Mám ísť už do pôrodnice?

oktobermimi
17. okt 2013

Baby akej farby je plodová voda?pretože sa my už asi 4krat som mala mokro v nohavičkách, len trochu ale mala a viem že moč to nebol ... a hlavne kedy mam isť do pôrodnice ? aj keď nemám bolesti.... ďakujem...

sense
17. okt 2013

ak si myslis ze je to plodova voda tak chod co najskor....a budes vediet na com si ....oni urobia test ci sa jedna o plod, vodu a bud si ta tam nechaju al, poslu domov ak to voda nie je

anenka79
17. okt 2013

Plodova voda je bez farby a bez zapachu. Asi ti len kvapka, teda este neodteka, kamoska to tak mala. Ak ti trosku odkvapka, tak sa neboj, ona sa ti znova doplni. Pockaj a zajtra si zavolaj sestricke alebo doktorovi co robit.

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@sense môže bit plodovka aj takej farby ako mlieko ?? alebo len číra ? lebo som si dala vlozku a na nej je taká mliečna tekutina

sense
17. okt 2013

@oktobermimi neviem akej farba je normalna voda ale moja ked odtiekla bola skoro az cierna ale to uz dobre nie je iank, podla toho co nam vraveli na predporodnom kurze bolo ze plodova voda ma specificky zapach nie ako moc, a ze keby sa nam nieco take stalo mame prist radsej do porodnice (radsej parkrat zbytocne ako neskoro) kde jednoduchym testom na intimku vlozku zistia o co sa jedna ....

anenka79
17. okt 2013

Za normálnych okolností je farba plodovej vody belavo jasná až ľahko zakalená do žlta (akoby vaječný bielok rozmiešaný vo vode).
Zafarbenie plodovej vody na zeleno, zelená alebo hnedá plodová voda sú vždy signálom na zvýšenú pozornosť musíte ich oznámiť pri prijme do pôrodnice, ktorý neodkladajte.

evita_g
17. okt 2013

Ak nemas bolesti, netreba robit paniku, ale zajtra rano by som sa radsej ukazala lekarovi. Ak je to plodova voda, netreba to podcenovat. Mne tiez pomalicky odkvapkavala takmer 2 dni, no a v porodnici ma hned "sprdli", ze co som tak dlho cakala a museli ma napichat antibiotikami kvoli hroziacej infekcii. A hlavne, budes pokojnejsia. Radsej ist do porodnice viackrat zbytocne ako raz neskoro.

anenka79
17. okt 2013

Mozno bude lepsie ak sa predsa len vyberies do nemocnice. Aspon si budes na istom.

bibiana20
17. okt 2013

mne ked odtiekla plodova voda mala som ju smiesanu aj s krvu...normalne som sa zlakla ze som vykrvacala 😀

nicky07
17. okt 2013

@oktobermimi nuž ja som takto pomaly ale isto prichádzala o plodovu vodu a ani som o tom nevedela. stále som cítila vlhko a myslela som že to je len zvýšená tvorba hlienu pred pôrodom aby babo lahšie vyklzlo. ved ked praskne plodova voda tak to proste rupne a bude zaplava nie? no a tak som prisla v piatok do poterminovej poradne a tam zistili že mám malo plodovej vody tak ma objednali na prijem na druhy den že bude indukcia. rano som už nemala žiadnu plodovu vodu a pôrod nasucho - jaj no nie práve najlepší. ked si si nie istá radšej sa zober a chod daj si vložku oni na nu potom kvapnu taky roztok a zistia či sa jedná o plodovu vodu alebo nie. radsej prisť zbytocne ako niečo zanedbat.

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@anenka79 belavo jasná až ľahko zakalená do žlta to je presne vystihnuté....
@evita_g akože mám pichanie v podbrúšku ale nie su take že bi som omietku olizovala ale sú tkae ako pri krámoch

anenka79
17. okt 2013

Ak uz mas aj take tie kramove bolesti tak uz sa to pomalicky rozbieha. Asi by som uz nevahala. Ja som mala taketo bolesti celu noc, od 22.00 az do 8.00. V roznych intervaloch. A tie skutocne zacali na druhy den po 12 tej. Mas urcite cas, par hodin, ale zajtra sa uz nemocnici nevyhnes. 🙂 Drzim palceky!

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@anenka79 ďakujem lebo ako pri krámoch ale aj ma boky bolia,a rúško ako kamen a malá sa my poriadne nehýbe...
a tiež tie bolesti v rôznych intervaloch a rôzne silné

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@bibiana20 to by som sa asi zbláznila 😲

anenka79
17. okt 2013

Hej, aj u mna to tak bolo. Bola som celu noc hore a sledovala a ratala 🙂. Nic pravidelne a uplne znesitelne. Pohodicka. Ale to bol fakt len zaciatok. Ja som zostala v posteli, ale plodova voda mi netiekla ani nekvapkala, tak v tom neviem poradit. Ak chces mat istotu, tak chod, ale je dost mozne, ze si ta tam uz nechaju.

evita_g
17. okt 2013

@oktobermimi Tasku do porodnice poloz ku dveram 🙂 Podla mna sa schyluje k porodu. Pri prvej dcerke to bolo u mna podobne. Cely den som mala slabsie kontrakcie, take iste ako menstruacne bolesti + pomalicky odkvapkavajuca plodova voda (to som si vsak nebola ista, lebo to bolo v lete a ten "vlhky" pocit som pripisovala skor horucave a spoteniu). No okolo desiatej vecer som radsej isla do porodnice, pre istotu, no a o piatej rano bola mala na svete 🙂 Drzim palce! Pravdepodobne uz o par hodin budes svojho drobceka drzat v naruci 🙂

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@anenka79
@evita_g ešte aj ruky sa my strašne začali potiť :D ale to asi z toho keď si predstavím čo ma čaká 😀 no prsty mam také zmeravené akoby ( ako keď je tuhá zima a človek chce ohnuť prsty) 😀

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@evita_g taška je dávno nachystaná len v kuchyni pod stolom 😀 chodba veľksti dámskej spoločenskej kabelky 😀

sense
17. okt 2013

@oktobermimi neboj nie je to take strasne da sa to zvladnut, a zvlast ked uz bude potom a uvidis mimi zabudnes na vsetko aspon u mna to tak bolo

anenka79
17. okt 2013

@oktobermimi To verim 🙂🙂 Caka ta teraz par intenzivnych hodin. Hlavne si doveruj, zvladnes to, vsetko dobre dopadne, neboj sa.

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@anenka79 😀 já sa práveže nebojím 😀 môj má viacej strachu ako ja :D
ale keď si predstavím že chytím primára ( netuším ako sa vola ) tak ma ide prekotiť, lebo viacero žien ale lavne mamka sním ma strašne zlú skúsenosť.. .

gabriellka
17. okt 2013

mne takto odtekala postupne. daj si čistú vložku a na príjme ti zistia či je to voda alebo iba výtok (ale podla tvojho opisu to bude voda) ja by som na tvojom mieste šla. ked aj nie hneď, ale rozhodne ešte dnes večer. prudký úbytok plodovej vody môže znamenať nebezpečenstvo pre dieťa. dajú ťa na pásy a uvidia, možno ti už začínajú kontrakcie a pár hodín si tam poležíš a rozbehne sa to. ale mne napr.vyvolávali, lebo ked ti odtečie voda, tak do 24 hodín by si mala porodiť

anenka79
17. okt 2013

@oktobermimi No teda, tak potom uz akurat tak vela stastia na dobreho lekara. Nez porodis, tak sa aj sichty vymenia.

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@anenka79 dúfam.... lebo on mamine do pi*í do ku*ev, dosť také netaktné jednanie a nielen z mamkou ... viacerým tak

bibiana20
17. okt 2013

@oktobermimi ved to,este ze som bola v nemocnici uz a ktomu ma sprdla sestrickaa bo som zacala kricat,ze co to je ta ona s kludom anglicana ved plodova voda,ze ako som sa pripravovala na porod ked neviem ani akej je plodovka a ja jej ta vsade som sa docitala ze cira alebo do zelena sfarbena...ta ze co za dristy som citala

lucinocka
17. okt 2013

@oktobermimi ked je to zelena sfarbena uz musi ist dieta surne von, kvoli infekcii...ja som mala mutnu a tiez uz mala musela ist von...jedine cira a bez zapachu je ok

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@bibiana20 no pekne teda, ale veď človek vie len toľko čo nájde na nete lebo kedysi čo boli tie kurzy za našich matiek tak o tých si teraz môžme snívať, já som tu v SI hľadala niečo a nič som nenašla apsolútne...

bibiana20
17. okt 2013

@oktobermimi ved to.sice mala som aj nejaku knihu pozicianu,ale tam nic nepisaly ze v plodovke moze byt krv a ja ako prvorodicka som mala dost sporodu nie to este aby mi niekto pilil usi ze ako som sa pripravila na porod... a bolesti mas?

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@bibiana20 ak pri krámoch... : také ako pri krámoch sem tam ma riadne pichne ale nie stále a strašne horko my je a prsia ma bolia, kríže a boky 😀

bibiana20
17. okt 2013

nooo,tak asi uz ide porod 😀 mna tak vecer ked som si isla lahnut pobolievalo a potom som sa zobudila asi opol3tej a tak som mala uz kazdych 5min kontrakcie (take bolesti jak pri mrche) isly sme do nemocnice a bola som otvorena ale celkovo vsetko mi trvalo od asi pol desiatej vecer az po pokym mala nevysla na svet 🙂 to bolo o pol jedne poobede....prvorodicka tak nie a nie otvorit sa sekla som sa na 4prsty a vyvolavacky som dostavala skazdej strany takze bol to masaker dala som si epiduralku a rodila som s usmevom je to dobra vec

oktobermimi
autor
17. okt 2013

@bibiana20 :O pekne.. som volala mamine :D tá príde ked moj odíde do prace a pomaly sa presuniem 😀
joooj veď kamarátka teraz v septembri rodila a na 7cm sa prestala otvárať kontrakcie jej prestali vyvolávačku jej dali a nič tak po dva a pol hodine rýchlo na operačku a malú Nellu má cisarákom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre