Koľko kilogramov ste schudli ešte v pôrodnici?

28. dec 2022

Ahojte maminky..koľko kg ste nechali v nemocnici po pôrode? A kedy ste sa dostali na pôvodnú váhu?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strapec
28. dec 2022

Je to veľmi individuálne, ja som v porodnici nechala 5 z 13kg, 5kg zišlo samo neviem ani ako a 3kg som si odmakala (74kg-61kg)

qwer2019
28. dec 2022

Pri prvom aj pri druhom cca polovicu v pôrodnici z nadobudnutých 18 a 12kg, zvyšok doma a veľmi rýchlo, dokonca mi ostalo o 10kg menej než som mala pred tehu

letfenixa
28. dec 2022

10 kg z 13 v pôrodnici, potom 5 do roka dieťaťa.

simonka15513
28. dec 2022

Z 20 asi 10 potom doma este 5 .. ale potom naspet nejako nabehli tie 5 .. takze aj po roku a pol niesom na vahe aku som mala kedysi 🙂 ale nevadi ked ze bude opet dalsie tak potom mozno zhodim

ivangeline
28. dec 2022

Absolutne netusim. Ale 15kg zmizne mi za 3m. Potom zacinam cvicit a behat a zas par kg. A potom uz je to namaha...lebo uz 4r nonstop dojcim a jem a jem a jem. :D Okolo tych 65kg mam velmi rychlo. Za pol rok.

martinkatinka
28. dec 2022

Ja som pribrala v tehotenstve 15 kg a odchadzala som po 6 dnoch o 11 kg lahsia

mirka438
28. dec 2022

Pri prvom som pribrala 10 kg a v porodnici ostalo 12 😀 a pri druhom som pribrala 6 kg a tie cele ostali v porodnici tiez. Akurat antikoncepcia po druhom porode mi nezapasovala a pribrala som 15 kg za 3 mesiace 😔 a tie sa na mne drzia uz skoro 3 roky

zuzickak
28. dec 2022

7 kg z 10

ikonica
28. dec 2022

Vsetko, co som nabrala, som tam aj nechala (pri prvom tusim aj viac)... Resp tri a pol kilecka islo so mnou domov vo vajicku... Ale pribrala som pri oboch tehu len 6-6,5 kg

petamich
28. dec 2022

tak ja som pribrala za dve tehotne a nie nejedla som za dvoch 😵‍💫 a v porodnici zostalo 11kg, maly mal 4.5 kg, placenta bola vacsia ako standard, vela vody som mala a tak, no a tie zvysne sa na mne drzali napriek dojceniu a nachodenych km

zanajana
28. dec 2022

Počas tehotenstva som nabrala 14 kg. Prvý krát som sa vážila 10 dní po pôrode, bola som presne na svojej predtehotenskej váhe. Dúfam, že teraz po druhom pôrode to bude podobne 🙂.

ropucha6
28. dec 2022

Ja som len 7 tyzdnov po porode, pribrala som cca 7 kil, asi 5 kil som nechala v porodnici, teraz mam este asi 3-4kila oproti povodnej vahe navyse vdaka kolacom a blbostiam. Zacnem riesit az po Novom roku 🙂

kukulienka999
28. dec 2022

0,0kg. Šla som tam 25+kg a aj som sa tak domov vrátila. Podľa mna kvôli zavidnenemu organizmu a naozaj naliatym prsnikom. Na pôvodnú váhu pre tehotenstvom som sa dostala na konci šestonedelia

terry658
28. dec 2022

O 13 kg druhý deň po pôrode menej.

luciajass
28. dec 2022

16 kíl som tam nechala. Veľa vody, bola som naliata

amiaja
28. dec 2022

Pribrala som 20kg. Polovica ostala v porodnici, druhu polovicu som schudla do roka

simona92101
28. dec 2022

Pribrala som 8kg,dcerka vazila cez 4 kg,z porodnice som isla o 6kg lahsia a do tyzdna ostatne dve kg isli dolu.nedostatok spanku a unava sa potom postarali este o par kg naviac dolu.

kallanchoe
28. dec 2022

Mne gynekologicka hovorila....že plod,placenta,plodová voda...má okolo 7-9kg,že všetko čo sa priberie navyše je tuk....ja som ,,nechala" v pôrodnici 8 kíl....pribrala som pri prvom vyše 20kil....ale bola som hrozné zavodnena,celé tehotenstvo som sa napchavala hormónmi aby som donosila a plus tabletky na odvodnenie.....ostatné kilá boli naozaj ten tuk a u mňa aj voda...

jesenzima
28. dec 2022

Pri oboch som išla domov s pôvodnou váhou, pri druhom som doma ešte dve kilá zhodila popri dojčení (a to som jedla všetko rad radom ako kyselina) a dodnes som ich nenabrala naspäť 🤷

mikadooo
28. dec 2022

10 kg pri prvom. Čiže ostali mi +2kg. A potom už som teda nemala nejak extra času na váženie. Pri ďalších deťoch som už takéto veci vôbec neriešila, nakoľko som pri každom rodičáku schudla viac a viac. Na poslednej preventívke mi už dr vyrátavala bmi, či mi nepredpíše nutridrinky 🤣. Našťastie som aktuálne konečne v práci a aspoň chvíľku zo dňa sedím na zadku a užívam si napríklad aj neprerušovaný obed 😄. Takže verím, že kilečká idú konečne pomaličky naspäť (cítim sa lepšie, nie som taká vyžmýkaná). Držím palce, nech ti to nejde ani príliš hore, ale ani príliš dolu...

whatever1
28. dec 2022

V porodnici nic ani gram, vlastne som tam pribrala asi kilo po odratani vahy dietata, nechapem.

martinka_klingacik
29. dec 2022

V tehu som pribrala 13 kg, 12 kil som nechala v pôrodnici (syn vazil vyse 4 kg), posledne kilo zliezlo do troch tyzdnov, na konci šestonedelia som mala o dve kila menej ako pred tehu

sialenaveronika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emmik46
27. jan 2023

Pribrala som počas tehu asi 17kg ,pred pôrodom som mala 75kg v pôrodnici som nechala 7 kg a teraz ma mala rok a 7mesiacov a ja mám 52kg

adaluc338
27. jan 2023

Ja som celkovo pribrala 4kg .dieta malo 3,7 kg pri narodeni.no v porodnici som nechala 11kg po navrate domov dalsie -4, poviem vam bolo to pre moje telo sok. Preto si myslim ze radcej pomalicky, zdravo ale isto tie kg pojdu dole. Zalezi aj od pociatocnej vahe a celkovo je to individualne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre