Dolsin pri pôrode

martina833
24. sep 2013

Pri prvom porode mi pred aj pocas podavali proti bolesti Dolsin. Ked som sa sestricky pytala, co mi to vlasne a naco davaju, odpovedala vyhybavo, ze to je na rozbehnutie porodu, to iste vravela aj ostatnym. Pritom som chcela prirodzeny porod bez vsetkeho. Znama lekarka bola zdesena, ze je to riadne silny liek a prenika aj cez placentu, a ze kludne mohol sposobit atopicky ekzem u dcerky. By ma zaujimalo, ci sa to bezne dava, alebo sa to praktizuje len u nas. Clovek si mysli, ze ako super zvladol porod bez vsetkeho a potom, ked zacne patrat, zisti, ze to tak vobec nebolo. Zaujima ma to, lebo ma caka druhy porod a neviem, ci to mam odmietnut. Jeden lekar povie to, druhy opak. Porod bol sice super, ale co ma cakalo potom bola katastrofa, dlho som sa davala dokopy. Mohlo to byt preto? Kto rodil s Dolsinom? Ake mate skusenosti? Dakujem

nicky07
25. sep 2013

@martina833 Ahoj ja som mala staršieho syna vyvolávaného mesiac pred termínom. Ležala som v nemocnici a primár podľa jednotlivých vyš prišiel na to že kedže sa otváram tak sa to už vlastne rozbieha a kedže som mala zlé výsledky aj čo sa týka zvýšených protilátok aj možných vývojových chýb bábätka tak mi pôrod vyvolali oxytocínom v 36tt. ležala som na infúzii od začiatku prepichli mi plodovu vodu a čakala som čo sa bude diať. bolesti som mala príšerne vdaka oxy no pôrod nie a nie sa rozbehnut. neotvárala som sa bolo to príšerné, tak ked som už bola na konci so silami tak mi pichli dolsin. Nik sa ma nepýtal či to chcem ani vlastne som nevedela čo mi pichaju. to som zistila až neskor. po nom si len pamatam ako som ostala akoby utlmená, ležala som na boku, necitila som žiadne bolesti ani kontrakcie, nevladala som ani otvoriť oči len som počula ako chodia všetci okolo mna a že to nepostupuje že zrejme pojdeme do cisarskeho. Takto som stravila cca 2 hodiny na sale na stole že som ani nevedela o ničom. Malinky sa narodil nakoniec o 17.25h spontánne, ale presne ako hovoriš od narodenia sa trápime s atopickým ekzémom ktorý mu presiel do astmy. Nikdy som to ale nespájala s tým že mi bol pri pôrode podany dolsin, skôr som si myslela že je to preto že bol pôrod vyvolávaný skôr a koža ešte nebola zrelá... Inak to prečo mi bol dolsin podany mi bolo vysvetlene aby som sa upokojila od bolesti a tým padom uvolnila lebo som bola príliš v krči a v bolesti a teda preto ten pôrod nepostupoval. Možné to je lebo dolsin mi pichli cca okolo druhej a ja som bola schopna otvoriť oči okolo cca stvrtej a o pol šiestej už bol malinky na svete...

martina833
autor
25. sep 2013

@nicky07 tak to ti museli dat riadnu davku, ja som sa citila v pohode, vnimala som vsetko, sice potom, ked som videla fotky a kratke video po porode, vyzerala som riadne znicene a mimo

nicky07
25. sep 2013

@martina833 no neviem aku davku som dostala, pichli mi to do zadku do svalu. možno to aj preto že som bola už naozaj vyčerpana a strašne unavená hladná smädná tak mi to tak brutálne zabralo ale ja som fakt akoby spala, nevladala som ani oči otvoriť ale pamätám si kto čo rozprával... a hlavne to že konečne aspon na nejaký čas som necítila žiadne bolesti...

martina833
autor
25. sep 2013

@nicky07 by ma vazne zaujimalo, ci mozu mat z toho babatka ekzem, lebo my v rodine nemame ziadne alergie ani astmu

nicky07
25. sep 2013

@martina833 u nas ma manžel sennu nadchu ale nič ine. a dve deti máme s atopickým ekzémom, jedno dokonca s astmou tak neviem... no pri mladsom som dolsin nedostala ( za to kopu ineho svinstva hej - tiež som mala vyvolávaný pôrod) aj som rodila po termine a predsa tak už neviem,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre