Čo pomôže na zapálené šitie po pôrode?

mirip
13. mar 2011

Ahojte chcem sa spýtať či viete poradič čo s tým ked sa zapáli šitie po porode, som druhý deň doma a sa mi zapálili dva stehy na šití, ak viete poraddte čo na to, vetrať to vetrám, teda behám bez nohavičiek ale ak viete poraddte niečo iné ak by zabralo repík alebo niečo iné.... nechcem hned zajtra letieť k Dr že mám zase problémy

zoska
13. mar 2011

ahoj,
skus betadine- dezinfekcny roztok, neboj, nestipe.... nam to davali v nemocke dvakrat do dna a radili pouzivat aj par dni po prepusteni, kym stichy nevypadnu

normalne sa poleje rana a necha sa to posobit, je to farebne, takze si davaj pod seba nejake podlozky ...a po kazdom pouziti wc osprchovat,
drzim palce nech to nieje nic vazne

latvia
13. mar 2011

alebo dubova kora, to pomahalo mne. dokonca som skusala vycistit aj liehom 😝

fopardi
13. mar 2011

ja som si šitie musela zopakovať rozpadli sa mi asi všetky stehy a cele sa mi to zapalilo dr.mi odporučal chlorofylovy sprai ked ma zašili druhy krat som si ho striekala a to už bolo ,,super,, takže odporučam

berus222
13. mar 2011

ja som sa oplachovala repikom. pomohlo mi to, ale bolo to strasne.

zuzanocka
13. mar 2011

pozor, ak sa zduria uzliny, alebo je teplota, treba hned utekat k doktorovi, tam ide o hodiny... davaju sa potom na to nejake atb-jedna tbl... nechcem vsak strasit...

jaruska6
13. mar 2011

Mne lekár odporučil Rosalgin,striekať si striekačkou na dezinfekciu,ráno,večer.Umývať po každom WC studenou sprchou,držať v max.čistote.

annaanicka
12. júl 2011

Mne dost pomohla repikova mast a taky chlorofylovy sprej na hojenie ran

lulupopo
12. júl 2011

no baby, mne doktor hovoril v porodke, ze nech si sitie nicim nemacam,tak som ako blba poslchla a po prichode domov som aj ja nakoniec macala v repikovom kupeli.... ale uz bolo neskoro, lebo sa mi 2 stehy rozliezli....a obrastlo mi to zivym masom, kedze som ani za boha nechcela ist znova k doktorovi, aby mi to spravil nanovo, pretoze som skapinala od bolesti....nakoniec mi pomohol moj gyndos ked som isla ihned po sestonedeli na preventivku po porode a tam mi to zive maso poodstranoval....a potom to uz bolo lepsie....ale nesedela som poriadne 3 mesiace po porode a bezbolestny 1pohlavny styk som mala po 11 mesiacoch

vejinka
12. júl 2011

musis ist do nemocky a zosiju ta este raz ja som sa od bolesti skrabala po stene ale je to nutne presit.teda moj pripad musel byt rieseny takto.po porode dva dni som zle chodila ostatne uz behali ako srnky treti den som povedala ze to strasne boli a stipe chodila som na preplachy dez.roztokom dalsi den mi ho dali na izbu a preplachovala som si po kazdej potrebe.nepomahalo.dalsi den povedali ze je nutna rekonstrukcia hradze.dalsi den ma pustili domov s babom domov.doma tri dni bolesti ani sadnut ani lahnut ak tak len na bok a k tomu doma okrem neustale hladneho novorodenca aj 2 rocne sidielko.v sprche som si na to striekackou pumpovala repik..vydrzala som a po 4 mesiacoch som mala tutu mutu ale zazitok ako keby som prisla o panenstvo.
Takze neriskovat s mastickami ale ist pekne za gyndosom.myslim ze ten zakrok by zvladol aj on.

monika15
12. júl 2011

ja som davala antibiotikovy krem, mala som zapalene dost dlho :( vsetky.....
mozna aj 2 mesiace :((((
po cisarskom som mala..... ale....

lucia.kl
12. júl 2011

no ja by som na tvojom mieste išla k dr. ja som mala aj zápal a aj mykózu.... takže domáce liečenie neodporúčam...

lenkaplachetkova
21. nov 2016

Ahojte mam taky problem som 4-tyzden po porode rodila som normalne prirodzene a rana mi hnisa neviem co mam robit bojim sa ist k lekarovy :( ranu mam zahojenu . Aspon tak mi to povedali doma kedze som svojej mame ukazala nech sa mi na to pozrie ako to tam mam ... stehy mi uz vipadli neviem ci ma Doktor zle zasil alebo z coho to mam Prosim o radu :( dakujem.

evittam
21. nov 2016

@lenkaplachetkova Ak ti to hnisá a bolí ťa to tak nevymýšľaj s babskými radami a choď k lekárovi - lebo sa môže stať, že ani báť sa ti nepomôže.......Keď tak odporúčam Rosalgin, repík s harmančekom......Ale osobne by som išla k lekárovi nech sa na to pozrie...

majcii
21. nov 2016

Ak je tam este nejake nezahojene miesto, resp. ,,zive,,, cize v procese hojenia, zacelovania, tak sa tam mnozia bakterie a moze to trocha mokvat, hnisat, je to prirodzene, ak nemate bolesti a nekrvacate, tak by som este skusila len domace osetrenie, kupte si v lekarni Betadine roztok, staci maly a raz denne si to miesto tym dezinfikujte, len prilozit gazu, vlozku s roztokom, nesuchat, zbytocne nedrazdit, neporusovat jazvu. Jednoducho sa to hoji a chvilu to trva, takze vetrat, volne oblecenie, casta sprcha a ten betadine neuskodi tiez. Samozrejme ak nevyhnutne nepotrebujete, aby to pozrel lekar, tak po 600 nedeli vam to skontroluje a odborne sa vyjadri.

lenkaplachetkova
21. nov 2016

Dakujem za radu ja ten betadine roztok mam pretoze Doktorka mojej malej to predpisala ako cistiaci prostredok na ustocka ... lenze neviem ci mi to pomoze :( vetrat som to vetrala a stale mi to hnisa hnis som si sama vitierala s gazou nic som si tam nedavala iba cistu vodu... velmi sa bojim , dalsie sitie by som prezit nechcela :(

tomlyy
1. feb 2017

@lenkaplachetkova Ahoj ako si nakoniec dopadla ?

jana2518
4. feb 2023

@lucia.kl ako rýchlo sa Vám vyliečil zapal a co pomohlo?

lucia.kl
5. feb 2023

@jana2518 bude to uz 13 rokov.. uz sa nepamätám, bola som u dr ten mi niečo dával

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre