Čo znamená, že dieťa sa už pripravuje?

mishaella
5. okt 2015

Ale krcok je ešte ok, zatiaľ sa neotvara.
Končím 34tt.
Stretli ste sa niektorá s takou terminológiou?

Ani hlienova zátka mi ešte neodišla.

Mám už pomaly rátať, že je pôrod za rohom?
Nech viem co to vlastne znamená, začína ísť na mňa menšia panika. 🙂

Predsa len by som rada počkala ešte aspoň 3 týždne nech je malé riadne dokončené.

pribinak
5. okt 2015

asi, ze je uz v polohe dole hlavickou, vsak co sa neopytas mudr, ked sa tak vyjadril

mishaella
autor
5. okt 2015

@pribinak v tej polohe je už 2 mesiace, ale doteraz tento termín že sa pripravuje ešte nepoužila.
A keby mi na otázku čo to znamená odpovedala asi sa nepýtam tu.

pribinak
5. okt 2015

@mishaella hm, to si ofisla brh toho, aby ti odpovedala? hm, to je super pristup k pacientke, to jej este aj platis?

mishaella
autor
5. okt 2015

@pribinak to je bežné na Slovensku. A áno je súkromná. So štátnymi mam horšie skúsenosti. Ale toto som tu riešiť neprišla. Takže to nerozoberajme.

horana
5. okt 2015

Mozno uz zostupilo dole - nizsie do panvy, hlavickou uz mohlo byt dole davnejsie, ale teraz zacina viac "naliehat" ci "tesne dosadat" na zaciatok prodnych ciest, ktorych vrchol nasledne klesa tiez pod tou vahou, to sa bezne deje okolo to cca 36-37t. Napriek tomu ze si este len 34 tt nemusi to znamenat nic neobvykle.
Kludne takto este par tyzdnov vydrzi, hlavne pri prvorodicke ktora moze nakoniec este aj prenasat napriek tomuto "nalezu".

pribinak
5. okt 2015

@mishaella no ano, je to vezne a aj bude kym to pacienti budu nadalej tolerovat, cize drzat hubu a krok a hlavne platit

zelam vsetko dobre

katka1981
5. okt 2015

@mishaella, tak ti uz mozno krcok zmakol a je pripraveny sa otvarat

mishaella
autor
5. okt 2015

@pribinak ďakujem za výplach žalúdka. Pekný deň aj vám. A hubu máte možno tak vy.

mishaella
autor
5. okt 2015

@horana ďakujem 🙂 hneď tomu lepšie rozumiem ako tým lekárskym termínom.
Hej vraví sa ze.prvorodicky zvyknú prenášať ale že u mňa je dosť možné že aj o tie dva týždne skôr porodim ako mam termín. Keďže som tenšia nebolo by to nič prekvapujúce, navyše cítim že je na mňa už dosť ťažký, chvíľami má bolí celý spodok.

sardinka335
5. okt 2015

@mishaella tvoj nalez znamena jedno velkéééé NIČ. Ak je krčok ok čo je, si zatvorená tak kludne mozeš ešte aj prenašať. Svojej lekarky sa pytať nejdeš a tu z jednej vety my mame vedieť ako ty si na tom. Ake je tvoje cervix skore? 2? Ak je prečiarknuta nula tak s zavreta na ,,100 zamkov,,. Dieťa sa pripravuje - je otočené hlavičkou dole a klesa do porodných ciest, az na uzv. už ani hlavičku nebudu moct vidieť ako bude nizko - dajme tomu. Ziadny lekár ti ani presne nepovie ,,ako to vyzerá,,. Zeny zatvorene porodili ešte v ten den alebo na druhý den a zeny otvorené niektore neporodili ani v termíne.
@pribinak
Nechapem prečo by hned lekarka mala mať zlý pristup - skor mamička si vybrala z kontextu jednu vetu, tej sa chytila a už je ,,zle,,.

pribinak
5. okt 2015

@mishaella sa ukludni, nervozita skodi ;)))

mishaella
autor
5. okt 2015

@sardinka335 nieje zle, ja sa len.pýtam, keďže medicínske vzdelanie nemám a tak tomu nerozumiem a neviem ako a čo sa pýtať. Ale už som ticho radšej.

libka1
5. okt 2015

@mishaella podla mna ti babo pomalicky zostupuje, to by som si pod tym predstavila ja 🙂
bud v klude, aj tak to nijak neovplyvnis 🙂 žiadna panika ti nepomože. ja som napr. typ čo sa vobec neotvara postupne, len zrazu bum a rodim (mala som to rovnako pri všetkych 3 porodoch), takže asi tak. niektora žena sa otvara tyzdne.
takze klidek, nohy hore, do ruky kniha a caj a veget kym mozes 🙂 ticho ti zavidim, caka ta sice tazke, ale nadherne obdobie 😵

mishaella
autor
5. okt 2015

@libka1 mne len povedala ze keby mi brucho začalo tvrdnut pravidelne čize nie ako zatiaľ že 2-3 x denne tak treba ísť uz do nemocnice. To aj rátam. Hoci ešte neviem ako ku komu na posledné poradne v pôrodnici budem chodiť.
A samozrejme ak vy voda odtiekla. Čo je jasná vec.

libka1
5. okt 2015

@mishaella mne netvrdlo brucho vobec, alebo som len nezbadala 😀 ty mas este na beh do nemocnice casu a casu, neboj 😉 neviem kam pojdes, v TT mal poradnu kazdy den niekto iny, ja som konkretneho lekara nemala vybrateho, takze som ich par stretla 😀

mishaella
autor
5. okt 2015

@libka1 ja žijem v BA takže tu.

libka1
5. okt 2015

@mishaella tak sa drz a stretni dobreho lekara, to je dost dolezite 🙂 ja som mala stastie na 2 super a 1 hrozneho, tak viem porovnat...

deninka233
5. okt 2015

@mishaella toto slovné spojenie použila moja gyn. keď mi chcela oznámiť, že dieťa už zakliesnilo hlavu do panvy. (Ľudovo povedané, kleslo mi brucho).
Z hladiska pôrodu to neznamená nič. V pohode môžeš ešte aj prenášať (ako ja).
Kamoške nekleslo a rodila presne na termín aj s takým vysokopoloženým bruškom.

sardinka335
5. okt 2015

@mishaella a čo máš napisané v knižke by ma zaujimalo? CS kolko?? to su udaje podla ktorých sa da vyjadrovat a nie podla nejakej subjektívnej vety.
Od ukončeného 36týždna je dieťa viac menej donosené a moze sa narodiť. Ty skor teraz rieš pripravu na porod, či si zazmluvniš doktora, kde chceš ist do ktorej porodnice...atd.

mishaella
autor
5. okt 2015

@sardinka335 doteraz som mala CS 0, teraz mam 1. Neviem co to znamená.
Pôrodnicu viem, zmluvnit skôr neplánujem. Nevidím v tom zmysel.

sardinka335
5. okt 2015

@mishaella no tak v 34tt cervix skore 0-1....dievča ,,zavretá na 100 zámkov,,...
Cervix skore vyjadruje pripravenost, zrelost krčka k porodu - max je 12.
Ja som mala tak 2 týždne pred porodom už ,,desinu,, a otvorena na 3-4cm. Mala sa mi narodila 37 plus 4 dni. U teba porodu zatial nič nenasvedčuje ale to sa moze zmenit zo dna na den. Ja by som zatial nestresovala. Nie je dovod.
Ja som si lekara zazmluvnila, ja za seba odporučam. Ale každý ako chce. 🙂

mishaella
autor
5. okt 2015

@sardinka335 mňa len upozornila už že ak by sa mi tvrdnutie opakovalo.často hneď ísť do nemocnice.

sardinka335
5. okt 2015

@mishaella tak to mala pravdu. Hlavne pokoj 🙂

mm2008
5. okt 2015

@mishaella tak to znamená, ako Ti už vyššie napísali, že dieťa zostupuje dolu. Nemusí ti odtiecť hlienová zátka, Možno máš pocit, že ti "kleslo" brucho ... Moja skúsenosť - v 32 tt som mala cervix skóre 4 (hoci druhorodička, ale zdalo sa mi už dosť vysoké na tak ešte nízky týždeň tehotenstva ), dr. mi však nič nepovedal (hoci som mala už jeden predčasný pôrod predtým) ... cítila som "úľavu" a aj pokles brucha a na prelome 33/34 tt som porodila. Lekára som si zazmluvnila dodatočne - teda s pôrodníkom som bola dohodnutá, že na najbližšej poradni si ho zazmluvním ... Lenže namiesto do poradne som išla rovno do pôrodnice. toť moja skúsenosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre