Kedy ste sa dali dokopy po sekcii?

simcika
12. feb 2019

Ahojte, ako dlho ste sa dávali dokopy po cisarskom? Kedy ste už doma aj niečo porobili, navarili a normálne fungovali? Ďakujem za vase skúsenosti, pripadne rady ako sa zotavit.

zuzanka66
12. feb 2019

@simcika asi tak najťažšie to bolo v nemocnici a potom asi ešte týždeň doma,ale keď mi vybrali svorky hneď to bolo lepšie a už som mohla všetko robiť . Mala som celkovú narkozu.Musela som síce manželov bordel poupratovať aj v deň príchodu domov keďže sa hneď poobede k nám nasukala svokra 😀ale neboj sa už to bude lepšie a lepšie

nikaeli
12. feb 2019

po prvej (celkova narkoza) mozno aj mesiac a pol som bola taka nijaka.. ubolena, uzimena, dokonca som mavala zvysenu teplotu.. byvali sme este s rodicmi, varila mamka, ja som sa starala len o seba a drobca.. po druhej (spinalka) hned po prichode domov z porodnice som "normalne" fungovala.. drahy si chcel brat dovolenku, lebo vedel, ako to bolo pri prvom a nakoniec to vobec nebolo nutne.. neviem, ci to bolo narkozou, ci niecim inym, tazko povedat..

nkem
12. feb 2019

Tyzden po tretom cisarskom som normalne fungovala, musela som, ziadna babka naokolo a muz v praci do vecera, starat sa o decka aj domacnost. Mne pomahal najviac paradoxne pohyb, aj ked musim povedat, ze mne sa telo dobre hoji vo vseobecnosti. Ked musis, tak musis🙂 ale nepresiluj sa, ja som si dostatocne neoddychla, lebo po 2t som bola naspat aj v skole a o par dni som skoro kolapsla od bolesti hlavy, takze daj si cas, pokial sa ti da, domacnost neutecie, existuju aj donaskove sluzby, sustred sa na seba a babo 😊

tosomja
12. feb 2019

Uz na druhý den v nemocnici a potom doma vsetko sama. Ale nepretrhla som sa od roboty. Jedine, co som robila, tak prala, varila a bola s dcérkou. Ostatne postupne.

tosomja
12. feb 2019

Ale mna nic nebolelo.

lenjaaon
12. feb 2019

Po prvom cisarskom som sa rozhybala tak po dvoch mesiacoch kym som bola schopna sama normalne fungovat, starala som sa o malu, do nicoho som sa nesilila. Druhy cisarsky uz v posledny den v nemocnici som normalne chodila, aj ked opatrne a nejake tie bolesti boli, ale tyzzden po prepusteni uz bolo super, aj prechadzku kratku sme zvladli. Ale netreba sa nahanat, najdolezitejsie je aby bola maminka v pokoji a spokojna, a babatko rovnako.

kikidee
12. feb 2019

Ja som neverila ked mi povedali ze to bude z hodiny na hodinu lepsie, myslela som ze sa uz v zivote nepohnem. Strasne to bolelo, mala som spinalku. Ale ono to naozaj bolo z hodiny na hodinu lepsie a naozaj najviac pomahal pohyb. Aj cez bolest. Doma som bola este asi tak tyzden mimo ale nelezala som len v posteli a potom som zacala s malymi prechadzkami okolo domu, lahsimi domacimi pracami a islo to relativne rychlo. Mesiac po porode som uz sice pomalicky ale bez bolesti brazdila s kocikom vsetky kopce u nas.

lenjaaon
12. feb 2019

@lenjaaon este dodam prva bola spinalka druhy cisarsky celkova

pininka
12. feb 2019

Pri prvom som bola v celkovej, veľmi ťažké stavy a bolesti po prebratí, veľa krvi som stratila, ale doma som po týždni už všetko robila sama, muž mi akurát podával syna, lebo ten sa narodil skoro 5 kilovy a bolo čo dvíhať. Pri druhom a treťom som už v pôrodnici fungovala na 100%, hlavne ak nemáš na výber dáš sa rýchlo do poriadku

zuzipolo
12. feb 2019

@simcika ja som bola milo prekvapená po cisárskom (spinal),v podstate na druhý deň večer som už celkom fajn chodila, sestričky sa čudovali,ale jedna z nich mi poradila veľa chodiť a rozhýbať to..potom doma som sa nepretrhla od práce,ale v pohode sa všetko dalo zvládnuť 🙂 jasné,že to brucho bolí,predsa len je to veľká operácia,ale naozaj každým dňom to bolo lepšie 😉

jankaga
12. feb 2019

Ja som po cisárskom v celkovej narkóze normálne od druhého dňa chodila,

trinneo
12. feb 2019

Prvy porod, celkova narkoza a najhoršie bolo v nemocnici a doma to uz bolo v pohode, ja som sa vlastne neobmedzovala od prveho dna doma...lebo som musela fungovat a nikto to za mna neurobi... Samozrejme som sa setrila, ale chodila som po schodoch, na prechadzky s kocikom, na nakupy a pod. Tahala tašky s nakupom a pod... Jednoducho ked musis, tak musíš a kazdym dnok je to lepsie a lepsie

romiada
12. feb 2019

@simcika v nemocnici som si este uzila "obsluhu", doma som fungovala hned. Pri prvom dietati (narocny cisarsky, velka strata krvi) ma manzel neofukoval vobec, ziadne podavanie babatka a prehnane pomahanie z jeho strany. Pomohla mi mama ze mi poslala navarenu polievku a ozehlila veci,plienky cca prve tri tyzdne. Pri druhom som bola ok uz v porodnici (chcela som utiect v župane domov 🤣). Mala som prve tri noci strasne krvacanie a zimnicu. Muz hotovy, vyplaseny ale velmi napomocny (vekom asi dozrel k tomu). Ja uplna pohoda...pomoc uz od nikoho.Akurat cez vikend nas vzdy vykrmila svokra alebo moja mama 🤣 takze som varila len cez tyzden. Tym ze ma pustili tesne pred Vianocami tak sme si noveho clena rodiny vsetci dosyta vychutnali spolocne.

romiada
12. feb 2019

@simcika samozrejme aby som muzovi nekrivdila...na vybratie štichov a prve poradne šiel vždy so mnou aby som neniesla vajičko z auta sama

simcika
autor
13. feb 2019

@zuzipolo áno je to ako zázrak, každým dňom je to lepšie

simcika
autor
13. feb 2019

@romiada mne manžel pomáha a vzal si aj dovolenku, lebo mama musela odísť.... Trápili ma aj horúčky celodenné takže tie ma dosť vyčerpali

simcika
autor
13. feb 2019

@kikidee ja už som vcera aj konečne navarila a pomaly už upratujem

dominika7990
13. feb 2019

Pri prvej som fungovala normálne od šiesteho dňa. Na ôsmy som už ani nevedela že nejaká sekcia bola. Ja som si nenechavala nikoho doma. Keď niekoho doma máš menej sa hybeš a tým predlžuješ dobu hojenia. Čím viac pohybu tým lepšie.

laluska123
16. feb 2019

Ahojte baby napadlo ma ze sa opytam vas ,v pondelok som rodila cisarskym,pohyb na druhy den v pohode dokopy ma nic nebolelo az vcera v noci to prislo.Mam spony a ked si miesto kde sa tiahnu chytim tak ma to stipe to ma?Hovorila som aj doktorke este v nemocnici na vizite a v pohode ma pustila domov.A dalsia vec na lavom boku dole ma strasne boli ked chodim ,take miesto asi 5-7 cm od prvej spony a je to taka silna ostra bolest dost ma prekvapila,mala niektora z vas tiez bolesti na takom mieste?inak ma dokopy nic neboli len kvoli tej bolesti sa nemozem ani hybat ,dakujem

zuzipolo
16. feb 2019

@laluska123 ahoj,ja mne dávali tie kovové "veci" dole hneď v deň odchodu,tak neviem či máš to čo som mala aj ja,ale nechytala som si to..inak mňa bolelo tiež také miesto kúsok od rany,dokonca občas ho cítim aj teraz.musim si zaklopať,,všetko
je ok .ak sa ti niečo nezdá tak zavolaj svojmu gynekológovi..dobrý na ranu je repikový obklad 2-3x denne,neurobí sa ti zápal 🙂

simcika
autor
16. feb 2019

@laluska123 mňa bolel ľavý bok a snažila som sa potom späť co najviac na pravom a prestalo to.ale niekdy na to tam ešte akoby ťahá...

simcika
autor
16. feb 2019

@dominika7990 aj si asi nosila dieťa na rukách....? Lebo ja cítim, že čím viac nosím malú, tým viac ma páli a boli rana. To je OK?

dominika7990
16. feb 2019

@simcika bolesť rany môžeš cítiť aj pálenie pokial ti nevyteka hnis je to oki. Rataj že sa ti musí zahojiť niekoľko vrstiev nieje to iba o jednej vrstve. A jasne že som ju nosila 🙂 nemala som nikoho pri sebe aby mi ju nosil 🙂 max som ju prvé tri týždne neviazala na seba do šatky.

simcika
autor
17. feb 2019

Baby, a cvičiť po cisarskom ste niektorá začala?? Alebo ako ste chudli a po akom čase....?

laluska123
21. feb 2019

Ahojte baby tak mi vybrali tie spony ....vsetko v pohode u lekara a dosla som domov a zistila som ze mam uvolnene stehy proste mam v kozi dieru nie velku ,nekrvaca,nehnisa len sa mi asi uvolnili stehy myslite ze to treba presivat a utekat trebars aj na pohotovost?bojim sa aj hybat aby sa to neparalo dalej ,mate niektora skusenosti s takto uvolnenymi stehmi?dakujem

jankaga
22. feb 2019

@laluska123 určite pohotovosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre