Krv v moči po pôrode

jessinocka
2. aug 2014

Ahojte, som 5 dni po porode a zistila som, ze cikam krv, v moci su take ako chuchvalce krvi. Nic ma neboli, akurat sa mi toci hlava a skace mi tlak. Mam doma testovacie pruzky, tam mi vysiel hemoglobin a erytrocyty na 2x. V nemocnici mi po porode brali krv a vsetky hodnoty boli OK. Kupila som si urinal akut forte. Myslite, ze to moze byt dosledok porodu? Alebo infekcia mocovych ciest? Dufam, ze to nie je vaznejsia diagnoza - hellp, preeklampsia, ale tie neviem ci mozu byt az po porode. Rada by som sa vyhla antibiotikam, ked kojim take male babatko.

bubinovci
2. aug 2014

Podla mna jednoznacne vyhladat lekara. Aj tak ti okrem doktora nikto nepovie co to je. Radsej zbytocne ako nieco zanedbat.

veriiii
2. aug 2014

@jessinocka prepac, hlupa otazka- a nemoze to byt poporodne krvacanie z posvy?to trva aj 6 tyzdnov..alebo -mala si silne poporodne poranenia?urinal akut by som hned nedavala, kebyze mas mocove cesty, mala by si zvysenu teplotu alebo horucku, palenie pri moceni,bolesti v podbrusku,i ked tieto priznaky mozes mat tak ci tak vzhladom na kratky cas po porode a hojenie..a ake testovacie pruzky si pouzila?lebo vacsinou byvaju ze hemoglobin a aj bielkoviny,tak pri mocovej infekcii by ti indikovali aj zvysene bielkoviny..
ak nic z toho co som sa pytala neplati, radsej chod na kontrolu...

magic08
2. aug 2014

Tiez si myslim, ze su to cistky po porode. Ved si v 600-nedeli 😝

jessinocka
autor
2. aug 2014

@veriiii ja som si to tiez myslela cely tyzden, ked som bola v nemocnici, ze to je z posvy, preto som im to ani nevravelaaa no a ked ma prepustili domov, tak som zistila, ze to tak nie je. Este som isla za dr v nemocnici, presne takto som mu to opisala a on sa vobec netvaril, ze je to nieco vazne, ze to ma este asi suvis s porodom a ze si mam kupit ten urinal. Na tom pruzku su aj bielkoviny a tie vychadzaju negativne. V pondelok isto skocim k dr, len som chcela vediet, ci sa s tym nahodou niekto nestretol...a neviem ci mam porodne poranenie aj na mocovode, ak ano, tak mi to v nemocnici nehovorili...

veriiii
2. aug 2014

@jessinocka no, ak by to bola mocova infekcia, bielkoviny by ti vysli na teste nateraz-, mozno aj poranenie, i ked to by bolo v prepustacej sprave, pokial neprehliadli, alebo nejake tlaky a praskla cievka v moc.rure.. a preventivne aby sa nechytila infekcia odporucali urinal..veru ,chod na kontrolu co najskor....nie je to ziadna sranda☹

jessinocka
autor
2. aug 2014

@veriiii v pondelok pojdem, hadam to nie je na pohotovost...na nete som nasla, ze to byva aj po extremnej fyzickej namahe, cim porod urcite je...a raz som mala uz aj taku infekciu, pri ktorej ma nic nebolelo...

7zahrad
2. aug 2014

@jessinocka Lekara a necakaj do pondelka. Ked sa Ti toci aj hlava, moze ist o vaznejsie vnutorne krvacanie.

pavuciatko
2. aug 2014

Chod na pohotovost.si kratko po porode.ja by som neriskovala a sla.

jessinocka
autor
2. aug 2014

@7zahrad boze, nestras, ja to tak mam uz od porodu, cize 5 dni a vnutorne krvacanie by sa ukazalo na odbere krvi....a to by krvacalo nepretrzite a ja to niekedy pri moceni mam a niekedy nie...

babulka82
2. aug 2014

@pavuciatko ked pojde na pohotovost tak ju tam akurat tak vysmeju,lebo krvacanie po porode je asi uplne normalne.5 den po porode je podla mna ok ked sa žena citi všelijak len nie dobre.Mna bolela hlava prišerne,mala som problem s tlakom atd.

babulka82
2. aug 2014

@jessinocka oddychuj,spi a nesleduj sa tolko,po porode sa musi telo zregenerovat a to trva velmi dlho.

pavuciatko
2. aug 2014

@babulka82 krv v MOCI nie je ok.praveze sa mohlo pri porode nieco potrhat.preto sa po porode zvykne aj cievkovat,aby sa zistilo,ze ci nekrvaca.

trgypadl
2. aug 2014

@jessinocka ak si si vystrevala moc a vysiel 2 x pozitivne na ery a hbg bude to tym,ze este po porode krvacas a je jasne,ze to vynde pozitivne.ked sa vymocis je to moc zmisany s krvou z posvy,mala si nejake sitie okolo moc rury?

babulka82
2. aug 2014

@pavuciatko ako si može byt na 100% ista že ten to ide z močoveho mechura a nie z pošvy,myslim krvacanie?Ved to ani pri menzese nezistiš či to ide s močoveho mechura ked sa to dolu všetko zmieša nie?

miriam11
2. aug 2014

@jessinocka ahoj, mne to tiez podla popisu pride ako odchadzanie ocistiek. Je to normalne, ze sa Ti zda, ze krv je v moci. Vela stastia, neboj, telo sa potrebuje zregenerovat. Ziadna panika... Inac, neviem, ako Ti vysetria moc, ked si len 5 dni po porode a telo sa cisti.

katieg85
2. aug 2014

@jessinocka od kedy sa testuje moc, ked zena krvaca.ked krvacas tak ti nemoze ani doktor zobrat moc,aby ti neco zistil, bo jasne ze tam bude krv.ved ti brali krv a ked si to mala v poriadku tak to aj tak je .a kde este 5 dni po porode.no pre tvoje ukludnenie mozes ist k lekarovi,no tak ako uz jedna napisala vysie si mislim ze ta vysmeju.

babulka82
2. aug 2014

@katieg85 no ale niektore tu narobili paniku vraj nech rychlo ide na pohotovost .No to že jej najdu krv v moči je viac než iste ale či stym budu niečo robit je viac než iste že nič,lebo po porode je to uplne normalne.Ja som mala strašne migreny po porode,tlak mi skakal hore dolu asi na 4 den som dostala vysoke horučky a tu som a nikde som nebežala .Ved to telo sa nemože spamätat za 2 dni.Su to obrovske hormonalne zmeny.

jana_eyre
2. aug 2014

ja som mala krv v moci po porodoch pravidelne, ani ma nenapadlo, ze to moze byt z mocoveho mechura, ale normalne ocistky../ved ked cikam, tak sa k mocu krv pridruzi - ved tie dierky nie su od seba tak daleko 😀 / podla mna, ak ti vysli dobre testy, tak je to v poriadku a moze to pockat do pondelka..

ak by ti bolo ale na odpadnutie, na zvracanie, mala by si teplotu, vtedy by si mala ist na pohotovost.. tocenie hlavy moze byt aj z toho, ze si este vysilena z porodu.. meraj si tlak, vela pi a oddychuj..

maznacik007
2. aug 2014

pat dni po porode je uplne normalne a v poriadku ze mas v moci krv ... ked si budes robit testy tie pruzkove pri menzese ... aj pri jeho konci tiez ti vyjde ze tam mas krv...

uplne zbytocne pojdes na pohotovost ak by si mala zapal ... tak mas horucky, akutne bolesti pri moceni ...rezanie palenie .. bolenie v boku ...

usetri si cestu na pohotovost je to uplne zbytocne ...

a moc sa netestuje ked ma zena menzes alebo po porode ... ci po potrate...

denisafono
2. aug 2014

@jessinocka ako nechapem ked si po porode a krvacas z posvy ako si sa vedela vycikat pre testovanie aby tam nebola krv, podla mna netreba stresovat, toci sa ti hlava lebo mozes mat malo zeleza v krvi, predsa pri porode a po nom sestonedelie je o strate velkeho mnozstva krvi a kym sa to neda dokopy nebudes vo svojej kozi. Treba pit vela vody najlepsie cistej a jest pestru stravu aj ked kojis, vela polievok.

jessinocka
autor
2. aug 2014

Baby, asi mate pravdu, budu to ocistky. No vycikala som sa tak, ze som sa najskor poriadne osprchovala a potom odchytlila ten stredny prud a otestovala papierikom. Ale tiez som si nie ista, ze sa to da tak oddelit, asi nie. Jediny sposob je cievkovanie. Nebudem stresovat, pijem caje alchemilku a praslicku, s tym nic nepokazim...pochybujem, ze by dr nieco zanedbali a aj oni vraveli, ze som mala dobry a rychly porod na prvorodicku...nebudem stresovat

tanickaskorokubikova
2. aug 2014

@jessinocka ak by si mala infekciu, mala by si zvýšenú teplotu 😉

marcovka1
2. aug 2014

ved si po porode a este stale sa cistis ..600nedelie 🙂

veriiii
2. aug 2014

@jessinocka to motanie sa hlavy moze byt este ako zataz po strate krvi, mala si dobre zelezo naposledy co ti po porode brali krv?takisto stres, nevyspatost..xy pricin preco sa mota hlava,ale veru, necakala by som do pondelka, i ked chapem,ze asi mas doktorov a nemocnice plne zuby momentalne☹

marhulka13
3. aug 2014

@jessinocka tak ja som mala presne toto iste, do bodky, tak som vyhladala lekara a dal mi ATB, od porodu, co je asi 8,5 mesiaca som už vybrala štyri druhy ATB a vkuse cikám krv a nie je mi dobre. mala som aj brusnice, urinal akut forte a co ja viem čo, no neviem sa toho zbavit. dalsie ATB uz nechcem, tak mi je uz z toho nanič

seahorse27
3. aug 2014

Neda sa oddelit moc od vytoku z posvy, to nejde 🙂 Ked uvolnis mocovu ruru, automaticky uvolnis aj posvove svaly a vychadzaju ocistky. Ziadny lekar by ti 5 dni po porode moc neodobral a netestoval na pritomnost krvi (jedine cievkovanim). Ja som mala zapal mocovych ciest po porode a ver mi, ze prehliadnut sa to nedalo - bolest ako prasa. Takze podla mna zbytocna panika a okrem toho, v moci nikdy nie su chuchvalce krvi 🙂

jessinocka
autor
3. aug 2014

@seahorse27 ano, mas pravdu, bolo to tym odberom, skusila som to este raz a poriadne a zrazu to bolo na papieriku negativne, takze som robila zbytocnu paniku...ale chvalabohu, lebo ja som mavala zapaly mechura pred tehotenstvom velmi casto, tak som rada, ze je to OK 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre