Hypertonický uterus, kŕč maternice počas pôrodu

feb13
17. dec 2011

Ahojte, chcem sa spýtať či sa tu nájde niekto kto mal podobný problém ako ja. Mala som ťažko postupujúci pôrod pre nekoordinovanú činnosť maternice, kontrakcie neboli ani pravidelné ani dostatočne silné, zároveň medzi kontrakciami sa maternica nevedela dostatočne uvoľniť. Skončilo to rozsiahlymi poraneniami u mňa a nízkym Apgarom u bábätka. Ešte na začiatku, po príjme do pôrodnice som dostala kŕč, takú veľkú kontrakciu ktorá nechcela povoliť straaašne dlho, asi 15-30 minút to mohlo byť a som si myslela že umrem. Vtedy som pochopila, že takéto kŕče som mávala aj doma posledné týždne, len som nevedela že sú to kontrakcie, lebo sa vôbec nepodobali na to ako sa kontrakcie popisujú v literatúre alebo tu na internete, ani počas celého pôrodu som také typické kontrakcie nemala ale skôr to bol pocit že sa hneď roztrhnem tam dole a sa to tak aj stalo. 😒 Teraz pomaly ale isto sa približuje druhý pôrod a ja sa o tom veľa rozmýšľam ako to bolo a čo druhýkrát. Niektorí odporúčajú magnézium, niektorí skôr že to má psychické príčiny. Rada by som sa s niekým porozprávala, kto to zažil tiež, možno niečo zistíme. 😎

feb13
autor
22. dec 2011

Nikto?

feb13
autor
10. jan 2012

posuniem temu dopredu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre