Klystír pred pôrodom

derdia
27. okt 2017

Chcela by som vediet preco niektore odmietate klystir pred porodom?

lilu7
27. okt 2017

Mne pri 1zabudli dat🙈pri 2 mi dali a citila som sa po nom lepsie... Takze za mna urcite ano

kattky
27. okt 2017

Mne tiez dali. Aspon je zena vyprazdnena pri tych tlakoch.

derdia
autor
27. okt 2017

Len neviem ci si zeny uvedomuju preco sa vlastne ten klystir dava...a ze podstata je v tom nevytoto sa tam doktorovi rovno pod nos😕tak ja nechapem ako moze niekto byt proti...to je prijemnejsie sa tam pototo?😕

pininka
27. okt 2017

Mne pri detoch hned po klystire odisla zatka a spustil sa porod, sama sestricka mi vravela ze sa to.stava dost casto a preto nechape preco to zeny odmietaju, jasne ze je to neprijemne ale raz sa to urcite da prezit. Sesterke nestihli dat a jak tlacila islo z nej vsetko, jasne oni su tam na to zvyknuti, ale ona sa citila strasne a nevedela poriadne tlacit co jej to bolo take trapne.

kattky
27. okt 2017

@derdia asi ... Ja som vzdy vravela, ze to nechcem no v den D som bola rada ze mi ho dali 🙂

pribinak
27. okt 2017

Mozes odmietnuť, v lekárnici kup tabletku a vyčistí ta to tiez

Klystir sa dava preto, ze s prázdnymi červami sa tlači lahsie. Ved niekedy sa aj pôrod spustí tak, ze ženu zacne preháňať. Telo sa same čistí, babatko ma viac miesta ako ked mas plne čreva.

sissy27
27. okt 2017

@derdia ja som klystír nechcela... jednoducho neviem si predstaviť ten nepríjemný pocit, že najprv do mňa napustia vodu a potom sa deje niečo, čo absolútne neviem kontrolovať a celom tom procese mám nepríjemné predstavy, nikdy som to neabsolvovala, ale predpokladám, že je to niečo ako hnačka a nie ďakujem, neprosím si... na druhej strane boli obavy, čo ak sa tam doktorovi vyprázdnim rovno do náručia? 😨 jedna horšia predstava ako druhá... nakoniec všetko vyriešila príroda, cca pol hodinu po príjme mi proste bolo treba na veľkú, a okrem toho práve pôrodník, ktorý mal službu, bol "stará škola" a klystír nedával...
Každopádne ak by som ešte niekedy išla rodiť, tak sa prispôsobím požiadavkám pôrodníka, ktorého som si vybrala... Ale keďže toto mi už myslím nehrozí, tak mám o problém menej 😀

monro
27. okt 2017

ja som urcite za...vsak pri porode sa tlaci ako na stolicu a je rozhodne lepsie mat vyprazdnene creva...

simusska
27. okt 2017

Mne pri oboch deťoch doma odišla voda a v nemocnici klystír nikto ani nespomínal.

candii
27. okt 2017

Zase sa somariny riesia, ja napr. nechapem co koho do toho, kto si da klystir a kto nie, je to na rozhodnuti rodicky, je to jej porod..

puklica13
27. okt 2017

@derdia tebe to uľahčí pôrod keď si niektora iná sa klystír? Či ako? Veď každý nech urobí ako mu vyhovuje

fednaja
27. okt 2017

Ja som mala a síce to neviem porovnať s pôrodom keby by som ho nemala lebo mám zatiaľ iba jedno dieťa, takže neviem či sa tak tlačí lepšie ale aspoň som mala dobrý pocit, že zo mňa "nevypadne" nič iné ako dieťa.

senta_sofia
27. okt 2017

@derdia mne pri tretom dat nestihli a tiez mi to bolo za prve neprijemne a za druhe som mala pocit, ze hlavicka isla ovela dlhsie von.

korunka1
27. okt 2017

@derdia nedá mi, dosť divná otázka... Keby si sa spýtala, že sa nevieš rozhodnúť, či si dať alebo nie, aké majú ženy skúsenosti, tak beriem.A čo to Teba trápi? Si doktor, že sa v tom musíš potom hrabať, alebo upratovačka, alebo čo? Či píšeš dizertačku? 🤒

mima86
27. okt 2017

Pri prvom som bola pripad, pri ktorom sa zena cisti sama. Bolo to este doma a v priebehu asi 4hodin som bola cca 30x na velkej. Zadok dosuchany, nakoniec som rovno z wc isla do sprchy, nevedela som ci utekat na wc alebo rozdychavat kontrakcie. Ja som uz zvazovala, ze pojdem do nemocnice len na klistir a vratim sa spat 😂 no a po tomto mi ho uz ani nechceli dat, ale sama som si pytala a mala som konecne pokoj a mohla sa sustredit na kontrakcie.

derdia
autor
27. okt 2017

Iba ma zaujima,ze ci si to nevedia predstavit,alebo,ze preco sa toho boja,lebo podlana mna je to k dobru...preto😉

meluela
27. okt 2017

@derdia vies, mne ho dali tesne pred porodom, lebo sa dr nenamahala na mna pozret a tvrdili celu noc ze nerodim. porodila som teda sama do toho bordelu ze som sa aj bala potom v takom stave kojit a este som musela dototo doktorke pod nosom pri zasivani. takze tolko ku klystiru.

candii
27. okt 2017

@derdia kazda zena ma ine predstavy o porode a myslim si ze kazda ma aj pravo rozhodnut sa za akych podmienok to svoje babo privedie na svet, niektorej je to proste vrcholne neprijemne a kazdy lekar by mal akceptovat poziadavky. To je ze to k dobru je subjektivny nazor, kazda mame na to svoj.

libawet
27. okt 2017

@derdia no ja som tu už písala v téme " lekár facká rodičky..." , bola som vyprázdnená, lebo od rána ma preháňalo, napriek tomu mi klystír dali, aj keď som to tej sestre povedala, že je zbytočný. A ukázal sa teda ako zbytočný, lebo už zo mňa šla len tá voda. Takže, skôr by som bola za to, že by sa ženy spýtali a brali aj v potaz, čo ona tvrdí a nie robili, ako im kážu zákony. Ak nie je vyprázdnená, mal by byť, napriek tomu, že mnohé tvrdia, že tým tlakom sa nič z čriev nedostane, lebo prechádzajúce dieťa na nich tlačí, neviem, k tomu by sa asi mali vyjadriť fundovaní odborníci ako my, laici, aj keď sme mnohé tu rodili, profesionálni gynekológovia/pôrodníci nie sme.

derdia
autor
27. okt 2017

Hlavne sa na mna nehnevajte😁jasne,ze je to vasa vec...kazdej z vas..len som chcela vediet,ze mozno si to baby horsie predstavuju ako to je😉

candii
27. okt 2017

@derdia ja som napr. mala klystir, pre mna to nebola ziadna tragedia. A navyse mi ho robila velmi mila a citliva sestricka, zalezi vela aj od personalu, podla mna.

eeffka
27. okt 2017

@derdia ocividne si este nerodila. pri oboch detoch nebol ziaden klystir nakolko nestihli a v podstate ako baby spominali porody zacinali prehananim na zachod ked sa telo cistilo same.
No ale si predstav ze mas bolesti nevies ci si sadnut/lahnu/ci po stene liezt a do toho ti bude dakto do zadku pchat daku hadicku/vodicku .... no asi by som mu nou vypicha oko a je mi uplne u prdele ci niekomu "ospinim palcek" pri rodeni mojich deti. 😉

derdia
autor
27. okt 2017

@eeffka rodila som😉a s klystirom....a celu dobu porodnu som sedela na zachode...ale stihol sa ten klystir...zas chapem,ze to moze byt na prd,ked ide porod rychlo a ucinkuje vsetko naraz..to ma nenapadlo😕

eeffka
27. okt 2017

@derdia ja som prisla do nemocnice pri prvej dcere o 6 , 7,10 bola na svete, pri druhej sme prisli vypisali sme papiere , prehlo ma napoly a za 20min bola druha na svete
taketo porody bolia jak svina ( na druhej strane zasa rychlo je to za mnou) ale taky cas sa ma mohla dotknut len raz baba aby pomerala krcok a uz ma tlacila na kozu

simsalabim
27. okt 2017

@derdia mne pri oboch porodoch klystir dali, hoci som im tvrdila, ze po nom odpadnem - skusenost este z detstva pred operaciou. Vtedy mi lekari hovorili, ze mi to podrazdi bludivy nerv (nervus vagus) a to sposobilo odpadnutie. Takze pri 1. porode neverili a sestricka ma strazila, aby som nesla na WC prilis skoro ....potom ma zbierali zo zeme, niesli na wc a vselijako mi museli pomahat (ved creva uz vdaka ich klystiru pracovali) a moja nasledna spolupraca pri porode bola nejaku dobu absolutne nulova, kedze som si necitila ani ruky, ani nohy a musela som len lezat vo vodorovnej polohe so zdvihnutymi nohami A nasledne cely porod strasne zoslabnuta. .. Pri 2. porode neverili tiez, ale nikto ma nestrazil, takze som na WC sla minutu po podani klystiru. Skoro som tiez odpadla, ale sediac na WC, s hlavou dolu medzi kolenami, som to tak nejak predychavala, kym ma nenasla sestricka a nezalomila rukami. V tomto vidim velky problem nasho zdravotnictva. Ked sa to zdravotnikom nehodi, neveria.... Za mna teda klystir nie, ak by som si mohla vybrat, kedze ma to uplne vyradi z prevadzky.

lienqa
27. okt 2017

Tak ale vidíte, že u každej je to individuálne, mne sa vôbec telo nečistilo ako tu píšete 😀 ráno o šiestej mi odtiekla plodová voda, cestovali sme ešte 58 km do pôrodnice, o siedmej mi to dali, že vydržte aspoň 10 minút s tým, jasné, po troch minútach som už trónila 😅 Kým mi to aplikovala tak stihlo popritom odtiecť zbytok plodovej vody 😅 ale porodila som až o pol piatej večer, takže všetko bolo ako malo byť, tak ako som všade čítala, aké je to bolestivé a atď. tak ja neviem no, pre mňa osobne nič bolestivé 🙂 Skôr by som sa bála, že v budúcnosti pri druhom by mi to nestihli aplikovať ako tú mnohé píšu.

aduska121
27. okt 2017

@derdia ja s neodmietla ale povedala som Dokimu ze nepotrebujem cele poobedie som behala ma zachod nic by uz so mna nevyslo 😀 a keby som nebehala museli by mi dat kedze si neviem predstavit ze by som mala mat plienku alebo co😀

lubina
27. okt 2017

@derdia nemala som, ale nie preto, ze by som odmietla, len mala sa tak ponahlala na svet, ze len co sme dorazili donemocnice uz som rodila, tak ani nestihli 🙂

ivirk
27. okt 2017

@derdia ja si zas myslim, ze ani Ty si nevies predstavit ake to je nechciet ho a desit sa ho. Ver niektore na to mame vazne dovody, ktore sa dost tazko popisuju.
Ja som z toho mala preto vzdy panicky strach a chvalabohu zatial ma to obislo pri obch porodoch aj operaciach.Aj tak by som odmietla. Ak tak tablety al.kvapky na vyprazdnenie.
A pri porodoch spontannych som verila ze to samo telo zariadi a tak sa aj stalo 🙂

zabina27
27. okt 2017

pri prvom mi dali, neviem, ci to niecomu poca sporodu pomohlo, ale po porode som sa dost bala ist na velku, ale vdaka klystiru to bolo uplne v pohode. pri druhom nestihli, islo to rychlo a teda som sa zase bala, ked budem musiet ist na velku, ze co bude, ked mi nedali predtym klystir. ale akosi som vypila mlieko k ranajam a potom pojedla donesene ceresne, tak to tiez islo lahko 😀 ja by som si uz len kvoli tomuto dala, ale tak uz to snad nebudem musiet riesit...
nam na predporodnej priprave hovorila PA, ze babatka sa rodia tvarickou dolu a ked ide aj stolica, ze sa stane, ze babatko sa do toho narodi ☹ neviem, ale kazdopadne nejako neprijemne to nebolo, porod bol horsi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre