Krátko pred pôrodom. Ako to prežívate?

marcela22
23. jún 2007

Ahojte babulky, nechcete sa pridať k jednej netrpezlivej budúcej mamičke, ktorá má krátko pred termínom a nevie sa dočkať toho veľkého dňa? Máte strach, alebo sa naopak tešíte? Robíte niečo "špeciálne" pre uľahčenie pôrodu, alebo to nechávate všetko iba na osude a prírode? Aké máte pocity? Budem rada, ak sa ozvete, možno nám to skráti čakanie 😉 😀

luciakorky
23. jún 2007

Ahojky, ja mam termin 2.jula, takze to je za par. Doktor mi povedal vo stvrtok, ze do tyzdna by mal byt maly na svete, tak uvidime...
No, ja mam na jednej strane strach, ci to vsetko zvladnem, najskor porod a potom, ako to zvladnem s malym, alena druhej strane sa strasne na neho tesim. A teraz sa tesim na to, ked uz nebudem nosit to velike brusko so sebou 😅
Pijem malinikovy cajik, ale neviem ci mi pomoze, uvidime. Pre istotu mam uz kupene EPI, keby bol porod bolestivy, ale mozno ju ani nepouzijem.
Ty sa ako citis? Ja ako veliky slonik, nohy mi puchnu, ale inak som ciperka este aj teraz 😉

marcela22
autor
23. jún 2007

Jeee, som veľmi rada, že si sa pridala!!!Tak to máš ešte viac "za pár" ako ja🙂 ja idem v pondelok do poradne do pôrodnice, bruško už mám dosť nízko, tlačí ako čert...tak pre istotu beriem aj tašku, mám to hodinu cesty do pôrodnice, tak aby sme nechodili hore-dole 😀 Dnes ma od rána bolí bruško aj kríže, tak neviem či sa niečo deje alebo nie...
Ja mám tiež trochu strach, ale aj sa tak hrozne teším na maličké, že ten strach to utláča úplne niekam dozadu. tiež pijem maliníkový čaj - počula som len chválu,vraj naozaj pomáha, tak čo by sme eskúsili, že? 😀 A jem aj ľanové semienka, tie tiež vraj veľmi pomáhajú, tak uvidíme...dúfam, že pomôže oboje a ja porodím ani sa nenazdám 😅 No ale to som asi príliš veľký optimista🙂
Epi mať určite nebudem, lebo v mojej pôrodnici majú zrovna problém s anesteziológom a musela by som si ju dopredu objednať a dohodnúť si ho. A to by mi ju pichli, aj keby som ju nepotrebovala. Ale zasa mala by som ju zadarmo, len nechcem, aby mi ju pichali zbytočne, tak dúfam, že to prežijem aj bez nej.
Cítim sa asi rovnako ako Ty - sloník ako hrom🙂 Nohy mi našťastie neopúchajú, len občas ma chytia kŕče v lýtku, ale už to ujde. Tiež som vlastne dosť čiperka na to že už sa to blíži, sná´d mi to vydrží až do konca 😉
Budeš rodiť klasicky? A neodišla Ti ešte zátka? ja stále čakám, kedy konečne "vypadne" ale ešte nič 🙂

luciakorky
23. jún 2007

Aj ja este cakam, ale zatial mi zatka neodisla, tak neviem dokedy chce byt malinky v brusku. Ale moze ti odist aj niekolko hodin pred porodom. A to musi odist kazdej? Alebo iba niekomu?
NEboj, aj bez EPI urcite porodis a ani sa nenazdas ako. Kolko si uz pribrala? Ja som mala na zaciatku tehu 55kg, taka spajdlicka som bola a teraz ze 72, skoro ma piclo. ALe mozem prisahat, ze za to vobec nemozem. Jem same zdrave veci, cokoladu vobec a neprepchavam sa. Proste to ide same hore, ani neviem ako. SOm povedala, ze priberam aj z vody ☹

marcela22
autor
23. jún 2007

Veď práve, zátka môže odísť až niekoľko hodín pred pôrodom, dokonca aj na jeho úplnom začiatku, alebo týždeň pred...je to hrozne individuálne. A niektoré baby si vraj ani nevšimnú že odišla-ak vypadne napr. do WC alebo v sprche a podobne. A u niektorých je to vraj len ako silnejší výtok, tak človek nikdy nevie... 😖
Ja som pribrala 13 - 14kg, ideme grilovať, tak tých 14kg už mám istých 😀 Tiež som začínala na 55kg a teraz keď pozriem na fotky spred tehu, tak si pripadám že som bol afakt chudá, aj ekď vtedy som samozrejme stále mala nejaké námietky🙂 Takže tera mám okolo tých 69kg. To 1kg mi stále skáče hore dole-nejaké je nerozhodné 😅 Sľúbila som si, že na váhe 70kg neuvidím, ani keby čo bolo ale neviem, či sa mi to splní...tiež priberám ani veľmi neviem z čoho, jem rovnako ako pred tehu, dokonca niekedy aj menej, manžel sa čuduje, vraj čakal že tehotná sa budem cpať a podľa neho takmer nejem 😒 Asi to záleží len od organizmu, koľko sa rozhodne "nalepiť" na seba🙂
Ale neboj, to zhodíme - čo nevykojíme, to vybeháme s kočíkom 😀

luciakorky
23. jún 2007

Moja mamina mi tiez vravi, ze mala by som viac jest, ale bud mi nechuti, a niekedy mam pocit ze sa najem aj z jdnej nektarinky 😒 Ale niekedy mam strasnu chut vela toho zjest, ale neda sa. To som si vravela aj ja,ze cislo 70 na vahe neuvidim, a ako som sa snazila, tak som sa snazila, a je to tu. A nenavidim to cislo. Ale mam predsavzatie, ze budem pekne cvicit, doma mame posilovnu, tak budem drvit,chi ALe to si vravim teraz, mozno maly bude taky zly, ze nebudem mat ani cas 😒
Akurat ma zase stikutku, uz druhu v tento den. Aj tebe stikuta v brusku?

marcela22
autor
23. jún 2007

Štikútku veru tiež máva ten môj drobec často, niekedy mám pocit, že mi ho to vyhrká z bruška 🙂 Mne to ale moc príjemné nieje - neviem ako Tebe, ale mne to pravidelné mykanie divne pôsobí na žalúdok... Ale je to zlaté🙂
A naozaj si nelám hlavu nad kilami, mnoho ich zostane v pôrodnici a zbytok sa vybehá - buď v posilovni, alebo ak bud emalý zlý, tak pri ňom. To zmákneme 😉
A už musím ísť groňilovať, lebo mi všetko zjedia🙂 Ale uričte sem často nakuknem, budem rada, ak budeš písať čo a ako🙂

luciakorky
23. jún 2007

Tak dobru chut 😵 U nas sa nejako strasne mraci a hrmi, asi bude prsat. My by sme mohli zabudnut asi na opekacku, aj tak je drahy v praci ☹ Ale idem za chvilu za nim.
Mne to nevadi ta stikutka, ale citala som, ze to nie je moc prijemne babatku. Aj mas babo otocene hlavickou dole? Moj sa uz otocil asi pred 2 mesiacmi, neviem ako je to sice mozne, mne sa to zdalo skoro, potom som sa bala, ze sa pred porodom otoci, lebo je v brusku strasne hyperaktivny. Od zaciatku ako zacal kopat, kope stale. Ci je den, noc, jemu je to asi jedno 😅 Ale radsej nech sa hybe, ako keby by som necitila nic, no nie? 😝
Uz sa strasne tesim,kedy bude po porode, lebo som povedala, ze celych 8 mesiacov je uplne v pohode, ale na ten posledny 9 sa treba psychicky pripravit

marcela22
autor
23. jún 2007

Ďakujem🙂Už som napapaná, osprchovaná, volala som so sestrou, ocom aj mamou a znova "prebalila" tašku do pôrodnice 🙂 teraz už budem zasa iba oddychovať a trošku sa venovať mužíčkovi, kým mám na neho ešte čas 😉
Ja som to mala s otočením bábenka horšie, ešte v 37 týždni bolo otočené koncom panvovým a dokonca aj doktro mi povedal, že už takmer nie je šanca, že sa pretočí správne. Ale v 38TT sa otočilo pol hodinu pred prvou poradňou v pôrodnici, kde sme mali už dohodnúť termín cisárskeho 😀 Tak ma mimčo ušetrilo rezania 😀
Inak aj u nás bola búrka, vyhnalo nás to od grilovania, ale našťastie už sm boli napapaný, tak mi to bolo jedno 😅
A naozaj je lepšie keď s ahýbe stále, ako keby sa hýbal málo, to by Ťa veľmi znervózňovalo. Moje maličké je niekedy lenivec a aj vyše hodiny sa ani nepohne, ale už viem ako naň a vždy ho trošku "zobudím" aby sa aspoň trošku pohlo a ja môžem byť kudná 😎
Veru, na ten posledný mesiac treba mať veľa trpezlivosti a každý deň bližšie k pôrodu to je ťažšie a ťažšie. Bože, hlavne nechcem prenášať, to by ma odviezli asi najskôr do cvokárne 😝
Inak dnes ma celý deň bolí v brušku aj v krížoch-len tak slabučko, ale cítim to takmer stále, tak neviem, či sa niečo deje alebo nie...to zas bude noc-stále sa budem kontrolovať...ale aspoň že sa ochladilo, bude s alepšie spať 🙂 Spí sa Ti dobre, alebo nie?

luciakorky
23. jún 2007

Nespi sa mi vobec dobre. Uz neviem ako si mam lahnut. Na bruchu nehrozi, na chrbate spat neviem, ked sa dam na lavy bok,to sa mu nepaci a strasne ma kope, tak len na pravom boku, ale potom mam prelezaniny, tak dlho nevydrzim iba na jednom boku, tak sa prehadzujem. Manzel mi vravi ze som ako Tsunami 😅 Posledny tyzden som toho moc nenaspala,ale zato poobede sa mi chce spat vzdy.
Mne dnes tvrdne brusko dost casto a zakazdym ked mi stvrdne to aj trochu boli a je to dost neprijemne, tak som z toho trochu mimo. 😅
Ja zase skoro stale dohovaram malemu nech sa ukludni a nekope tak maminu,lebo jej rozkope brusko 🙂

luciakorky
23. jún 2007

oZAJ, aj mavas kyselinu? Ja som mavala pravidelne skoro po kazdom jedle,potom to prestalo a teraz ked zjem trosku sladkeho,mam ju zase. Ide ma porazit. Uz ani mlieko nepomaha ako kedysi 😖

wladka
23. jún 2007

baby, ja som uz rodila v 39tt.. tak som mala uz odrodene.. 😉 ..drzim palce, a vela stastia.. 😀

luciakorky
23. jún 2007

Ved aj my chceme, teda aspon ja, ale malemu je asi dobre v brusku. Co mame robit? Skakat na fit lopte? 😉

wladka
23. jún 2007

😀 ..ja som si spravila teply kupel, potom sme s muzikom sexovali.. mozno to sposobilo skorsi prichod.. neviem.. 😉

luciakorky
23. jún 2007

Ja uz nemam chut ani sexovat, cez to velike brusino..... 😖

marcela22
autor
24. jún 2007

Lucia, tak to je mi lúto, že sa Ti zle spí. Ja zasa spím dosť dobre, len niekoľkokrát za noc sa zobudím, keď sa chcem otočiť, to hrozne bolí 😒 Ale spávam na oboch bokoch striedavo s paplónom pod bruškom a medzi nohami, tak ej mi najlepšie 😉 A spávaš aspoň poobede,keď sa Ti chce? Mne každý vraví, že mám spať čo najviac, lebo že potom dlho nezažijem, aký to je pocit 😀
Večer už som mala bolesti dokonca po 3 minutách, ale zdali sa mi na pôrod nejaké slabé-aj keď do smiechu mi pri nich nebolo 😝 Hrozne som dúfala, že už to začalo, ale potom to rpešlo 😖 Tak zasa nič 😅 Juuu, ale už by som išla rodiť všetkými desiatimi!

Wladka, aj ja sa chystám an teplý kúpeľ, ale to až keby som neporodila do termínu, tak v deň termínu spravím snáď všetko rpe to, aby som išla rodiť🙂 Takže kúpel, sexík, chodenie po schodoch, drepy, ... a hlavne obrovsá dávka sugerácie 😀 😀
Čo ešte môže vyvolať pôrod???

benabianca
24. jún 2007

cerstvy ananas,nieco pikantne vraj tiez.

marcela22
autor
24. jún 2007

Jeee, zapisujem-vyskúšam 😀

vesi
24. jún 2007

sex 😀

marcela22
autor
24. jún 2007

Lucia, ešte som zabudla k tej kyseline - za celé tehu som ju mala maximálne 5krát, čo som sama prekvapená...ale vraj pomáhajú tie tabletky Renie, tie sa môžu aj v tehotenstve, takže ak Ťa trápi kyselina často, tak si ich kúp, pomôžu 😉 Aj keď ktovie, či sa Ti to na tých pár sní oplatí, že? 😀 😀 😀

marcela22
autor
24. jún 2007

Vesi 😀 Tan už je v zozname-takmer na začiatku 😀 😀

luciakorky
24. jún 2007

MArcelka, to ti zavidim, ze si nemavala kyselinu, ja ju mavam skoro kazdy vecer teraz ☹ Ananas pomaha? To pocujem prvy krat. Sex viem, to mi hovori kazdy a stiplave? To by som uz davno rodila, lebo ja milujem stiplave jedla a stale ich skoro jem. Do vsetkeho si davam feferonku, tabasco a kecup 😵
Aj drepy som vcera robila a dnes mi nejako moc tvrdne brusko a trochu to aj boli. Mozno uz pomaly pojdeme 😵

marcela22
autor
24. jún 2007

Lucia, tak ak už dnes pojdete, tak začnem drepovať jak o život 😀 Od kyseliny inak niekomu pomáha paradoxne pomaranč, musím uznať že aj keď to znie čudne, mne nedávno tiež pomohol.
Ono možno pomáhajú aj ten ananas a štiplavé na vyvolanie pôrodu, ale asi treba skombinovať všetko možné, aby sa to prejavilo...
Ešte sa chcem spýtať-aj vieš približnú veľkosť maličkého? My sme mali pred 2 týždňami okolo 2700g, som zvedavá kedy nás zasa "odvážia" 🙂 Hlavne dúfam, že nepribralo veľa, sloníka sa mi rodiť nechce 😀

mirka
24. jún 2007

ahojte, nám osvedčené rady na vyvolanie pôrodu nepomáhali, pomohla až vyvolávačka 10 dní po termíne 🙂a držím vám palce 😉

vesi
24. jún 2007

ozaj, v nemocnici posielali ženy po termíne do horúcej sprchy a chodiť po schodoch 😀

luciakorky
24. jún 2007

Ja chodim po schodoch stale, lebo kym sa dostanem do izby, musim absolvovat schody, po ktorych chodim asi tak minimalne 10 krat za den a nic 🙄

marcela22
autor
24. jún 2007

Mirka, ďakujeme 🙂

Vesi, horúcu sprchu som si dala už aj včera, keď som stále nevedela, či rodím alebo nie a akosi nič...tak som asi fakt ešte nerodila 😀 😀 No a po schodoch sa rovnako ako Lucia nabehám až-až, aj keď na vyvolanie asi treba po nich chodiť hore dole, nie len niekoľkokrát za deň po nich prejsť...odskúšame, uvidíme 😀 Máme dvojposchodový dom, tak sa vybehám dosýta 😀

pipi1211
24. jún 2007

baby ja som robila vsetko mozne aby som uz konecne porodila a nakoniec pomohla az vyvolavacka v 42tt 😠 😠 😠 😠 ale drzim palce 😀 😀 😀

marcela22
autor
24. jún 2007

Pipi, ajeeeeje 😀 A bolelo to s vyvolávačkou veľmi,alebo sa to dalo vydržať?Nebolo bábätko už dosť veľké?

luciakorky
24. jún 2007

JA si tiez myslim, ze ked sa babu chce, jednoducho ide aj skor, ked je mu tam dobre, tak mozme robit aj nemozne a nic nepomoze ☹

pipi1211
24. jún 2007

bolet nebolelo lebo som mala epi 😀 😀 😀 vazne super vec 😀 😀 😀 a velka? na mna bola velmi velka ale inak bola akurat 49cm a 3230g co je uplne idealne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre