Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Klystír v nemocniciach

kafanka5
1. mar 2016

Ahojte tehuľky, možno hlúpa otázka, no chcem sa spýtať, či aj u Vás v nemocnici prestali dávať klistír? U nás sa už nedáva vôbec, a netušíme z akého dôvodu. Som zvedavá , či je to len u nás, alebo je to normálne aj v iných okresoch. Som z toho trošku mimo 🙂
Za normálne odpovede vopred vďaka 😵

tana85
1. mar 2016

@kafanka5 v BA na Antolskej daju ak mamicka suhlasi, ale odporucaju kazdej. pokial si zena stihla dat doma bud klystir alebo glycerinovy cipok, tak nenvnucuju. moznost ale stale je

kafanka5
autor
1. mar 2016

@tana85 a ten čipok sa dá kupiť? U nás už vôbec nedávajú, a osobne si myslím, že je to hlúposť.

tana85
1. mar 2016

@kafanka5 je volnopredajny, Suppositoria glycerini galvex, kupila som si to pred laparoskopiou, aby som sa dobre vycistila, je to uplne bezpecne aj v tehu. inak sa v lekarni da kupit aj domaci klystir za par eur, kde das teplu vodu a sama si mozes vyplachnut crevo

kafanka5
autor
1. mar 2016

Ďakujem pekne, budem múdrejšia. keď nastane tá chviľa a ja to stihnem.

oslo1
1. mar 2016

V UK sa klystir nedava. Fyziologicky ked zena rodi, tak dieta tlaci na konecnik a aj tak sa tam nevykaka. Stalo sa, ze zena okakala osadenstvo, ale to bola vec viac menej ze hnacka a podobne.

zabina27
1. mar 2016

@kafanka5 ahoj, pozeram, ze si okres Ilava - to kde sa teda nedava? PB ci TN?
@oslo1 ja osobne som bola zan vdacna, hlavne preto, ze po porode nebol pri prvej velkej potrebe problem, aj ked som sa bala, ze to bude riadne boliet, asi kvoli klystiru to slo lahko

edn
1. mar 2016

V Piestanoch sa klystir nedava.. Opytaju sa, ci si bola na velkej a ak nie, alebo sa to nepodarilo celkom, daju glicerinovy cipok.. Mozes si ho aj vypytat ak si si nie ista.. A dalsie dni po porode tiez ak mas s tym problem, tak ti ho tam daju..

miriam11
2. mar 2016

@kafanka5 podla mna nie je klystir, alebo cipok ziadna hlupost. Je dobre, ked ma zena pri samotnom tlaceni prazdne creva. Pokial by v porodnici uz klystir nedavali, pytala by som si cipok.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli