Kedy asi príde menštruácia po pôrode?

katarina138
3. feb 2017

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať kedy sa mi asi dostaví menzes? V decembri sa mi narodila malá, koncom januára som bola na prehliadke po šesťtonedelí a kojila som len to obdobie aj to som dvakrát dostala zápal takže teraz už nekojím... ďakujem za odpovede 🙂

zooeynka
3. feb 2017

To je individualne, niektorej po 2 mesiacoch, inej po 12 ... Ci kojis/nekojis u kazdej to je inak.

katarina138
autor
3. feb 2017

ďakujem, a pokiaľ budem mať nechránený styk tak sa môže stať že by som otehotnela? lebo druhé bábo neplánujeme tak rýchlo a s tabletkami(HA) musím čakať na výsledky krvi..

katka708
3. feb 2017

Ja po 4m a kojila som do 6. Kamoška dostala po 14 mesiacoch a stále kojila tiež.

moni244
3. feb 2017

@katarina138 jasne, ze sa to moze stat, to nevies, ze pri nechranenom styku je moznost otehotnenia? a menstruacia chodi individualne, to sa neda dopredu povedat

zooeynka
3. feb 2017

@katarina138 otehotniet mozes aj v sestonedeli, znamej sa tak zadarilo. Rozdiel medzi detmi ma 10 mesiacov.

katarina138
autor
3. feb 2017

@moni244 viem jasné, ale že či je to možné hneď po 6 týždňoch keď som ešte nemala menzes..

tyelde
3. feb 2017

Ovulácia je skôr ako menštruácia, čiže plodné dni máš skôr ako príde prvá mrcha... A je to individuálne, ja dojčím a dostala som hneď mesiac po šestonedelí

siska53
3. feb 2017

@katarina138 Ja som dostala mesiac po ukonceni dojcenia (resp.obmedzeni na jedno denne-pri druhom), cize u mna to bolo 12m. a 21m.po porode..
Kamoska dostala ms napriek dojceniu..takze je to fakt veelmi individualne.

siska53
3. feb 2017

@katarina138 a ano,mozes aj tak skoro..mne tym strasil doktor,ze aby sme si davali pozor,ked tam nechcem byt na sekcii do roka,ale u pna sz nic nespustilo nakoniec..

No kamoska,ktora mava ms tak 1-2x do roka akurat odstavila maleho a bum otehotnela,lebo akurat vystihli jej prvu ovulku (ani nevedeli ako).

marosinecko
3. feb 2017

@katarina138 ja kojím stále a dostala som menzes asi po 3 mesiacoch. Je to individuálne,každá žena je iná.

lulu369
3. feb 2017

@katarina138 Ahoj, tak ako už baby písali je to individuálne pri každej. A či môžeš otehotnieť bez menzesu? Áno môžeš (viem, že niektoré so mnou nebudú súhlasiť).
Synčeka som kojila 17 mesiacov, počas kojenia som menzes nemala. Prvý od pôrodu prišiel 25.1.2014 (syna som prestala kojiť 3.1.2014) ale v tom čase som už bola tehotná s mladšou dcérkou😉 Reakcia gynekológa s 30. ročnou praxou - on sa nestretol za celú svoju prax aby žena otehotnela, tak ako sa to podarilo mne...

ukulela
3. feb 2017

@katarina138 pre otehotnenie potrebujes ovulaciu - a tu budes mat este pred prvym menzesom. takze ano, ak sa sexom trafis do ovulacie, mozes otehotniet aj pred prvym menzesom.

katarina138
autor
4. feb 2017

@lulu369 fu prave toho sa bojim, ako nie ze by som nechcela druhe babo, planujeme ale nie tak skoro, davame si pozor len to ze clovek nikdy nevie..

@ukulela da sa ta prva ovulka nejak vycitit? Ze kedy asi nastane? 😀

ukulela
4. feb 2017

@katarina138 no ja som napr ovulaciu pred porodom nikdy necitila ... po porode som si zacala v polovici cyklu uvedomovat bolest v oblasti vajecnikov. ale teda pri prvej by som si to urcite neuvedomila ...a aj teraz to viem len kvoli tomu, ze cca viem, v ktorej faze cyklu som. kedze nevies, kedy mas ocakavat ms, mozes si mysliet, ze ta len boli brucho,prechladla si, ale tiez nemusis citit nic ... bud sa budes chranit,alebo si mozes preventivne merat bazalnu teplotu, ci robit ovu testy ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre