Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cvičenie s Aniball je pre mňa bolestivé - kde robím chybu?

hshsngn
24. apr 2019

Ahojte mám za sebou prvých 5 cvičení, s predpôrodnou pomôckou aniball . Zvyšujem postupne obvod po 1cm, no zakaždým ma to pri vypudzovaní bolí, je to normalne? Som aj uvolnená a nefunguje to. Všade píšu, že cvicenie s Aniball nemá spôsobovať bolesť. Najskôr cvičím par minút A potom začnem s vypudzovanim, ku koncu začnem pocitovať rezanie, palenie, štipanie. Vždy ho na záver vypudim rychlo aby som to mala uz za sebou a trochu so zadrzanym dychom. Viete mi pomôcť alebo poradiť čo mám zmeniť? Skusam aj stale inu polohu.

Taktiež som zmätená z dýchania na kurze Hypnopôrodu Nám vysvetlovali, Že tlačíme na výdych. Ale v príručke Aniballu je vypudzovanie spajane s nadychom, tak to aj trenujem. Aké máte skúsenosti pri pôrode ktoré dýchanie vám pomohlo ?

sapetka
24. apr 2019

@hshsngn oni ti povedia pri porode ako mas dychat a tlacit. Hlavne klud vsetko bude ok😊👍

veronika4495
25. apr 2019

S aniballom skúsenosti nemám nestihla som lebo som porodila predčasné a to tlačenie pri pôrode mne povedali nádych a zadržať dych a tlacit

carduelis
25. apr 2019

Mne sa s Aniballom podarilo cvičiť iba 3x, malý sa narodil skôr, ale pri vytláčaní som cítila tiež také napätie. To sa vpodstate napína tkanivo pošvy. Možno by si mala skúsiť pár dní ostať na rovnakom obvode a zväčsovať obvod každý druhý-tretí deň. A pri pôrode sa naozaj tlačí so zatajeným dychom.

hshsngn
autor
26. apr 2019

@carduelis dakujem

hshsngn
autor
26. apr 2019

@veronika4495 dakujem

moonlighting
21. júl 2019

Ahojte. Tiež som začala cvičiť s Aniball a rovnako ma to pri vypudzovaní štípe a páli, takže si tak trochu skríknem a rýchle balónik vytlačím von. Zatiaľ som na 25-26cm. Vytláčam naozaj tak že pri výdychu zadržím dych, stlačím oči a šup ho von. Ako ste to mali pri pôrode? Lebo teraz si cvičím v kľude bez bolestí, no neviem si predstaviť ako to pôjde pri kontrakciách.

hshsngn
autor
22. júl 2019

@moonlighting no ja som bohuzial nakoniec rodila sekciou ( malá mala 4720g ) tak v praxi neviem ci by mi to pomohlo nacvicene som nakoniec ale mala len 28 cm . Držim vam palce

hshsngn
autor
7. dec 2021

@hshsngn.... Ja rovnako sekcia :D malá 4710g a tiež 28 cm