Kedy je najväčšia bolesť pri samotnom pôrode?

denisa123
21. júl 2007

Prosim, chcela by som sa spytat uz skusenych mamiciek, ze kedy pri samotnom porode ste citili tu najvacsiu bolest? Je to pri tych kontrakciach, alebo ked je uz hlavicka v porodnych cestach? Citili ste, ze sa vam to tam "dole" nejako "trha", alebo pod.?

Pytam sa preto, lebo ci sa tou bolestou nemozem "zablokovat" a uz to dalej jednoducho nezvladnem... Preto aj uvazujem o cisaraku (mam taku moznost bez problemov ist na CR). Nebojim sa porodu, ani tej bolesti pri kontrakciach, ale toho, ze co ked to uz dalej nepojde, hlavicka sa zasekne a ja budem riskovat akutny cisarak a zdravie dietata. Co si o tom myslite Vy?

Viem, ze je to hlavne o psychike, v tomto som v pohode, chcela by som poznat len Vase skusenosti. Dakujem.

lussy83
4. okt 2012

@liza2222 zaujal ma tvoj prispevok,lebo aj ja mam sokove terapie z toho..si vsak prva ktorej nazor citam ci pocujem ze to vobec nie je taka bolest,ze sa to da vydrzat a podobne veci okolo toho..co ta teda na tom tak bolelo ak sa mozem opytat?ako to prebiehalo?dakujem ti za kazdu vetu ohladom toho

tehulka2011
4. okt 2012

polhodinka pred samotnym tlacenim bolela najviac

stanislavao
4. okt 2012

kazdy porod je iny a aj bolest je ina a individualna. niektora zena porodi, ani nevie ako a bolesti ma len take, ako pri silnejsej menstruacii. vobec sa nemusite bat, lebo vas to len bude oberat o silu.

liza2222
4. okt 2012

@lussy83 mna porod tak nebolel ako šitie ,asi patrim k tym štastnym čo rodili za pol hodinu,no pri prvom ma strihol a nedal mi nič na umrtvenie žiadna injekcia ani obstrek ,tu hodinu zašivania nezabudnem nikdy skučala som pri tom a prosila nech niečo pichne ,citila som každe potiahnutie nite ,porod je nič proti tomu ,,ale netreba sa ľakať ale požiadať nech to umrtvia teraz vraj už pichnu a niektore ani to necitia ked šiju hradzu

lussy83
5. okt 2012

@liza2222 juj no tak to si ma moc teda nepotesila.. 😒 ale som rada ze si mi to napisala,lebo hentaky pocit ako si ty tam zazivala mam pocit ze zazijem aj ja..teda prave toho sa bojim..preto rozmyslam aj nad porodom do vody,lebo sa vravi ze vecsinu zien tam nastihavat a teda ani sit netreba.. 🙂

liza2222
5. okt 2012

@lussy83 povedz lekarovi dopredu čoho sa bojíš možno porodíš bez nastrihu tak si neber moje slova k srdcu,každa rodíme inak prajem vela štastia a zdravia

liza2222
5. okt 2012

@lussy83 a ešte ja som kontrakcie zvladala tak že som si spomenula na jeden zažitok s trhania zubu a vravela si no ešte to nie je horšie ako to trhanie ešte nie,,,)) 😀 ale šitie u mna bolo horšie

vendullka
5. okt 2012

@liza2222 Musím souhlasit, zuby jsou opravdu horší 😉
@lussy83 Třeba to opravdu pujde bez nástřuhu, mě nenastřihávali ani jednou a šili jen poprvé a to dva stehy, tak se to dalo vyržet 😉 Hlavně se dopředu ničeho neboj a těš se na miminko!

lussy83
5. okt 2012

@liza2222 no ja mam zo zubami celkom dost problemy,teda mavala som takze viem co je to bolest..len ked si proste predstavim ze ma tam dole maju zasivat,juj..az mi zle pride od strachu..fuj..ale ved uvidime ze co bude je to este nejaky kus cesty predomnou a prezijem aj to ked budem musiet.. 🙂

lussy83
5. okt 2012

@vendullka no aj moju sestru nestrihali a ani maminu ani pri jednom porode tak snad...viem ze niektore netreba zasivat, tak sa drzim trosku aj toho ze snad..aj preto rozmyslam nad porodom do vody lebo som citala ze vecsinu zien netreba strihat a teda ani zaasivat..

vendullka
5. okt 2012

@lussy83 tak snad tobudeš mít taky v klidu🙂 První porod do vody, to bych se asi trošku bála, ale tak záleží na každém jak se cítí🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy83
5. okt 2012

@vendullka dakujem ti moc..preco by si sa bala porodu do vody?vraj je to najprirodzenejsie pre to dieta a placentu si v podstate odrodis uz na kresle

lussy83
5. okt 2012

@kinna tak to ti teda zavidim v dobrom samozrejme...brala by som to tak isto.. 🙂 hlavne ti ale prajem aby sa ti babetko opet narodilo zdrave a boli ste obe v poriadku..

vendullka
5. okt 2012

@lussy83 Nikdy nevíš co se může stát, jestli se mimino nějak nezasekne nebo něco jiného se nestane....

lussy83
5. okt 2012

@vendullka tak to ano,ale zatial nad tym nerozmyslam..dost ma strasi to sitie a nei este toto.. 😒

vendullka
5. okt 2012

@lussy83 tak toho já bych se bála víc jak šití...

genialna
5. okt 2012

@lussy83 juuuuj, neboj sa uz teraz porodu.. Nerozmyslaj nad tym.. Ja viem, ze sa to velmi neda, ale naozaj si radsej teraz uzivaj tehulkovanie.. 😉 Je to svata pravda, ze kazdy porod je iny.. Ja som zazila dva porody a jedine co mali rovnake, tak bola dlzka.. V kazdom pripade ta mozem ubezpecit, ze sa da rodit aj bez nastrihu. Ja som porodila 4,5 kg syna, nenastrihli ma vobec a nepotrhala som sa.. 😉 Drzim pastiky aby vsetko dobre dopadlo.. 😉

lussy83
5. okt 2012

@vendullka tak to hej je to vaznejsie ako nejake sitie,len je to problem na ktory nechcem zatial mysliet pokial nebudem musiet ked viem ze babo je ok.. 🙂

lussy83
5. okt 2012

@genialna hej snazim sa nerozmyslat len obcas to proste nejde.. 😒 ja sa ani tak nebojim tych kontrakcii lebo viem ze to je jasne ze to bude boliet,ani samotneho porodu lebo viem ze zo mna konecne vylezie ten prcek..ale len toho sitia..to je pre mna najvecsi strasiak..ani neviem preco popravde..a to sa ti ako podarilo porodit takeho chlapa a nemuseli ta ani len nastrihavat???zavidim ti v dobrom samozrejme. 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy83
5. okt 2012

@kinna preco si lezala dva mesiace?to nechapem velmi..a s malym preco sa ti neda byt cez den?nejaka som asi nechapava,ale nepochopila som to skutocne s toho co si mi napisala.. 😒

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy83
5. okt 2012

@kinna tak to teda ano..to ti nezavidiim samozrejme vobec a uprimne ti prajem aby ste boli obaja v poriadku..daj potom vediet ako ti to dopadlo..budem na vas mysliet a drzat vam vsetky prsty..🙂

dannizeta
5. okt 2012

Ja som rodila 18 hodín,ale mne vyvolávali+ tiekla mi infúzka(asi oxitocín,či čo to bolo)z nej som mala strašné bolesti- sú oveľa silnejšie ako pri prirodzených kontrakciách,takže kontr. boli to najhoršie,chrbát som si už ani necítila od tej bolesti,ešteže manžel masíroval.Koniec bol už malina,som bola rada,že to zo mňa konečne všetko ide von! 😀 😀 😀

dannizeta
5. okt 2012

A ty možno budeš mať toľko šťastia,ako moja sesterka pri oboch pôrodoch.Bolesti minimálne,iba tlaky...tomu sa vraví pohodička 🙂

genialna
5. okt 2012

@lussy83 ja ti verim.. ja som sa bala toho isteho.. Teda pred prvym porodom nie, to som nevedela poriadne co ma caka a stale som si myslela, ze kontrakcie budu to najbolestnejsie co pocas porodu prezijem.. 😉 Rodila som s epi a ja si ju neviem vynachvalit.. Na porod nemam absolutne zle spomienky. Len ked ma mali ist zasivat, tak sa prave menili sluzby a nevedeli zohnat anesteziologa (posledna davka epi sa dava pred sitim, vtedy aj sitie je bezbolestne), tak mi len nieco lokalne pichli a isli sit.. Hrozneeee neprijemne.. au 😒 Ale prezit sa to dalo.. a ta euforia z babatka, kt. som mala pri sebe, bola silnejsia.. 🙂
A ten druhy porod bez nastrihu.. No neviem.. sama som bola prekvapena.. Podla mna to bolo preto, ze Dr. mi pocas tlacenia masiroval hradzu.. a samozrejme preto, ze bol druhy.. to tiez isto zavazilo.. 😉
Uvidis to, ze v deviatom mesiaci ti bude uuuplne jedno ako mimco z teba dostanu, hlavne nech uz je vonku.. Posledne tyzdne su najnarocnejsie a ja uz naozaj verim tomu, ze je to prave preto, aby sa zena prestala na porod bat a zacala sa "tesit" ze konecne si lahne na brusko a nebude sa uz citit ako vorvan.. 😀

rora
5. okt 2012

Pre mna na porode nebolo nic take hrozne - kontrakcie boli neprijemne, ako velmi velmi silne menstruacne bolesti - dalo sa predychat... Vytlacenie malej som pocitovala ako silny tlak - nebol bolestivy, ale bol strasne divny, som sa citila ako balon pred prasknutim, zvlastny pocit, trochu neprijemny, ale nie bolestivy... Alebo som uz bola taka strpnuta od tlacenia ze som to necitila 😀 hroza nastala az po porode, nechcem nikoho strasit 😔 zasivanie ktore trvalo "len" asi 15 minut bolo najnekonecnejsi cas ktory som doteraz zazila 😖 😖 😖 po porode mi este niekolkokrat vytlacali krv stlacanim maternice cez brucho, ku koncu som uz sestricke chytila ruku nech ma necha tak, to sa ozaj nedalo vydrzat, taka som bola ubolena... 😖 Kvoli tymto zazitkom po porode som sa prve momenty na sale nedokazala z dcerky nejak extra tesit, samozrejme ze som bola rada ze je vsetko vporiadku,ze je zdrava vonku, ale proste nejak mi vsetko este asi nedoslo a skrz bolest mi bolo aj jedno.... no nastastie uz ked som sa dostala na izbu a mohla si oddychnut na posteli a doniesli mi malu uz to bolo ine 🙂

laurinka98
5. okt 2012

pre mna bol najhorsi zazitok, ked ma sestricka nechcela pustit zo stola,aj ked lekar to dovolil a ked ma vysetrovala, tak cez posvu mi tlacila dole na zadok a hovorila, aby som sa uvolnila, ked som jej hovorila, ze ma to boli,tak ona ze podla monitoru teraz nemam kontrakciu tak o akych bolestiach rozpravam, tak som jej povedala, ze ona mi sposobuje bolest. mala som chut ju kopnut,len som sa ovladla. inak to nebolo az taka strasne,len tato mrcha jedna, mi to tam kazila :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre