Cvičenie s Aniball je pre mňa bolestivé - kde robím chybu?

hshsngn
24. apr 2019
Ahojte mám za sebou prvých 5 cvičení, s predpôrodnou pomôckou aniball . Zvyšujem postupne obvod po 1cm, no zakaždým ma to pri vypudzovaní bolí, je to normalne? Som aj uvolnená a nefunguje to. Všade píšu, že cvicenie s Aniball nemá spôsobovať bolesť. Najskôr cvičím par minút A potom začnem s vypudzovanim, ku koncu začnem pocitovať rezanie, palenie, štipanie. Vždy ho na záver vypudim rychlo aby som to mala uz za sebou a trochu so zadrzanym dychom. Viete mi pomôcť alebo poradiť čo mám zmeniť? Skusam aj stale inu polohu.

Taktiež som zmätená z dýchania na kurze Hypnopôrodu Nám vysvetlovali, Že tlačíme na výdych. Ale v príručke Aniballu je vypudzovanie spajane s nadychom, tak to aj trenujem. Aké máte skúsenosti pri pôrode ktoré dýchanie vám pomohlo ?
sapetka
24. apr 2019
@hshsngn oni ti povedia pri porode ako mas dychat a tlacit. Hlavne klud vsetko bude ok😊👍
veronika4495
25. apr 2019
S aniballom skúsenosti nemám nestihla som lebo som porodila predčasné a to tlačenie pri pôrode mne povedali nádych a zadržať dych a tlacit
carduelis
25. apr 2019
Mne sa s Aniballom podarilo cvičiť iba 3x, malý sa narodil skôr, ale pri vytláčaní som cítila tiež také napätie. To sa vpodstate napína tkanivo pošvy. Možno by si mala skúsiť pár dní ostať na rovnakom obvode a zväčsovať obvod každý druhý-tretí deň. A pri pôrode sa naozaj tlačí so zatajeným dychom.
hshsngn
autor
26. apr 2019
@carduelis dakujem
hshsngn
autor
26. apr 2019
@veronika4495 dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli