Mali ste pred začinajúcim pôrodom nejaké tušenie?

adrika214
3. jún 2011

Ahojte, zachvílku ma čaká pôrod, a chcela by som sa Vás spýtať či ste mali pre začinajúcim pôrodom nejaké tušenie,"už to pojde", som prvorodička, a veľmi by ma zaujímalo čo by som mala očakávať.ĎAKUJEM

lebo5
3. jún 2011

@adrika214 nie, nemala som, len druhy den po Vianociach mi ráno začala odtekať voda vo velkom a večer sme šli do nemocnice a 26.12. mi malú "vyvolali". ale som porodila o mesiac skorej tak asi preto žiadna predtucha. držím ti palce nech ti všetko dobre dopadne 😉

adrika214
autor
3. jún 2011

@lebo5 dakujem 🙂, ved ja začinam mať akysi taký strach pred tým porodom, doteraz som nan ani nepomyslela, ale ako sa to blízi som nervoznejsia a nervoznejsia, co ma caka

cikyta
3. jún 2011

Ale hej. O polnoci ma bolelo bruško tak mierne,ako na menzes. Akosik som vedela,že je "to ono". Vydržala som do rána do 6 nespať,čakať,sledovať bolesť. Muž mi vstal a išli sme do nemocnice. V aute sa všetko vystupnovalo a už to bola velká bolesť. Vedela,som,že v ten den porodím. V nemocnici ma dali na monitor,ktorý nič nezachytil a ja som pomaly omdlievala od bolesti a nepravidelných kontrakcií. Dr.tvrdil,že neporodím ani v nedelu ! Že zbytočná panika . (Bola sobota) Nakázali horuci kupel a becherovku... Tak ma pustili domov. Doma som už pomaly steny škriabala,lebo kontrakcie boli hrozne bolestivé a často. Znovu sme trielili do nemocky. Celý den bol hrozný...... ☹ a večer o 2O:05 hod. sa mi narodila moja dcerka. 🙂
Takže hej.....vedela som,že rodím,aj ked dr.tomu neverili. Verili svojmu (boh vie či dobremu) prístroju 😉

nicky182
3. jún 2011

@adrika214 ahoj, co sa mna tyka, ja som nemala ani tak tusenie ako "syndrom zahniezdovanie" dufam, ze som to dobre napisala, az potom som si uvedomila ....stale som upratovala (cca par dni pred tym,vysla hlienova zatka), prala, zehlila, vsetko mozne aby som mala cisto a pekne ked pridem s malou z porodnice...aj tak mi svokra behala po byte aj s mamou pred tym 😀 😀 vecer pred porodom o 22tej som skladala ponozky a prisla kontrakcia - presne ako tu baba pisala, ked mam menzes, pozrela som cas, potom zase a zase ale kontrakcie boli nepravidelne, nebolo to nejako velmi bolestive...vydrzala som do 5.30 doma a potom sme sli s muzom do porodnice, o 10:00 sa dcerka narodila. Rodila som o dva dni skor 😀 drzim ti palce, aby vsetko dobre dopadlo 😀 😀

aknaj
3. jún 2011

@adrika214
Ahoj, tak ja som nemala žiadne tušenie 😉 . Ale keď to prišlo, už som vedela .....
Večer, v deň vypočítaného terminu, som si ľahla normále spať, celá noc bola úplne v pohode. Ráno som sa zobudila a ako som sa posadila na posteľ, zrazu mi niečo "puklo medzi nohami". Na WC som zistila, že zo mňa vyteká zeleno-hnedá tekutina a už som vedela, že je TO TU.
Na moje počudovanie som mala celkom chladnú hlavu, myslela som totiž, že budem úplne vyplašená ale nejak som to brala v pohode. Poobliekala som sa, učesala a volala priateľovi, že mi odtiekla voda. Postupne sa začali kontrakcie, stále silnejšie a intenzívnejšie.
V pôrodnici ma vyšetrili a už som len čakala kedy sa dostanem na radu 😀 😀 😀
Pôrod bol síce ukončený sekciou, ale to už je iný príbeh ....

svetluska4
6. jún 2011

@adrika214 ono to tusenie ma asi kazda zena, je len otazne ci to rozozna. Ja som mala tucha od rana, bola som v klude cely den, ked som zacitila take tie kontakcie, nieco ako mnzs, tak som si pisala napapierik, ale boloto nepravidelne, vecer okolo osmej sa to nejak zacalo stupnovat tak som si dala sprsku, ale nepomohlo tak sme pre istotu isli do nemocky, v aute prisli bolesti, na porodnici skoro nic, monitor ani tuk. Potom prisla taka strasia sestricka ze co a ako a ze tobude porod. Volali sme mojmu dr. ze 2cm, pichli mi daco a do hodiny bolo 5 cm a uz sa volal dr. ze nech pride. A do dalsej hodiny bol maly na svete. Inak vodu mi pichli az na sale. Takze tucha sa potvrdilo na 100%. Nebojto rozoznas ked sa nieco deje 🙂 drzim palce

irriss
6. jún 2011

@adrika214
pises o strachu, zrejme to bude, bylo ci je to jedine "tuseni", pro nas vsechny nastavajici maminky, ze se blizi porod..
Strach je spolecny bod, i kdyz uz nejsme prvorodicky. 😉
Jenze strach t.j. tuseni Te muze provazet celym dnem, tydnem,..nevim, jak mas daleko do porodu..proto bych Ti radila se necim odreagovavat, aby ten "strach, tuseni" bylo a stalo se tim nejkrasnejsim prekvapenim... 😉

p.s. kdyz praskne voda, monitor zacne skakat a srdicko tukat o 106..to neni zadne tuseni, to uz je "na ostro"...strach se ztlumi diky rychlym spadum skutecnosti okolo Tebe, nebudes mit cas mit strach 😉 , vsechno pujde rychle, a pokud zaboli pri pohledu na ZAZRAK,- zas ihned preboli... 🙂..
pokud to rychle nepujde, tak Ti od strachu pomuze hlazeni Tveho muze po tvari a jeho tepla dlan...Kazdopadne trvej na tom, at nejsi na cekani sama... 😉
Tak snad jen Ti poprat nemit strach-t.j.rychly a stastny spad... 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre