Kedy ustúpia bolesti po sekcii?

milka1988
4. mar 2022

Kedy ste sa začali cítiť dobre po sekcii teda ste uz necítili žiadne bolesti pri otáčaní sa na posteli alebo dvihani sa z gauča do vzpriamenej polohy, počas chôdze?
A kedy vám už bruško resp maternica sa zmenšila do pôvodnej veľkosť?
Pouzivali ste nejaký sťahovaci pas na bruško aby sa maternica stiahla?
Ďakujem za odpovede 🙂

martinaju
4. mar 2022

@milka1988 nepoužívala som nič. Maternica sa pekne sťahovala už v pôrodnici. Ja som fungovala normalne. Sice v nemocnici som dostavala injekcie/tabletky od bolesti ale potom ako sme prišli domov tak ano trochu bolesť bola. Nepamätam si presne kedy bolest úplne ustúpila lebo ma nejak vážne neobmedzovala. Ja som hneď išla s malym aj na prechádzku. Čiže čím viac sa budeš hýbať tým skôr budeš fit a nebudú žiadne bolesti 🙂

dajana19
4. mar 2022

@martinaju presne, presne ako píšeš👍hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa

beata_k
4. mar 2022

@milka1988 Maternica este v porodnici. Ked som odchadzala fungovala som normalme. Ale ano gauc, postel, kychnutie este chvilu boleli. Uz neviem ako dlho, ale neboli to mesiace. Telo pracuje na obnove tkaniva hned. Mozno 2-3 tyzdne a bolo po vsetkom. Ale ako vyssie radia....hybat sa je klucom. Drzim prst.

euka210
4. mar 2022

@milka1988 maternica sa stahuje dojcenim, pri sc aj pichaju injekcie do ramena na zavinivanie maternice. Lieky od bolesti len oni co mi pichli, potom uz na izbe nic netrebalo, ani doma, hoci bolelo...take 2t urcite najviac, potom uz lepsie.

danusa64
4. mar 2022

@milka1988 ahoj, mozno si ma pamatas, pisali sme si pred rokom v diskusii 5DPO☺️
Veeeeeelka gratulacia k babatku❤️🥰
a k bolestiam, fungovala som uz v nemocnici a bolesti som mala asi dva tri tyzdne, uz si presne nepamatam....ale kazdym dnom to bolo lepsie a lepsie, hlavne sa treba vela hybat, ja som chodila kazdy den kocikovat aby som to co najskor rozchodila🙂

milka1988
autor
4. mar 2022

@danusa64 ahoj ano 🙂 pamätám ja som akurát 5 deň po sc

@euka210
@beata_k
@dajana19
@martinaju
veeela chodím po byte vykladame veci z nemocnice, veci v spálni pre malého a tak manžel tu nechal neporiadok takže ešte som po ňom upratovala 🙂 Von kocikovat nemôžem lebo ma poslali domov ako pozitívnu čiže zatiaľ sme doma :/

beata_k
4. mar 2022

@milka1988 Ono zase treba si trochu aj oddychnut 😉

danusa64
4. mar 2022

@milka1988 len to zas neprehanaj s upratovanim😉 pomalicky kludne, aby si mala sil na babatko hlavne. Bolest casom prejde, najhorsie su tie prve dni

euka210
4. mar 2022

@milka1988 urcite to s pracou neprehanaj, jazva sa musi zahojit.

evkamotka
4. mar 2022

Po 3-4 tyzdnoch už bola bolest vyrazne mensia. Pas som nepouzivala. Brucho za mi nestiahlo. Po dvoch rokoch som zacala denne cvicit, az teraz sa dava spat

milka1988
autor
5. mar 2022

Snažím sa aj posediet odpočívať samozrejme ale aj hýbať sa aspoň doma keď zatiaľ von nemôžem. No lej dnes ma bruško boli akosi viac ako včera resp ma Stipe a taha dole na miestach kde jazva nie je :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre