Mala som prirodzený pôrod bez bolesti. A čo vy?

kisorka
20. feb 2008

Ahojte, pri svojom porode /november 2007/ som nemala absolutne porodne bolesti, o ktorych vsade citame a vsetky sa ich obavame. porod bol prirodzeny bez chemickeho tlmenia bolesti. chcela by som si skonzultovat tuto skusenost s maminkou ktora taktiez pri porode nemala bolesti, ci to bolo genetikou ci nastavenim mysle, ktora akoby posuvala hranicu a zasobovala telo hormonmi stastia ako na nejakych drogach...? samotny porod trval asi desat minut, tiez bez akehokolvek zasahu. nestihli sme ani vanu napustit, ktoru som si do porodnice chodila pol roka dopredu obzerat... 😉

soldi
18. máj 2018

Ja som mala tiez bezbolestne porody. Kontrakcie som vnimala ako take jemne steklenie v slabinach, usmievala som sa, uplne v pohode som bola pri kazdom - mam za sebou tri. Pri prvom som bola bez muza, tak som si na vzdycharni citala knihu pri 5 minutovych kontrakciach 😂
Ale netrufam si tvrdit ci je to o nastaveni mysle, ja mam vseobecne posunuty prah bolesti

kamedi123
18. máj 2018

@jaruskatt no naplánovať si môžeš čo chceš asu tak... Pôrod som mala hrozný a ťažký... Pôrodnica a personál hrôza, no comment.. Rodila som v Galante

jaruskatt
18. máj 2018

@kamedi123 to ma mrzi 😟

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre