Kontaktné šošovky - rodila niektorá s nimi?

anamor
25. apr 2008

ahojte nosim kontaktne sosovky, okuliare velmi velmi prilezitostne, planujem rodit v okuliaroch, aj ked so sosovkami by mi bolo pohodlnejsie, rodili ste niektora so sosovkami v ociach?

monunik
20. okt 2008

Ahoj já taky rodila s čočkami a bylo to bez problémů aspoň jsem malou neviděla rozmazanou. 😀

petka_s
20. okt 2008

resp.ak bude priatel pri porode,tak ich dam do ruky jemu,
a potom mi ich nasadi 🙂
len dufam ze ich od stresu nezlomi :D

miah
20. okt 2008

ahojte, ja som tiez zvedava co mi povedia v porodnici na sosovky, budem rodit cisarskym,
este neviem ci v celkovej narkoze alebo v spinali.. myslite, ze ani v narkoze sosovky nevadia? 🙂

pomfrita
21. okt 2008

tak při císaři si je asi budeš muset vyndat - myslím teda při celkové narkóze, je to operace, ale při spinálu by to nemělo vadit, stejně jako při klasickém porodu, já s nima rodila a v pohodě (pro jistotu jsem jim řekla, že je mám a bez problémů)

primulka
26. okt 2008

ahoj, taky jsem rodila s čočkami (klasicky) a žádný problém 🙂

blanickaa
11. nov 2008

Ahoj, tak já jsem rodila v roce 2005 a měla jsem kontaktní čočky. Porod byl přirozený a čočky mi nějak nevadili 😵

emjee
6. máj 2009

zuzanka111 • 29tt • 2. máj 2009 o 13:06
Mohli ste mat kontaktné šošovky pri klasickom pôrode?

Aké máte skúsenosti tie, ktoré nosíte okuliare?

miabla • 1d, 40tt • 2. máj 2009 o 13:15
Ahoj zuzanka, ja nosím okuliare i šošovky, ale "z bežných skúseností" viem, že šošovky by som si určite na pôrod nedala. Šošovky dráždia oči aj pri veternom počasí alebo silnom svetle (aspoň u mňa) a predstav si, čo by mohli spôsobiť pri "nesprávnom tlačení" - "do hlavy" - pri pôrode, keby popraskali žilky, alebo by sa nedajbože šmykli pod viečka . Takže ja si ich nechám doma v poháriku - a myslím, že lekár Ti odporučí to isté, ale opýtať sa ho môžeš...za to sa neplatí

mici11 • 36tt • 2. máj 2009 o 15:23
Pytala som sa na to doktora, kedze tiez nosim sosovky a jednoznacne mi povedal, ze pri porode ich nemam mat.

rohacka • 2d • 3. máj 2009 o 20:17
Ja nosim sosovky uz 15 rokov, ale nemala som ich ani na jeden porod. Nikdy nevies, ci ti nebudu musiet robit narychlo cisarsky alebo jednoducho pridu nejake komplikacie, tak nebudes mat na to cas ani silu si ich dat dole. A jednak, po porode nebudes mat silu, budes si chciet pospat a tak - a sosovky Ti vtedy nepadnu dobre. Jednoznacne odporucam okuliare.

jabadaba • 4. máj 2009 o 19:21
Sosovky k porodu nepatria. Naozaj ti mozu neskutocne podrazdit oci a napokon, po porode mozes byt unavena a zaspat. A to by tiez viedlo zrejme k zapalu oka. Ja som si okuliare aj sosovky nechala doma. Okuliare mi manzel priniesol nasledne az po poporode, aby som vsetko videla ostro Mne napriklad pri tlaceni popraskali cievky v tvari a v oku - no neviem si predstavit ako by asi moje oci vyzerali so sosovkami v oku. Neboj, ostrost pohladu si este vychutnas.

mishusha • 1d • 4. máj 2009 o 19:41
moj porod sa zomlel velmi rychlo a uz som si ich nestihla vytiahnut.... rodila som sekciou (spinalom)...a mala som sosovky na ociach, ale lekarov som hned upozornila, ze ich mam...a povedali v pohode.... a vytiahla som si ich hned ako ma previezli na jisku...takze som videla vsetko ostro...
ale podla mna by si si ich fakt mala dat dole... aj ked je to bez okuliarov neprijemne, zvlast ak mas silne dioptrie...
no oci mas len jedny a to riziko pri tych tlakoch je velke
takze ja som tiez proti... snad ked budem druhy krat rodit...stihnem ich vytiahnut...

ssissi
8. máj 2009

doplním moju skúsenosť. Nosím mäkké, mesačné šošovky johnsonky. Okuliare mám len na noc, aby som trafila na wecko a videla dcérku, na takéto nočné veci sú okuliare pre mňa naj, inak stále šošovky. Nemám s nimi žiaden problém, pár krát som s nimi aj spala. Počas prvej pôrodnej doby sa ma nik na šošovky nepýtal a mne to ani nenapadlo. Len jedna sestrička, taká veselá kopa, hodila reč o mojich mihalniciach, keď mi dr. roztváral krčok, a vtedy si všimla, že mám šošovky. Len tak poznamenala, že ich k druhej dobe vybereme, no nejak sa zabudlo. Po prepichnuti plodovky som ani náhodou nemyslela na šošovky, celú prvú dobu som sa sustredila len na dýchanie a nie na šošovky. Ked bolo treba tlačiť, šlo o život, tak čas už vôbec nebol. Oči som mala cez tlačenie zatvorené a na tretie veľkéééÉ tlačenie (+PA na mojom bruchu) bola maličká vonku. Vidieť som ju hneď nevidela, museli ju hneď odniesť, tak v tomto mi boli šošovky na nič. Ale keď ju ošetrili a priniesli, tak bolo fajn, že som ich mala. Vybrala som ich až večer na izbe, sestrička mi všetko potrebné podala. Problém s nimi nebol žiaden, oči ok.

Môj názor- keď žena zle tlačí, tak jej popraskajú cievky v očiach bez ohľadu na šošovky. Šošovky samo o sebe nie sú problémom. Záleží tiež na tom, kto ako šošovky nosí. Či ide len o "sviatočné nosenie", alebo či sa bez sosoviek niekto cíti ako ryba na suchu (môj prípad). Veľa toho bez okuliarov nevidím a veľmi by ma mrzelo, ak by som si na sále, keď mi malinku priniesli, nemohla vychutnať jej bublinkovanie, to ako si nás tak unavene obzerala, prvé priloženie... Boli sme v tej chvíli takí šťastní a vzrušení (muž skoro zabudol aj fotit), že by sme na okuliare istotne zabudli a nemala by som také krásne spomienky na tú chvíľu.

netmona
8. máj 2009

sisi,,, 😀 😵

petrolejka
8. máj 2009

Já rodila s čočkami, docela jsem na ně zapomněla, nosím ty celoměsíční a ničemu to nevadilo. při tlačení jsme měla normálně otevřené oči a tlačila jsem fakt fest (byla jsem z toho potrhaná a měla hodně povolené dno), ale očím se nic nestalo. Tak příště taky tak, ať to svoje zlato po porodu dobře vidím, brýle nesnáším... 😵

wiskas
8. máj 2009

ja som ties rodila so sosovkami,vobec mi nevadili,ties by ma mrzelo keby som vôbec cely pôrod vnimala rozmazane 🙂 okuliare velmi nemusim,nosim ich velmi malo,este ze vynasli skvele sosovky 😉

majkel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jmisa
2. júl 2009

Taky jsem rodila s čočkama. Původně jsem si je na tlačení chtěla vyndat, ale pak jsem si na nějaký čočky ani nevzdychla.

lea79
3. júl 2009

aj ja som rodila so šošovkami, bez nich by som nechcela, ved by som nic nevidela 😅
ani môjho krásneho synčeka a to by bola škoda 😉

tinusi
14. apr 2010

Ja tiez nosim stale sosovky, ale rodila som s okuliarmi. Ani som nevedela, ze sa moze rodit so sosovkami. To by bolo omnoho komfortnejsie... asi to tentoraz urobim tak... 😵

zuzi44
14. apr 2010

ja tiez nosim stale len sosovky,okuliare len v noci ak mi treba,prvy krat som rodila s okuliarmi,druhy krat som si ani nestihla uvedomit ze mam sosovky a porodila som s nimi a nic mi nebolo

sonica
14. apr 2010

ja nosim bezne cocky, jinak na chvilku kdyz potrebuju tak bryle
pred porodem jsem vse probirala s PA i s dr. ktery me rodil, cocky v podstate pri normalnim prubehu porodu nevadi, pruser by nastal ale v okamihu, kdy by se neco pokaslalo a museli vam honem rychle uspat, tam uz problem cocky jsou, a verte ze v tu chvilku by si na to nikdo nespomel a mohli by byt problemy, muzou vam poskrabat rohovku. takze po zvazeni vsech pro a proti, jsem si na sal nasadila bryle, rodila jsem sama, sestricka nemela problem je na chvilku odlozit, pak mi je podali, a ja byla rada, ze je mam, v tu chvilku mi cocky nechybeli... 😉
ale je dobre se predem zeptat a hlavne informovat, kdyz uz tak ze je mate 😉

bibulienka
14. apr 2010

ahote, aj ja nosim sosovky kazdy den...ale na porod som mala okuliare, mala som ich po cely cas, vobec som si ich nedala dolu ani pocas tlacenia a nikomu to nevadilo....myslim, ze je to lepsie, lebo ak sa nieco skomplikuje a budu ta musiet uspat je zbytocne este riesit aj sosovky v ociach...

zuzu101
14. apr 2010

ahojte.aké nosíte dioptrie keď ste rodili normálne?ja mám -6 tky a musela som rodiť sekciou.ale prípadný ďalší pôrod by som chcela mať normálny a tiež so šošovkami.

tinusi
15. apr 2010

Ja mam -4,5 a -5,5, ale rodila som s okuliarmi. Len pri tlaceni mi ich dali dolu, ked mi maleho dali po porode na brusko, tak mi ich znovu nasadili. Nebol s tym problem, ani som si to neuvedomovala, ale sosovky su sosovky... okuliare neznasam,,, mam pocit, akoby som bola za sklom - doslova - ako v nejakom vyklade.

domeli
16. apr 2010

ja mám astigmatizmus a na jednom oku -5. Potrebujem absolvovať vyšetrenie u oftalmológa, či je vhodné pre mňa rodiť normálne (hoci bábo je KP, takže SC je viac než istá, ak sa neotočí 😒 Mne ale povedali, že nejde o to, aké dioptire nosíš, ale od stavu sietnice - či nie sú niekde trhliny, ktoré by ju mohli pri tlakoch poškodiť. Samotné vysoké čísla dioptrií nie sú indikáciou k SC. A nestačí očné vyšetrenie u obvodného očného lekára. Je potrebné vyšetrenie na očnej klinike, resp. u nejakého dvojatestovaného oftalmológa.

spaagetka
17. apr 2010

Ahoj,
já rodila taky s čočkami, konzultovala jsem vše se svojí očařkou. Nic nenamítala. Pořídila jsem si čočky s vysokou propustností kyslíku, abych vydržela bez případného zvlhčování a investice se vyplatila, měla jsem je prakticky 24 hodin a oči nebyly vůbec zarudlé, žádný pocit suchého oka. Personál věděl, že je mám(porod byl vyvolávaný, měla jsem to zapsáno v kartě už od příjmu) a asistentka řekla, že o tom ví, kdyby došlo na narkózu, že mi je vyndaj, když to nezvládnu sama. Mám -5 a -6 dioptrií.

bronia13
18. apr 2010

no ja som rodila cisarskym a musela som si sosovky dat von - uz nepametam ci mi vobec povolili mat okuliare ale asi som nic nemala.

petruna110
24. jún 2011

Já jsem rodila normálně v čočkách a že by z toho byl nějaký průšvih to teda ne. Jak píše @ciortea, že jí odtekla voda, tak u mě to šlo také docela rychle, takže jsem na to ani neměla čas. Když už se pak vše uklidnilo a přišel manžel, tak se mi smál. Ale ke svým čočkám musím říct, že mám ty nejlepší co jsem doposud měla a při porodu mi absolutně nevadily. Focus dailies naprosté jedničky http://www.cockyshop.cz/zbozi/kontaktni-cocky-f....

majatob
24. jún 2011

ahoj, ja mam -4 a deti jsem rodila s cockama na ocich, akorat jsem to nahlasila pri sepisovani vsech tech papiru na prijmu a nikdo nic nenamital abych si je nechala 🙂

fanta
24. jún 2011

ja som do pôrodnice prišla v pondelok v noci a čočky som mala v očiach. Dcéra sa narodila v utorok o 9.05 a ja som si až v stredu večer spomenula, že mám čočky. Akosi som sa ne v tom zhone zabudla a teda mi vôbec nevadili.
Mala som aj kyret a aj my vyberali cystu, všetko v narkóze a čočky som mala tiež. Ani ma nenapadlo to lekárom spomenúť, ale tie zákroky netrvali dlhšie ako 30 minút. No ešteže všetko dobre dopadlo. Ja som v nemocnici vždy taká vystresovaná, že na takéto veci nemyslím.

dew00
25. jún 2011

ja som rodila cisarskym v spinalke a cocky som mala na ociach, lekari o tom vedeli a nikto nic nenamietal. 4 mesiace po porode ma operovali, bola som v narkoze a tiez som si mohla cocky nechat na ociach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre