Majú ženy so širšou panvou ľahší pôrod?

katka1981
1. apr 2009

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, ci maju zeny so sirsou panvou lahsi porod. Ake su vase skusenosti?

mami.sk
1. apr 2009

ja mam teda panvu dost siroku a rodilo sa mi dobre a hlavne rychlo 😉
ale ci ma sirka panvy zasadny vplyv na porod teda neviem.
v nemocke so mnou lezala babenka kt. mala uzku panvu a miminko rodila 3 dni az jej nakoniec museli robit cisarsky lebo bolo mimco velke, vyse 4 kg 😒

emjee
2. apr 2009

katka myslim, ze to nezalezi len od sirky panvy
dolezity je pomer panva - velkost babatka, postavenie babatka, pruznost svalov (vid temu epi-no), a kopec inych veci
mne napr. namerali 21 a povedali, ze to je malo (pritom v teme o rozmeroch panvy som citala, ze to je dost) pretoze mam velke brusko a bol predpoklad, ze maly bude mat vyse 4kg (nakoniec mal "len" 3600g) a nezostupoval dole, hoci som mala niekolkohodinove kontrakcie v 5min intervaloch, museli mi robit cr

katka1981
autor
2. apr 2009

emjee, to ze nezostupoval dole to znamena len to ze ti asi neprechadzl cez spodok panvy? Ale hlavicku mal uz normalne dle ze? Lebo mala mahlavicku dole, a ono si takto clovek povie, ze ved je to len par cm a uz je vonku...

sissik
2. apr 2009

nezalezi to iba na sirke panvy. ja som mala v knizke tusim 27 a bola to nakoniec sekcia. mala sa za 3 tyzdne nepohla smerom dole a po termine navrhol doki sekciu.

emjee
2. apr 2009

katka ano bol otoceny hlavickou dole, ale vobec nezostupoval do porodnych ciest, hoci som mala kontrakcie riadne dlho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre