala žiadne vedľajšie účinky, vracanie vôbec, bolesť hlavy som necítila, lebo som dostala tabletky proti bolesti. Tá rana bolí asi 2-3 dni, to je normálne. Ja som sa tešila, keď mi ihneď ukázali môjho synčeka. Je to nezabudnuteľné.

bella77
13. mar 2013

aj ja som skončila neplánovane spinálkou a cisarskym....bol to velmi zvláštny pocit,nič nevidíš ale niečo citiš...ale je to rýchle.a vedlajšie učinky?...ja osobne som nemala žiadne...sice 6hodin nemožeš ani prt,lebo sa necitiš...ale dalo sa vydržať..všetko má svoje výhody aj nevýhody...ked som bola na izbe so žienkou čo rodila normálne...aj som bola rada, že som nakoniec odrodila takto...ona nemohla ani sedieť...kdežto ja v pohode...ja som sa ale ledva zdvihla z lahu do toho sedu 🙂)) prvé dni su ťažké po hocijakom porode...ale ono všetko prebolí a ked budeš mať pri sebe bábo...všetko bude ok...hlavne klud a nestresuj 🙂 viac ťa bude zaujímať dieťa ako nejaké vedlajšie učinky spinálky 🙂))))

alenaba
13. mar 2013

Zbytočne sa nestresuj, ak nebudeš piť a jesť nemala by si ani vracať - pár hodín pred sekciou. Ak ju máš plánovanú tak ťa poučia. Čo sa týka bolesti hlavy, niekto ju má niekto nie - nemala by si robiť prudké pohyby. Ja som ju nemala. Čo mňa prekvapila bola zima nie priamo počas sekcii ale po prevezení na izbu celá som sa triasla, drkotali mi zuby - to je vraj normálna reakcia tela.Mne počas celej sekcii hovorili, čo budú robiť a čo môžem cítiť, nič som nevidela to ti nie je umožnené ani keby si chcela, takže krvi sa báť nemusíš.

lenka22115
autor
13. mar 2013

ekinkala musím lebo mam jednovaječné dvojičky len s jednou placentou a je t rizikove rodit normalne a som prvorodička a to už ma duplom nechcu dat rodit normalne a male su obe KP takže vela faktorov to ovplynuje..... fuu žienky dakujem za vaše skusenosti nam sa t kráti a už mam strach totálny aj sa mi sníva o tom :D cerez ved to mám nizky tlak a bojím sa aby to nebolo zlé preto....a po sekcii možem piť alebo ako to je ked sa nemožem 24 hod. pohnuť

zazalienka
13. mar 2013

ja som mala tiež plánovanú sekciu.. pred očami máš plachtu, žiadnu krv som nevidela, vpich som necítila, super ma napichla, potom ma povalil a za chvíľu vrešťal.. inak presne ako píše @silvialongo asi lepšie ako sa dva dni vytrápiť a byť pozašívaná kade tade.. ja sa nesťažujem, pre mňa to bolo fain.. a dá sa to v pohdoe zvládnuť..

bella77
13. mar 2013

@zivika moj názor na spinálku....no neviem...mne to bolo nepríjemné...miestami to aj bolelo..nie že preukrutne...ale citiš..napríklad ,ked ho vytlačaju zhora von...spinálka je od pása dole...a ono predsa to bábo je trošku vyššie...toť moja skusenosť... 🙂 ale prežiť sa to daloooo 🙂

zazalienka
13. mar 2013

@lenka22115 ja som mala v šuflíku fľašu Lucky, do tej mi dali infúznu hadičku a sama som si púšťala vodu keď som bola smädná.. a bodne ak malá fľaška coca coly, aby prípadne hlava nebolela.. ja som mala susedu anesteziologičku pri pôrode.. že mám čo najmenej dvíhať hlavu, len minimálne ( aspoň 12 hodín).. mávam často migrény, ale našťastie ma to obišlo.. neboj, dopadne to fain..

cerez
13. mar 2013

@zazalienka Dobrý vynález! Mne sestrička ešte v ten deň doniesla pohár vody so slamkou a položila mi ho na skrinku. Ani mi nepomohla napiť sa. Musela som sa dať do polosedu, aby som sa k poháru dostala. Na druhý deň až do predposledného dňa prepustenia ma bolela príšerne hlava.

zivika
13. mar 2013

@bella77 tak ja som si uzila riadne kontrakcie, takze tej bolesti sa az tak nebojim 😅 skor ma desi to, ze ked bude po vsetkom, aky je to pocit, byt hore a nevediet sa pohnut...lebo po celkovej narkoze som sa len jednoducho zobudiala a zacala som sa hned stavat, aby som sa co najskor rozhybala...sekciu som mala o 2hej v noci a o 10tej doobeda som uz robila prve kroky...po akej dobe si sa postavila?

bella77
13. mar 2013

no ja som si užila aj kontrakcie až mi kyslík museli dávať 🙂 a potom sa to celé zvrtlo :( a skončila som spinálom...
viem,že 6 hodín som mohla len ležať..malu mi doniesli a len mi ju položili na chvilku ku mne a zase zobrali...mne robili okolo obeda cisarsky...do cca 18tej som len ležala a necitila vobec spodok...potom to postupne zmizlo...postaviť mi dovolili až na druhý den ráno...bol to výkon roka....to prvé vobec posadenie je ....no bolesť...a tie prvé kroky...tiež...potom sa to už len zlepšovalo... ) pocit.vobec sa necitiť,,,je to zlváštne a v podvedomí stále chceš pohnuť prstami na nohe...a ono to potom postupne začínaš citiť..je to zaujímavé 🙂

zazalienka
13. mar 2013

@bella77 ja som si raz omylom chytila nohu( ešte takú umrtvenú), ale fuj, to teda bolo nepríjemné.. potom už som robila lindaj lindaj s nohami nech sa skôr hýbem..

bella77
13. mar 2013

@zazalienka ale lepšie ako dva dni rodiť v bolestiach... 🙂 ja som strašne chcela normálny porod a nakoniec som bola aj vdačná,že to skončilo takto...akurát ,že nplánovane, tak ked ma napichli hned ma rezali..nebol čas...malinká nemala ozvy .ked som povedala že au,že ale ja to citim.....tak,že nie je čas..že to za chvilku nebudem citiť...tak ma rezali za poloumrtvenu 🙂))) ale som vdačná..

zazalienka
13. mar 2013

@bella77 presne, ja som ešte pred tehu vedela že keď budem rodiť tak sekciou, preto som si ťažkú hlavu nerobila.. že budem dva dni trpieť..

monika15
13. mar 2013

@lenka22115 ale prosim ta to nebudes vidiet ze ako ta rezu atd !!!!
absolutne nic... nestresuj a uz vobec tu nepis o tom a nic necitaj RELAX>>>>>>
vela ludi ta vystrasi len aby si sa bala....

Ja som mala cisarsky s spinal 🙂 a nic aboslutne nebolo.... a aboslutne nic som ani nehladala o operacii... nic.....
bolo to tak lepsie 🙂)

bella77
13. mar 2013

ja som chcela normálny porod..chcela som citiť aké to je,ked ju porodím...ale hlavné je,že je všetko v poriadku a že je zdravá... 🙂

zivika
13. mar 2013

@bella77 aj ja som chcela normalny, tiez som si to aj riadne odtrpela, 4hodiny otvorena na 10 a dieta nie a nie von...a ked mi povedali, ze musia urobit sekciu bola som im vdacna a sice mi uz aj vtedy dali na vyber medzi celkovou a spinalnou, vybrala som si celkovu, lebo uz som mala take bolesti, ze som jednoducho chcela byt mimo a kedze na napichnutie spinalky by som musela chvilu sediet bez pohybu, nedalo sa to, lebo som sa uz uplne triasla...neviem ako to dopadne teraz, lebo aj napriek tomu, ze to bolelo "jak svina" chcela by som rodit prirodzene, ale ked sa nebude dat, urcite spinalku, nech si vidim babatko hned ako sa narodi 🙂

elbe
13. mar 2013

Ja mam za sebou dve sekcie, jednu v celkovej anestezii a druhu v spinalnej. Po prvej som sa citila vyborne, pri druhej to bolo horsie - vpich sa dal vydrzat, samotna operacia ok, aj ked to bol zvlastny pocit, na treti den som dostala priserne bolesti hlavy. Jedna mila sestricka mi poradila, ze si treba dat preventivne silnu kavu 😉 Aj ked tie bolesti boli hrozne, ten pocit, ked sa maly narodil, to bolo nadherne...

ustrachana
13. mar 2013

Tiez som mala planovany cisarsky a prave z dovodov co uvadzas som trvala na celkovej anesteze aj napriek tomu ze ma lamali na spinal dokonca este aj na sale 🙂)))

mawka
14. mar 2013

@ustrachana ja som sa zlomit nechala a poviem ti, mas pravdu, s.c. s lumbalkou uz nikdy. sice ma nebolela hlava, no zle som znasala samotny vpich, aj ked to bolo sup sup, ale predstava, ze mi piichaju volaco do chrbta, buee. potom som si prestala citit vsetko od pol pasa dole, nebolelo ma nic, citila som, ze mi volaco robia v bruchu, ale nebolo to neprijemne, ani to nebolelo, len ten hnusny pocit, ze som "ochrnuta". a ked porovnam davanie sa dokopy po celkovej narkoze a po tomto, tak rozhodne celkovu. lebo vtedy som sa zobudila vyspata, citila som sa uplne v pohode, kdezto pri lumbalke som si hodiny a hodiny necitila nohy, zadok, potom to mravcenie, postavenie sa, nohy jak z gumy, no ked by som sa mala este raz rozhodovat, tak celkovu, jednoznacne.
ale co sa tyka tych vedlajsich veci, na to ze mam nizky tlak, tak to so mnou nehadzalo, ani hlava, ani chrbat neboleli, mne vadil ten pocit ze sa nemozem pohnut a ze mi vsetko trpne.

ustrachana
14. mar 2013

@mawka toto ma odradilo, uz len predstava toho vpichu injekcie ma dostavala do strasneho pocitu a potom ten pocit, ze sa mi niketo hrabe v bruchu a necitim si nohy no nieeeeeeeeeeeeeeeee, som si povedala: moja ty sa len pekne nenechaj ukecat aby nemali viac roboty s tebou ako s malym 😀DD

stellamaris
14. mar 2013

@lenka22115 ak mas strach,daj si radsej celkovu....mna by na spinal nikto nenahovoril 😖 pocula som na spinal same chvaly od znamych,tie bolesti hlavy im trvali este par dni,ale inak pohoda.....pre mna iba ta predstava,ze si neucitim nohy a niekto sa mi hrabe v bruchu a citim tlaky....je hrozna,preto si davam nabuduce zase celkovu,prespim pol hodinu a je po vsetkom,dietatko mi potom ukazu 😉

dm1
14. mar 2013

@lenka22115 ja som sice nemala sekciu llanovanu ake bola so spinalom. nemusis sa bat ty rozhodne ziadnu krv neuvidis a ani bolest necitis ziadnu. mne prislo aleeste pocas neho zle dostala som zimnicu a napinalo ma na vracanie ale nevracala som. ale stalo to za ten pocit vidiet maleho hned po narodeni a vediet ze je ok. rana sa hojila uplne bez problemov

mawka
14. mar 2013

@dm1
@ustrachana
sak ja som skoro odpadla pred vpichom a to znesiem kadeco, sanitarovi som drtila od strachu ruky a povedala som, ze mi je zle a oni ze od zaludka alebo od strachu a ja ze od strachu a nieco mi supli do zily a bola som o par sekund vesela 😀 skor ako nafetovana a potom som sice vnimala, co mi robia, ale kukala som stale nalavo na hodiny a viem, ze tak mi priviazali ruku s infuzkou na podstavec, ze ta ma bolela viac ako cokolvek ine. najhorsi moment bol pred vpichom a potom ako zavelili ihned lahnut a fakt ze sekundy, vidim, ze mi sanitar drzi nohy a ako keby neboli moje, boze, som kukala na vlastne nohy a citila som nieco iba od hlavy po pupok. proste nie. nabuduce pekne ako pri prvom cisaraku bude celkova. a to ja znesiem hocico, ale toto bolo uz vela.

bubinko83
14. mar 2013

ja som rodila spinalkou a nikdy viac 😖

biancal
14. mar 2013

ja som po sekcii 2 mesiace, poviem ti pravdu ze ani neviem ze mam za sebou cisarsky 😀 ranka super, ani ju nevidno, a k priebehu porodu: ked mi pichli injekciu, trosku to zastipalo, ale dalo sa to zvladnut, potom len cakali kedy si nebudem citit nohy, ked zacali rezat, citila som akokeby taky tlak, nie bolest, ale citila som ze nieco tam robia 🙂 je to sice len spinal, ale bola som taka otapena, jedine co je pre mna taky zaujmavy vedlajsi ucinok, strasne ma zacala svrbiet tvar, celo :D musela som povedat asistentke nech ma poskrabe :D ale inak vsetko prebehlo v pohode 🙂 prve dva dni som bola trochu mimo, nepamatam si niektore veci ked za mnou prisla navsteva, co hovorili atd, ale potom to uz bude ok 🙂 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre