Kedy ste porodili po udržiavaní pre tvrdnutie brucha?

Bola som v nemocnici pre tvrdnutie brucha, brala som lieky a teraz mám necelý týždeň do porodu a stále sa nič nedeje, ani sa neotváram a kŕčok sa zlepšil na 1,5cm, u prvého syna som rodila o 10dní skorej. Na 3D nám povedali, že porodím o týždeň skorej ako mi vypočítali a stále nič, zažili ste niekto niečo podobné? Určite nechcem prenášať, lebo už teraz má syn cez 3kilá ☹

igiana
16. apr 2012

@kristina.mihalovicov ahoj, ja som podobny pripad, asi dva tyzdne pred terminom som uz konecne zacala fungovat naplno, uz som nemusela brat lieky ani lezat a tak som vyupratovala cely byt, umyla okna, vela chodila, vlacila nakupy a chodili sme na prechadzky, a stale nic, tiez som sa zacala bat 😀 . Ale postupne som viac a viac citila, ze hlavicka je coraz nizsie a ze sa nieco bude diat - chodila som uz ako chroma kacka 😀. Jednu peknu nedelu pat dni pred terminom mi pomalicky zacala odtekat voda a uz to islo rychlo 🙂

kristina.mihalovicov
autor
16. apr 2012

Ahoj, ja som upratovala, "zapojila" manžela, chodila po schodoch, upratovala a stále sa cítim rovnako ☹ ☹ , ale ďakujem za odpoveď

zlatusik28
17. apr 2012

@kristina.mihalovicov ahoj, ja som posledný týždeň ôsmeho mesiaca skoro porodila, tak mi niečo dali na udržanie plodu. Otvorená som bola na 1,5 cm a trvalo to zhruba ešte mesiac, porodila som dva dni pred termínom 😉 Aj keď sa mi už zdalo, že to bude čoskoro...

sante81
17. apr 2012

@kristina.mihalovicov nemala som problémy s tvrdnutím brucha, ale tiez mi doktor 2 tyždne pred termín povedal ze na druhy den porodím, ale 14 dni sa nič nedialo, den pred pôrodom som si dala 2hod prechádzku cez horu, ráno začali kontrakcie a večer som uz letela do pôrodnice. neviem či mi pomohla práve ta hora, ale syn sa narodil presne na termin.

hajanka
17. apr 2012

@kristina.mihalovicov mne tvrdlo brusko dost skoro, okolo 24 tyzdna, 2x som si dlhsie polezala v nemocnici a mala prisne dodrziavat klud na lozku (snazila som sa), krcok som mala tiez skrateny a otvarat som sa zacala od priblizne 30 tyzdna, v nemocnici mi pichali magnezium (ani neviem co vsetko este) aj nieco na rychlejsie dozrievanie pluc, pre pripad, ze by som predcasne porodila, kazdy den som bola monitorovana. Nastastie som nakoniec vydrzala pokope a porodila prirodzene 2 tyzdne pred terminom. Porod bol celkom rychly, od prvych bolesti trval 3 a 3/4 hodiny.

tinki
17. apr 2012

@kristina.mihalovicov ahoj, neberieš mangnézium? Lebo ak hej, tak ho už neber. Väčšinou, čo ja poznám prípady, tak sa prenáša. Ja som ležala v nemocnici s druhou dcérou, som sa otvárala aj mi tvrdlo brucho ale porodila som len o deň neskôr, ako mi bol povedaný prvýkrát termín. Ale poznám žienky, čo boli so mnou v nemocnici, tak niektoré až o týždeň, jedna o dva, a dve išli sekciou, lebo ani nemali kontrakcie.

kristina.mihalovicov
autor
17. apr 2012

Ahoj tinki, magnézium som brala len do 36.týždňa, potom sa to ani neodporúča, ďakujem Vám za názory, zajtra sa chystám na kontrolu a skúsim sa opýtať, či by sa to nedalo nejako postrčiť, lebo stále nič, manžel má dovolenku, aby bol u porodu a pribrala som už 15kg, čo normálne vážim 42kg,takže si neviem predstaviť, ja drobná žienka, porodiť veľké dieťa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre