Cítiť po pôrode s epidurálkou zašívanie?

4gubka
6. mar 2012

Prvy porod sa dal, na druhy sa tesim, ale za zasivanie by som dala aj 4 epi ak by sa dalo 😖 ake mate skusenosti po epi?? Citit to??

zuzana_m
6. mar 2012

Ahoj,ja som pri prvom nemala epi,a citila som šitie,no pri druhom som epi mala, a tiež som to citila 😖 ,,sice možno trochu menej? to si nie som už istá. v každom prípade,by som si už epi nedala pichnúť,ajked síce mne pomohla konečne porodiť.

lutia
6. mar 2012

@4gubka ahoj ja som epi nemala ale doktor mi to dobre umrtvil ... tak ze som nic necitila teda skor tie vnutorne sitia co sa tyka vonkajsich tak ano ale len taky tlak ked ihlou pichal do koze....

macamac
6. mar 2012

@4gubka tak ja pri prvom som rodila bez epi. šitá som bola riadne- dvaja dr. ma šili 35 minút 😝 ale-napichali ma perfektne, nič som necítila. jedine pri konečníku-ale to mi dr. povedal,že to preto,lebo tam je strašne veľa nervových zakončení,že to sa skrátka úplne umŕtviť nedá. takže-záleží aj na tom, aký rozsah poranení budeš mať a či to pôjde až po konečník. ale na to všetko-som na druhý deň sedela úplne normálka a vôbec ma tam nič nebolelo 😉dobrá práca.
pri druhom som rodila s epi-a teda šitie ma nebolelo. som sa ešte dr. pýtala,čo tam tak dlho robí, že veď som si tam nedala vyšiť logo Adidas 😀 😀 😉

4gubka
autor
6. mar 2012

@macamac
@zuzana_m
@lutia no baby ja som pri prvej mala vysivanie riadne, ako keby vianocny stromcek to mi aj doky povedala na kontrole 🙂 a sil ma 45 minut.. a este som si vysluzila ze " vy aka ste citlivka " 😠 😠 😠 a pichol mi dve ihly na umrtvenie, jednu z jednej strany nastrihu a druhu z druhej strany a to bolo vsetko... a ked sil tam kde klitoris a ostatne hore tak esteze sa zlutoval magor a povedal sestricke nech mi tam nieco nastrieka lebo sa mu budem pri tom tam, cukat riadne 😠 to mi nemohol dat viac ked videl ze nejde sit ale vysivat???? takze preto asi si dam epi, snad nebudem citit, aj ked by som chcela rodit bez nej, radsej keby mi pichli aspon 5 injekcii ked zasa budem potrhana.... svina doktor po vysokej skole 2 roky bol.... 🙄

lutia
6. mar 2012

@4gubka tak to su ti nasi doktori...ako keby neviem co dokazali...ja neviem kolko som mala injekcii ale povedal ze ma napicha aby ma to nebolelo a asik tak 5-6 pichnuti som citila ale to sa dalo a ako som napisala ostatne bolo tak.....by som este povedala ze to zle napichal takze asik to neposobilo na tie miesta kde malo....to su ti doktori ktori by mali podavat injekcie a nie sestricky...to som si zazila pri ct - sestre to neislo - dopichala mi ruky asik 6krat a velky doktor povedal pozor on to spravi a skoncilo to tak ze on ma este 4krat dopichal a aj tak sa mu to nepodarilo len som si vytrpela.....

jankabj033
6. mar 2012

ahoj ja som rodila pred rokom a epi som odmietala....ale kedze nastali komplikacie a na sekciu bolo vraj neskoror tak ma napichali s epi a viete co baby..ja som sa konecne po dvoch dni boja vyspala ..sice len na dve hodky ale predsa....ked uz prisiel cas porodu epi velmi nezaberala uz ale nebol cas na dalsiu davku....u nas je to tak premakane ze o siti som ani nevdela aj ked som cosi citila...dali mi na ruke moje krasne dietatko a vtedy som prisahala ze sa do roka vratim ....cize aj ked som to sietie mierne citila emocie boi silnesie..vtedy mi mohli aj do kolena vrtat 😝

svistinka
8. mar 2012

ja si epiduralku velmi pochvalujem, uzasne mi pomohla pri porode a potom ma sili asi pol hodinu a citila som len jemne tlaky pri vpichoch do koze 😉

mirka_aa
6. mar 2013

no ja som epi mala ale ono zalezi aj kedy odzneje lebo mne uz asi pol hodku-hodku pred samotnym tlacenim vyprchala a uz mi ju nechceli dopichnut vraj by som nevedela tlacit...taze sitie som citila bolelo a dokonca mi po narodeni rychlo este dopichli,ale kym zaucinkovala som bola aj zasita bo len 3stehy som mala :P

zigzag
6. mar 2013

@4gubka a co tak prirodzeny porod bez sitia??? 😵

4gubka
autor
7. mar 2013

@zigzag tak taky som aj mala nakoniec 😀 maly mal sice 4340g a naatrihol ma ale vraj ani asi nemusel a sil iba to trosinku co nastrihol 🙂

zigzag
7. mar 2013

@4gubka juj, gratulujem 🙂 riadny valibuk, moj mal iba 3 800g. ja som ostal bez ranky a som velmi vdacna.ze sa to takto podarilo ako prvorodicke 😅 drzim palce , ja som sa porodu vellmi bala, najviac strihania, tak to, ze som ho nepotrebovala bolo pre mna ako maly zazrak...ale na to co bolo po porode som pripraveny nebola,,, 😅 cakala som kludne babo, ktore bude spat a papata tak, ale moj drobec nie je spac, a velllke sidlo, ale uz e lepsie...uz je velkyy chlap z neho, drzim vam palce

ruthke
7. mar 2013

Mala som epiduralku a sitie som vobec necitila.

veriiii
7. mar 2013

fuuu, tak to som rada,ze som mala sekciu, toto sitie si neviem predstavit, by som nemohla sa necukat!a ti dr su bezcitni, vsak musia vediet,ze to boli ako fras!by im mal niekto zasit nieco!! 🙄

isabella_fly
31. mar 2013

pri oboch porodoch som mala epidural, pri prvom mi dr pichol pri siti aj na umrtvenie a necitila som takmer nic, pri druhom mi na umrtvenie navyse uz nepichol dr nic a riadne som to citila, takze tak, esteze to bolo daleko mensie sitie ako pri prvom inak by som dobre skucala

kriketa
26. máj 2013

ahoj, ja som mala epi a teda zašívanie bolo to, čoho som sa ohľadom pôrodu bála najviac, ale vôbec to nebolo cítiť, ani trošinka. Ale čo som cítila a nikto to nechápal, bol nástrih hrádze. To bola neskutočná bolesť. A nikto nechápal prečo, lebo však som bola z epi celá znecitlivená, dokonca som do druhého dňa nemohla pohnúť ľavou nohou 🙂

dinala
15. júl 2013

Ahoj, ja možem epišku len odporučiť poslednu davku mi dali prave na sitie a nic som necitila uz som sa venovala len babatku

pingu1
15. júl 2013

k teme:

ked epi odozneje, tak je to hrozna bolest

sense
15. júl 2013

ja som uz mala epi odoznetu ked ma sli sit, takze mi este pustili trochu do chrbta a necitila som nic

malediva
15. júl 2013

Ahoj, ja som tiež mala epidurálku pri poslednom, a fakt to bolo super. Znecitlivené od pása nadol, a aj keď ma zašívali, vôbec nič som necítila, a to mi robil teda riadnu výšivku, malý mal 4500 g. Čiže z môjho hľadiska odporúčam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre