Indikácia k cisárskemu od ortopéda

mon1806
31. okt 2021

Čau baby chcem sa opýtať ci sa s tým niekto nestretol že dostal indikáciu k cisárskemu od ortopédia schválil jej to potom gynekológ a urobil cisársky? Ja mam totiž problém strašný v krížovej oblasti po prvom pôrode som nemohla rok ležať na bruchu chodila som kade tade po rehabkach dieťa som na rukách nemohla nosiť poriadne mam posunuté platničky a ešte čosi neviem bola som aj na magnet ortopéd odporúčal sekciu aj kvôli nie len krížom ale aj bedram. Ci náhodou niekto nevie ci aj to môže schváliť gyndos a urobiť sekciu dik

klip0
31. okt 2021

@mon1806 záleží od porodnice, ja mám tiež vysunuté platničky a odporúčanie k sekcii, ale ja práveže nechcem cisársky tak som si aj vybrala pôrodnicu kde sa rodí prirodzene s touto diagnozou. Aj teda pôrodník povedal, že to nieje dôvod na sekciu. Ale v inej pôrodnici to môže byť presne naopak. Tak záleží aj kam ideš. A aj aké veľmi problémy máš, aj ako to máš zdôvodnené v tom odporúčaní

mon1806
autor
31. okt 2021

@klip0 no ja keď si predstavím aké tom mala strašne bolesti po pôrode že som až plakala od bolesti tak ďakujem radšej idem cisárskym, aj tak sme mali ťažký a zlý prirodzený pôrod a už taký nechcem zažiť o komplikácia h pri nom ani nehovorím, a po ňom drobec tiež 2 týždne na antibiotikách bol, a ja som si nesadla polroka na rit viem ze cisársky nie je prechádzka ružovým sadom a je to horor ale už prirodzene ja veľmi sa nehrniem

lucia147852
31. okt 2021

@mon1806 nedaj sa. Nájdi pôrodnicu a lekára, ktorý sc spraví. Gyndosom ide o prestíž, mat čo najmenej sekcií. To či ty potom budeš roky trpieť bolesti, rehabilitovať, alebo ochrnies je väčšine jedno, veď oni to už riešiť nebudú. Ja tá úplne chápem. Od zbabraneho pôrodu mám už 5 rokov bolesti v krízovej oblasti, minam prachy na fizio, chodím po orto a neuro. Všetko možné poskodene. Pre ich čiarocku za prirodzený porod. Držím palce

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
31. okt 2021

@mon1806 ja sa tak chystám na sekciu. Myslím, že dosť závisí akú vážnu máš diagnózu. Mne môj gyn povedal, že vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu nebude riskovať komplikácie, ja mám problémy s chrbticou v krízovej oblasti.

lenuska9999
31. okt 2021

@mon1806 ja som mala tiež problémy s chrbticou a kvôli tomu dal neurológ indikáciu na cisársky.. v nemocnici to museli akceptovať. Nijaký doktor si podla mňa nevezme na triko, že napriek indikácií (aj keď jemu sa nemusí zdať opodstatnená) neurobí cisársky ale bude tlačiť k normálnemu pôrodu a nedajbože sa niečo stane.. chápeš potom on by mal z toho problémy.. proste je tam jndikacia , tak sa robí cisársky

lydia86
31. okt 2021

@mon1806 mám tiež vysunuté platničky. Keďže som v žiadnom prípade nechcela rodiť prirodzene tak som išla k svojej neurologicke ktorej som sa spýtala či to je dôvod na SC. Povedala že áno a bez problémov dala návrh mojej gynekologičke. Tá to bez komentovania schválila. A už v nemocnici kde som rodila to len kukli v papieroch a spravili SC. Inak pred pôrodom ma tiež moja gynekologička tlačila do prirodzeného pôrodu no som nesmierne rada že som sa rozhodla pre SC.

klip0
31. okt 2021

@lydia86
@fleur1111
@lucia147852
@mon1806
Baby keď to teraz čítam, tak mám trocha obavy či je moje rozhodnutie správne. Aké ste mali problémy pred a aké po ? Ja mám vysunuté platničky v krížoch, momentálne ale nemám nejaké extrémne problémy, nejde mi bolesť ani do nohy (len možno 2-3x za celé tehotenstvo). Ale presne toho som sa bála že sa mi môže pohoršiť. Neurologicka povedala že ochrnut z toho nemôžem, ale že to bude viac bolestivé ako u iných žien. Ale nejak mi o tom veľa nepovedala. A tam kde idem rodiť (ba-ruzinov) toto ani neakceptujú ako dôvod na sekciu. Tak teraz neviem. Zas nechcem prirodzený za každu cenu, len ak to bude lepšie pre bábätko a neohrozí mňa

lucia147852
31. okt 2021

@klip0 ja som pred pôrodom nemala žiadne problémy s chrbticou. Len som mala veľké dieťa a úzku panvu. Bohužiaľ som sa nechala nahovoriť na to, že to zvládneme prirodzene. Dcéra 4200g sa zasekla, skoro sme umreli a moja panva a krízová časť je rozpadnúta, plus platnicka. Určite by som si aspoň názor viac odborníkov zistila. Podľa mna u teba veľmi závisí aj od veľkosti bábätka. Nech pôjdeš akokoľvek hlavne buďte zdraví

fleur1111
31. okt 2021

@klip0 ja sa trápim s chrbticou už od detstva, mám ťažkú skoliozu. Take väčšie bolesti v krízovej oblasti začali cca pred 2 rokmi (sedavé zamestnanie, veľa nadcasov, home office atd), od piateho mesiaca tehotenstva je to horšie, bolesti sa zhoršili a uz teraz krivam a ťažko chodím (aktuálne som 8 mesiac). Ak nemáš bolesti a dr povedala, ze by to malo byt ok, tak si myslím, ze sa báť nemusíš a zvládneš to 🍀 ale pokial máš stále blby pocit a radšej by si rodila sekciou, tak možno by nebolo od veci trvať na svojom a popýtať sa na názor aj iných doktorov. Ja som od začiatku mala pocit, ze nechcem malého ohroziť, napriek tomu ze prirodzený pôrod je pre dieťa určite lepší, ale vzhľadom na môj stav nechcem riskovať komplikácie pri pôrode, ktoré by mohli nastať - hlavne čo sa týka jeho zdravia.

mon1806
autor
1. nov 2021

No dúfam že mi to schváli primár na gynde lebo ten novy co je je dosť proti cisárskym a stoj čo stoj si stojí za prirodzeným ešte aj keď chlapec je KP otočený tak aj to je schopný rodiť prirodzene tak som zvedavá

fleur1111
1. nov 2021

@mon1806 inú pôrodnicu si nezvazovala? Nie v každej s tým musia mat taký problém.

lenuska9999
1. nov 2021

@mon1806 mu povedz , či si to vezme na triko, že máš rodiť cisárskym a on napriek indikacii ta chce nechať rodiť normálne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre