Hlienová zátka - ako vlastne vyzerá?

domca1012
1. jan 2019

Ahojte žienky prosím Vás kedy Vám odtiekla hlienová zátka? A akú mala farbu? Ja mám termín 4. januára a 27.12. mi odtiekol taký lepkavý priesvitný hlien a teraz mi postupne odteká po troške hnedý alebo jasnočervený je to myslíte v poriadku? Nemám sa zbytočne báť? Som prvorodička. Ďakujem za odpovede.

asia83
1. jan 2019

@domca1012 To je hlienová zátka. Smer pôrodnica.

blumie
1. jan 2019

@domca1012 je to v poriadku. Jasnocerveny hlien by mal byt uz na konci. Co sa tyka zatky, kedy po odteceni nastane porod je velmi idividualne. Su take, ktorym nastal uz v ten den a rake, ktorym zatka odtekala aj tyzdne.

Mne osobne postupne odtekala asi tyzden a pol, kym prisli ozajstne kontrakcie.
Drzim ti palce, nech to mas rychlo za sebou.

hennyinnsbruck
1. jan 2019

@domca1012 cenkni si do nemocky... Mne odtekala voda+zatka ja som mala hned napochodovat.... Drzim palce 😊

asia83
1. jan 2019

@blumie O tri dni má termín, ale nech si ešte týždeň a pol sedí doma, však veď je to "v poriadku", ako píšete. Ach.

deti95060810
1. jan 2019

mne neodtiekla nikdy doma...teda ani raz som to nespozorovala....vždy som išla do pôrodnice až pri kontrakciách - pri poslednom tehu každé 2 min.
asi by som zašla do nemocky - však prinajhoršom ťa pošľú späť...😉

simcika
1. jan 2019

@domca1012 treba ísť do nemocnice, podľa mna to je hlienová zátka

luciannka83
1. jan 2019

@asia83 ano, vsetko je v poriadku, to ze jej odisla hlienova zatka nic neznamena. Nemocnicu trieba riesit ked odtecie voda, alebo zacne krvacat. Boze, nepanikarte zas.🙆

blumie
1. jan 2019

@asia83 preco na mna utocite? Kde som povedala, ze ma sediet doma? Ja som napisala, ze to zafarbenie zatky je bezne a v pohode. 🤨

luciannka83
1. jan 2019

@domca1012 do nemocnice treba ist ak ti odtecie plodova voda, alebo zacnes krvacat, pripadne sa zacnu kontrakcie.

simcika
1. jan 2019

@luciannka83 tak neviem, môže byt, mne pri prvom pôrode bolo tak povedané, že keď odtečie zátka, mám sa pripraviť na porod. Možno je to so zátkou aj inak, píšem svoju skúsenosť.

blumie
1. jan 2019

@luciannka83 suhlasim ked som prisla do porodnice pytali sa ma asi traja ludia, ci mam kontrakcie, ako casto a ci mi odtiekla voda. Na zatku sa ma nikto za cele tehotenstvo nepytal.
Ale osobne si myslim, ze kazda zena vie kefy ma ist do nemocnice a ze uz to prichadza.
Pripadne, ked sa mi nieco nezda tak idem na pohotovost, nestiham pisat o tom prispevok a rozhodovat sa podla toho co mi ludia povedia 😀. Ved snad pozna svoje telo najlepsie.

domca1012
autor
1. jan 2019

Žienky ďakujem veľmi pekne za odpovede, snáď už budem mať čoskoro všetko za sebou.

hennyinnsbruck
1. jan 2019

@blumie mne najprv voda odtiekla trocha... Volala som do nemocky a zenska ze ked budu kontrakcie... Hodinu nato my zatka odisla tak som volala este raz. A ze mam dojst 😂😂 ja si zavolam radsej niekam vypisovat(nic proti autorke)...

hennyinnsbruck
1. jan 2019

@domca1012 😉😍😍

asia83
1. jan 2019

@luciannka83 Ja som mala IBA hnedý výtok a slabé menštruačné bolesti, do nemocnice som išla hneď, porodila som do 20 hodín. Plodová voda mi neodtiekla, tú mi doktorka vypichla hodinu-dve pred narodením malej. Ale zase každý prípad je iný. No radšej ísť skôr ako pozde.

draze
1. jan 2019

Mne odtiekla 4 hodiny pred zaciatkom kontrakcii a do 20 hodin som porodila, netreba ist hned do porodnice, tam az ked budes mat urcitu frekvenciu kontrakcii, pozri tu je to pekne popisane:
https://www.emamamamu.sk/porod-a-po-porode/1769...

simcika
1. jan 2019

@hennyinnsbruck ja detto

luciannka83
1. jan 2019

@simcika zatka moze odist aj dva tyzdne pred terminom. Je to predzvest pripravy na porod, ale nie ze by sa hned utekalo do porodnice. Aj poslickovia su priprava na porod a netreba hned s nimi utekat 😉

s1m.one
1. jan 2019

smer porodnica, aj keby ta otocili, drzim palce, uz to tu je! 👍❤

simcika
1. jan 2019

@luciannka83 dobre vedieť 🙂

mmoni89
1. jan 2019

Pri zatke netreba hned do nemocnice.ved rodit moze sice za par hodin -ale naco tam zbytpcne dlho sttesovat,ale aj dni.Ja som isla ked som mala kontrakcie 3-5minut.

pininka
1. jan 2019

Mne sa uvoľnila keď mi zrobili klystyr a bolo to ako začínajúca marcha a hneď prišli aj bolesti. Doma zo mňa išiel stále nejaký hlien ale doktor mi vravel že je to ok, že kym neodtiekla voda,alebo niesu silné bolesti tak je to v pohode.

merien259
2. jan 2019

Kazda sme ina mne zatka odtiekla o pol šiestej rano za nou hned plodova voda dcera sa narodila o 8:15 takze celkom rychle to bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre