Klystír pred pôrodom

derdia
27. okt 2017

Chcela by som vediet preco niektore odmietate klystir pred porodom?

grundia
27. okt 2017

@derdia pri prvom sa má nepýtali a ja blbá som neprotestovala. Bolo mi to nepríjemné. Pri druhom nestihli ale rodila som inde a žiadna sestrička ani doktor nado mnou neohrnali nos. Ani neviem čo som sa pototo alebo nie. Jednoducho to neriešili a mne bolo bez toho lepšie i tak.

laura1804
27. okt 2017

Ja som si ho vyziadala sama a dobre som spravila...kedze mam 45 kg a maly mal 4 kg, s plnymi crevami by som neporodila...bolo to tak natesno a komplikovane, ze 5 minut pred tym, ako sa narodil ma museli este aj cievkovat, lebo mechur zavadzal a neslo porodit...

saimaa
27. okt 2017

ano, podstata klistiru mozno je nevytoto sa tam doktorovi.... s nejakym tym benefitom, ze vraj to niekedy moze poposunut, urychlyt porod.....(ale o nejakých negatívnych veciach sa uz velmi nedozviete-ja som mala porody rychle, tak si to velmi neviem predstavit, keby medzi to este musim utekat na wc) .. vacsinou by to ale malo byt tak, ze telo sa uz samo prirodzene dlhsie cistí a na porod chystá...takze by nemalo nic ubehnut, a ked tak , tak minimalne,....a klistir netreba...ako tu pisali viaceré baby, ze nebolo treba...u mna to pri oboch pôrodoch bolo takisto..... bola som nastartovaná, ze len cez moju mrtvolu, vedela som, ze netreba, taze by som sa nedala....ja som klistir nepodstupila este nikdy, takže urcite by som nechcela prvý raz počas porodu...

saimaa
27. okt 2017

ideálne by to malo byt tak, ze by to nemalo byt automatické a nemal by sa robil paušálne.....chvalabohu uz to tak nie je (aspon co ja som v niektorých pôrodniciach počula), a robi sa skor na poziadanie...

marion09
27. okt 2017

mne dali a i tak som sa "piiip" pri tlaceni😝

livka_
27. okt 2017

Ja som mala take sialene kontrakcie..ze nejaky klistir som si ani nevsimala...fakt ziadna tragedia..zbytocny rozruch o nic nejde..

vevesh
27. okt 2017

@derdia nemala som ani pri jednom porode, ani jeden porod nebol rychly, este hodinu pred finale som bola normalne sama na zachode - nechapem na co je to dobre, ked sa do porodu nesprta, telo sa samo vycisti...

misulka22
27. okt 2017

U nas v porodnici klystir nerobia takze o starost menej a aj som rada ze som ho nemala,nechybal mi:D

evittam
27. okt 2017

Ja som ho mala pri prvom porode-nic strasne, nepríjemné či neviem aké to nie je. A úprimne-pri tlačení aj keby som sa priamo vy.... lekarovi do rúk tak o tom urcite neviem a keby aj tak mi to je naozaj úprimne jedno...😉

ammellia
27. okt 2017

Rodila som v pôrodnici, kde sa klystír standardne nedáva, takže mi ho nikto ani nenukal. Pri tlačení vyšlo asi aj trochu tuhej stolice, ale vôbec som to v tom momente neriešila.
Mám známu, ktorá si dala klystír a počas celého pôrodu jej vytekala "hnedá voda" a bolo jej to nepríjemné.
Že radšej kúsok hovna ako toto :D
Nezavdacis sa tým ženám nijak :D fakt, nech si každá rodi, ako chce.

olifcek
27. okt 2017

😂👏

krepes
27. okt 2017

Mne zas chceli dat,ale nedali.Neviem prečo,ked som tam trčala 18 hodin, bolo nato času, alebo zato ze som kontrakcie predychavala na zachode,tam mi bolo najlepsie, tak si mysleli ze no tejto klystír už netreba 🙂 ale inak mi bolo jedno ci porodim s klystirom ci bez, ked to niekomu bude prekazat,ze tam nieco nedajboze vylozim na stol,tak mi ten klystir mali dat 🙂

fiftyshadesofgrey
27. okt 2017

Ja na prvy klystir dobre spomienky nemam 😀 v nemocke ho robili zaradom ako na beziacom pase a v to rano ako ho dali mne dali ho aj dalsim 4 babam na poschodi jedno WC a sprcha...samozrejme kym som dosla na poschodie nevydrzala som 😀 nastastie zo mna vysla len voda takze som to zvalila na plodovku ale inak pocit hrozny ...pri druhom porode som to ani nestihla riesit...ani ma nan neposielali ani ho neriesili...takze som isla bez no nastastie som sa hanbit nemusela pri porode lebo dcera sa zacala pytat o 4 rano takze na prazdny zaludok a najedla som sa az 2 hodiny poporode cize o 15:00 :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre