Dýchanie pri pôrode s hyperventilácia. Ako postupovať?

deveronique1
8. okt 2007

Ahojte, nevie mi niekto poradiť, ako postupovať pri pôrode, čo sa týka dýchania, ak mám problémy s hyperventiláciou?

biba12
10. okt 2007

skuS SI TO PARKRAT NACVICIT DOMA.jA SOM TO SKUSALA , TIEZ SOM MALA PROBLEMY, ALE POCAS PORODU NEBOLI. sKUS SACOK A POTOM PARKRAT DYCHAT DO NHO, TO BY MOHLO POMOCT.

annika
11. okt 2007

Sorry, ale čo je to hyperventilácia? Fakt som zvedavá!

deveronique1
autor
14. okt 2007

annika: Hyperventilácia je prekysličovanie sa počas plytkého dýchania, čo môže spôsobiť kŕče, mdloby, tŕpnutie a iné.

deveronique1
autor
14. okt 2007

biba12: aký sáčok? Papierový alebo mikroténový? Ja keď dýcham rýchlo a plytko, dosť sa mi točí v hlave. Bojím sa, aby som pri pôrode neodpadla.

annika
20. okt 2007

Díky, to ja asi nemám. Ja mám iný problém s dýchaním. Niekedy sa neviem normálne vydýchnuť. Mám taký pocit, že mi v pľúcach ostane vzduch a tým pádom druhý nádych je už menší a to tak ide dookola.... Na konci už zadychčávam, jedna radosť...

saudi
4. apr 2010

no ja mam s tym tiez problem a presne pri porode sa to prejavilo, bola som cela v krcoch a nevladala som tlacit ☹ treba na to mysliet a vyhnut sa tak silnemu dychaniu. dufam, ze teraz pri druhom sa mi to uz podari

latvia
5. apr 2010

plytke dychanie nesposobuje hyperventilacny syndrom 😉 ked clovek dycha rychlo a hlboko tak sa moze objavit.
mechanizmus: hlbokym rychlym dychanim sa z pluc dostava von velke mnozstvo oxidu uliciteho (CO2), ktoreho nedostatok sposobi mdloby alebo trpnutie prstov a zavraty...preto sa takymto ludom odporuca dychat do sacku (akehokolvek), ide len o to vratit vydychnute CO2 nazad do pluc.
preto sa pri porode odporuca dychat plytko a rychlo, plytkym nadychom a vydychom sa neuvolni az tolko CO2 z pluc a teda ziaden HS nehrozi 😉

latvia
5. apr 2010

annika, problemy s vydychnutim maju vacsinou astmatici....niesi astmatik alebo aspon alergik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre