Kontaktné šošovky - rodila niektorá s nimi?

anamor
25. apr 2008

ahojte nosim kontaktne sosovky, okuliare velmi velmi prilezitostne, planujem rodit v okuliaroch, aj ked so sosovkami by mi bolo pohodlnejsie, rodili ste niektora so sosovkami v ociach?

sloboda4
25. apr 2008

anamor ... tiaž mam kontaktne sosovky, ale pred porodom ich kazali vybrat .... aj ked bol nakoniec cisarsky 😝 neriskovala by som 😉

jesssie
25. apr 2008

Ahoj anamor, pri obidvoch pôrodoch som mala šošoky v očiach a pohodička. Odporúčam aj tebe.

anamor
autor
25. apr 2008

jessie kde si rodila? vedeli ze mas sosovky, ci nie?

zuzula
25. apr 2008

ja som tiez mala sosovky, neviem preco by mal byt s nimi problem...

anamor
autor
25. apr 2008

no ak by to nemal byt problem, tak pojdem rodit aj ja s nimi....

bihan
25. apr 2008

Aj ja som mala šošovky a bolo to bez problémov - žiadne popraskané žilky ani suché oči ani nič podobné 😉

jesssie
25. apr 2008

anamor: rodila som v Ružinove a o kontaktných šošovkách počas pôrodu som hovorila s mojou gynekologičkou a nemala námietky. V pôrodnici som nikomu nič nehovorila. ale komfort to bol pre mňa na nezaplatenie. 🙂

anamor
autor
25. apr 2008

jessie tak mozno to skusim tak aj ja 😉 spytam sa iba gynekologa na najblizsej poradni a hotovo. Lebo aj pre mna je to obrovske plus mat ich v ociach.

jesssie
25. apr 2008

anamor držím palčeky nech ti to dobre dopadne. 😲

anamor
autor
25. apr 2008

dakujem, sa mi to blíži 😉

kakaja
25. apr 2008

Ahoj Jessie, jak jsi to udelala, ze ti cocky nevyloupli doktori z oka 🙂 ??Ja jsem rodila v brylich, pote co mi celkem slusne vynadali, ze nemam byt blazen a riskovat, ze pri porodu otekaji preci vsechny sliznice 🙂 Takze jsem maleho skoro ani nevidela, protoze mam bryle asi od dve dioptrie slabsi nez cocky. Za dva tydny jdu opet rodit, tak doufam, ze tentokrat si to vydupu. Navic, mne nechteli nechat rodit do te doby nez prisel fax od me ocni lekarky, ktera nepotvrdila zadne riziko rodit spontanne!!Tentokrat mam potvrzeni schovane peclive u sebe a doufam, ze nebudou opet hystercit....

jesssie
25. apr 2008

Ja som to nejak neriešila s doktormi. Ešte som si spomenula, že som tuším volala očnému keď som bola tehotná a telefonicky sme to prediskutovali. Fakt v tom nikto z doktorov nevidel problém. To bolo pri prvej dcére. No a pri druhej dcére som už nikomu nič nehovorila, nikoho sa nič nepýtala a jednoducho nasadila šošovky pri odchode do pôrodnice. Po pôrode som si na izbe hneď kvapla vodičku do očí a šla som si pospať na tri hodinky. Nemala som s nimi žiadny problém ani suché alebo červené oči. 🙂
Ako vedeli, že máš šošovky? Si sa priznala? 😎

kakaja
25. apr 2008

prave, ja se priznala ☹ A ted uz to maji v evidenci 🙂 Ale taky v nich vyrazim, vidim v nich mnohem lip a navic si muzu svobodne vybrat, ne?Mela jsem si pripravit porodni plan a zanest to tam 🙂 MOzna je to pocet dioptrii co je desi, ja mam 8.0.

petraluk
25. apr 2008

Já jsem taky rodila s čočkama, PA to věděla a nikdo mi neřekl, že by to mohlo vadit 😕 Kamarádce též ne. Bez nich bych malýho ani pořádně neviděla 😒

anamor
autor
25. apr 2008

jessie a ake mas dioptrie, kde to u teba problem nebol?

lamia
25. apr 2008

Tak já rodila v čočkách a vůbec jsem to neřešila,asi jsem to ani nikomu neřekla,měla jsem teda hodně rychlý porod,možná že kdyby to trvalo dlouho a čočky mě pálily,tak je vyndám,ale fakt jsem o nich nevěděla,vůbec žádnej problém....já bych v brýlích rodila jen v krajním případě,vidím v nich prdlajs....nejsem na ně vůbec zvyklá

lamia
25. apr 2008

Jo jinak já mám 5,5 dioptrie,mínusky

jesssie
25. apr 2008

anamor: mám mínus 3-ky

biba12
26. apr 2008

Ja mam dioptrie -6 a -6,5. Ja keby nemam sosovky, nevidela by som ani na porodnu postel 😉 . Rodila som s nimi a bolo to v pohode.

anamor
autor
26. apr 2008

biba a pytala si sa niekoho, ci proste si to brala akosamozrejmost?

sloboda4
26. apr 2008

babule to fakt ste rodili a dr. nist na to ? 😕 mne ich kazali hned vybrat, že vraj nikdy neviem ako sa porod zvrtne 😕 .... ale som sa normalne divila ako som šeeecko videla 🙂 ....
a inak fakt neviem kto by mi ich potom z oci vybral .... ja som bola napichana liekmi a infuzkami v každej ruke dve tak že som si ani maleho sama nevedela pridržat a nie este vybrat sosovky ... 😝

anamor ....krati sa ti to ....tak prajem rychly porod, nech mas krasne zazitky a zdravu natalku v maji v naruci 😵 😵 😵

anamor
autor
26. apr 2008

sloboda dakujem 😉

biba12
26. apr 2008

NO pravdupovediac ja som aj zabudla, ze ich mam. Mala som povodne v plane si ich vybrat. Lenze ked som prisla do nemocky, tak ma dali na monitor, tam som bola 45 minut, potom mi praskol vodu. A potom mi lekar povedal, ze sa mam sprchovat, aby mi bolo lepsie a chodit. A potom mi prisla kamoska, ktora mi pichla epi. A zabavala ma tam, tak som aj nato zabudla. A ked prisiel porod, tak som to uz nestihala. Ale bola tam svokra, ktora vedela, ze ich mam, tak keby nieco, tak by im to povedala. Ja som sa nato pytala lekarov, ale kazdy vravel inak. Jeden, ze nie je problem, druhy, ze radsej vybrat, co ked budu operovat.../keby nesiel maly von/. Tak sa radsej spytaj toho , kto Ti bude robit porod, ked ho mas vybrateho, ci to dovoluje, alebo nie. Mne osobne by okuliare vadili. A bez nich som slepa. Takze som volila tie sosovky.

elise
26. apr 2008

ja som rodila v okuliaroch a nerobilo mi to žiaden problém iba pri poslených tlačeniach mi ich zložili

kakaja
26. apr 2008

Holky, jsem rada. ze tento problem neresim jen ja. Ve finale si vezmu cocky, do tasky sve lenonky z roku cihla a pomazu 🙂 Je pravda, ze pri akutnim cisari by mohly ocky v oku znamenat problem a snad je dobre ze to tak hliidaji. Vyhodou spatneho videni v brylich bylo, ze kdyz jsem finisovala u prvniho porodu, moc jsem nevidela na lekare, ktery prisel Vojtovi pomoct na svet. Zato druhy den, kdyz jsem uz cocky mela a toho playboye videla, dekovala jsem Bohu, ze jsem nakonec ty bryle mela - asi bych pred nim utekla 😀 Byl fakt mooooc hezkej a milej, kdyz si predstavim, ze me sil 45 minut ☹ Ted uz v porodnici nepracuje, ale co jsem tam tak videla ty mladicky s cerstvym diplomem, nebylo mi dobre 🙂 Asi jsem prastena, ale ja se fakt stydim 🙂

jesssie
26. apr 2008

Teda ja si neviem predstaviť ako by som stále musela dávať pozor na okuliare a šmátrala kde ich mám, pri tom prezliekaní pred pôrodom, potom ich treba odložiť v sprche a zasa nasadiť alebo nejakú sestričku stále otravovať aby mi ich postrážila a potom zasa vrátila... . A to ich ešte môže napadnúť aby ste si tie okuliare dali celkom dole lebo medveď. 😠

penelope10
28. apr 2008

ahoj, mala som sekciu, a sosovky ale ja mam takwe 24hodinove, teda ani normalne ich nevyberam kazdy vecer ale iba asi 1- 2x do tyzdna. 😉
Urcite by som ale rodila s KŠ.

anamor
autor
30. apr 2008

no ani pytat som sa nemusela a na pohovore otec pri porode nam vyslovene povedali, ze pri tlaceni sa sosovky a ani okuliare neodporucaju.... tak asi riskovat nebudem 😒

bihan
30. apr 2008

No, mne sa zdá, že sa neodporúčajú "pre istotu" tak ako všetky lieky a rôzne úkony v tehotenstve.. už ma to celkom štve, lebo mne fakt v ničom nebránili, nemala som s nimi problémy a neviem si prestaviť, že by som rodila a ni by som poriadne malú nevidela, lebo mám -3,5 dipotrie a bez šošoviek nič nevidím (okuliare som nemala na očiach už pár rokov). Moderné šošovky nespôsobujú problém ani pri občasnom nočnom nosení (čiže napr. v prípade akútneho ciaráku), ale "pre istotu" je to vždy lepšie bez nich.. čo na tom, že mamina je slepá ako krtko 😅

Ináč by ma zaujímalo, čo majú s tlačením spoločné okuliare 😀 to už aby sme pri tlačení nemali asi nič na sebe 😉

ene
30. apr 2008

Cocky pri porodu nesmi byt z toho duvodu, kdyby byl potreba akutni zakrok. V pripade ze jsou oci zavrene, neproudi k oku vzduch a muze se oko poskodit. Cocku v oku muzete obcas zapomenout pres noc, ale rozhodne by to nemelo byt pravidlo. Pro jejich jistotu to rozhodne neni, tak jako tak jde o vase zdravi. Pokud si v blizkosti terminu date cocky, ktere jsou delane i na nocni noseni, pak to problem neni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre