Mali ste veľmi bolestivé a nepravidelné kontrakcie?

diankahuygen
3. sep 2012

Dobrý deň, som prvorodicka a preto neviem co mam cakat v najblisdich dnoch od 34tt som otvorena na 4 cm a v 36 t som strasne. Krvacala a vypadla zo mňa velka hmota myslim ze to bola hlienova zatka, teraz som v 37 t a 3 dni. Posledne dni ma velmi boli chrbat, tvrde bruško mam skoro stale a aj kŕč v lavej nohe, preto neviem ze ci uz budem rodit ake ste mali vy bolesti pred porodiť?dakujem

slavik79
3. sep 2012

ahoj dianka, ja som rodila presne pred tyzdnom, takze na kontrakcie mam este cerstve spomienky 🙂 Od 38 tt mi v poradni hovorili ze babatko je uz velmi nizko, ze mozem kazdy chvilu porodit, posledny mesiac ma strasne vytrapili bolestive tlaky na konecnik s vystrelovanim bolesti do noh, pouztie toalety bolo pre mna utrpenie a tiez som si myslela ze uz sa snad nieco deje...nakoniec som prenasala 10 dni, rodila som na konci 41 tt. Aj mna zaujimalo ako vyzeraju kontrakcie, ci to spoznam a ci budem vediet kedy je cas ist do nemocnice. Nakoniec som to spoznala, ako prvorodicka som mala kontrakcie 24 hodin, cely cas som bola doma a snazila sa to predychavat, boli celkom pravidelne, kazdych zhruba 10 - 12 minut...po tych 24 hodinach sme volali do isli do nemocnice, ked uz som to doma nemohla vydrzat, neboli este kazdych 5 minut, co je odpuracany cas vybrat sa do nemonice, ale tam sme povedali ze ano, ze mam bolesti kazde 4 minuty, to uz som bola otvorena na 4 cm, a uz si ma tam nechali,..takze neviem ti povedat ci uz rodis, ja som mala ten pocit cely posledny mesiac 🙂 proste musis doverovat svojmu telu a pocitom 🙂

mirabelka212
3. sep 2012

uz ked si otvorena na 4 cm tak uz zacinas fazu porodu....takze uz by si mala byt v nemocnici. Ja som tiez kontrakcie predychavala doma..ked uz to bolo pravidelne zavolala som midwife (porodnu asistentku) ta prisla k nam domov skontrolovala ma a povedala, ze som otvorena na 4 cm a ze uz mozme ist do nemocnice...pomaly. Tak sme isli.....dosli sme okolo 11.30 v noci do nemocnice a 3.50 rano sa narodil moj krasny syncek.. Ja som ale zacinala v bazene...🙂 co bolo uplne super..a odporucam. Bolesti spoznas sama...mne napr. vobec neodtiekla plodova voda pred porodom...takze kazdy porod je iny...ale budu to stahy....ktore budu pravidelne a budu naberat na intenzite...a najlepsie je si to zacat casovat...a ked to bude od seba tych 5-7 minut uz by som sla do nemocnice....good luck 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre