Krv v stolici po sekcii

ssussie
3. sep 2012

Zenicky to je normalne mat krv v stolici po sekcii? Nikdy som nemala take problemy. Rodila som SC a po porode som si vsimla ze mam krv na stolici ale to som nevedela este rozlisit ci je to - pardon - z predku abo zo zadku. A dnes pozeram, zas krv (som 9 t. po porode). Brala som megadavky zeleza, teraz uz neberiem. Mam tvrdu stolicu. Krv bola trosicku ale cira. Viem ze to mozu byt hemroroidy, ale mna nic neboli ani hrcky nemam ani nic take. A hemoroidy su skor po fyziologickych porodoch nie po sekcii .... mate niektora s tym skusenosti? Diki 🙂

strapco13
3. sep 2012

@ssussie mozes mat prasknutu sliznicu, vnutorne hemeroidy, tie zvonka nevidis, iba ich nahmatas vo vnutri
uprava stolice a chir vysetrenie, pripadne gynekologicke..kedze to nevies odlisit /moze to byt aj menzes/
skus pozriet zrkadlom, ci vidis krv
ak je to gynekol, tak by sa krv objavila aj inokedy ako pri stolici
videla si tu krv na stolici, alebo len na papieri?
hemoroidy mozu ale nemusia suvisiet s porodom..maju ich aj chlapi a ti nerodia 😉

kveta
3. sep 2012

@ssussie Lekara...

ssussie
autor
3. sep 2012

@strapco13 nene teraz bola na stolici to viem. Ale taka tvrda stolica ...ze som skoro revala 😒 Take som pred porodom nemavala, takze je mozne ze mi praskla cievka. Tazko mi je to zhodnotit. Lebo vtedy po porode som bola nadopovana oxytocinom ked som to zbadala a teraz som mala tvrdu stolicu ked som to videla. Ved este teraz ma dupka boli :D Nechcem nabehnut k dokimu kvoli kvapke krvi a tiez nechcem nieco zanedbat ...:(

strapco13
3. sep 2012

@ssussie uprava stolice...slivky, vela tekutin, vlakninu, vlocky...do pohara daj lyzicku lanovych semien, zalej vriacou vodou nechaj vyluhovat /daj si k tomu sacok caju, nech to ma aspon akotaku chut/ a vypi a zjedz aj ten olej aj semienka dobre pohryz
ak kojis a vies odsat skus si denne tak poldeci svojho mlieka..ma laxativne ucinky
skontroluj si zrkadlom, ci nevidis poranenie
skontroluj riadne stolicu..je krv len na povrchu alebo aj vo vnutri?

samantha223
3. sep 2012

po porode je tvrda stolica bezna, a potom aj krv v stolici, treba jest jogurty, vlakniny, osupane ovocie. niekedy pomozu glicerinove cipky. mam tri deti a preskakala som tym po kazdy krat , aj po normalnom porode aj po cisarskom. A hlavne treba dodrziavat pitny rezim.

ssussie
autor
4. sep 2012

@strapco13 no dnes to uz bolo opat v pohode ale fakt asi zacnem jest viac laxativnych veci. Lebo vcera som sa teda dost vytrapila. Dnes som kontrolovala a ziadna krv ... ale prdel ma boli este od vcerajska :D

ssussie
autor
4. sep 2012

@samantha223 no to som rada, ze viem, ze sa to aj po SC stava. Takze dufam, ze to bude ok, ze to bola - ako manzel ked bol maly hovorieval: "Mamka tvlda kakinka bola" :D

strapco13
4. sep 2012

@ssussie ja mam zapchu od tehu s malym..cize vyse troch rokov 😝 a to som v tehu s malym jedla fakt zdravo a nevhutila mi slanina..manzel sa mi smial, ze preto mam tazkosti, lebo sa mi to v crevach bez slaniny nesmyka 😀
ale fakt vlocky, vlaknina na zmakcenie stolice...nepouzivaj laxativa..skor zmakcuj stolicu

ssussie
autor
4. sep 2012

@strapco13 no tak som myslela - jest veci, z ktorych sa dobre kaka :P

samantha223
4. sep 2012

na bolavy zadocek zas velmi pomaha krem s dubovou kôrou, na zaciatku malinko zastipe a hned pride ulava. nieco neskutocne. a susene slivky...

samantha223
4. sep 2012

taka zelena tuba

ssussie
autor
12. sep 2012

@samantha223 od slivak idem dalej 🙂 minule som si dala slivkove gule a to si mala vidiet drobca - ceeeely bodkovany :( takze skusim ten kremik ;) diki 🙂

samantha223
25. sep 2012

zo sliviek? nebolo to z niecoho ineho?

janka3a
27. sep 2012

ja som mala krv v stolici asi tak tyzden po sekcii, uz nastastie nemam, ale som sa cudovala...moja skusenost - pri prvom dietati mi pomohli citrusy, ked som sa nemohla vykakat...ale, na 2 strane sa citrusy nedoporucuju, su vraj alergreny, ale mala s tym ziaden problem nemala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre