Mám ísť už do pôrodnice?

Baby akej farby je plodová voda?pretože sa my už asi 4krat som mala mokro v nohavičkách, len trochu ale mala a viem že moč to nebol ... a hlavne kedy mam isť do pôrodnice ? aj keď nemám bolesti.... ďakujem...
bibiana20
17. okt 2013
kazda zena je ina mi ti tu mozme dat len nase skusenosti,ale az sama uvidis ake to bude hlavne vela sil a drz sa 🙂 daj vediet ako dopadnes 🙂
oktobermimiautor
17. okt 2013
no bola som pred cca 30miinutaky som prišla dostala som sprda od sestričky že plodová voda je len číra, takže asi tak... :/
a bola taká príííjemna ako osi na riti ]-(
hradnapani
17. okt 2013
@oktobermimi kks, tie sestry su niekedy fakt horsie ako lekari ]-( A co ti teda povedala, ze co to je? lekar ta videl?
Uz tu nie jedna baba pisala, ako ju otocili z porodnice domov a ona sa im tam za par hodin vratila... No, drzim palce.
oktobermimiautor
17. okt 2013
@hradnapani jj vraj výtok ale aký?? lekár ma videl ničo zamrmlal takže som mu nič nerozumela spravil daky PH test, povedal že to je z prímesou plod.vody a že ak niečo cez deň na poradni....... to je to.. spravili my monitor srdiečka malej a daly čípok ale apsolútne nechápem na čo ... http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/spa...
ani my nepovedali načo to je...
oktobermimiautor
17. okt 2013
@hradnapani Liek nesmú používať tehotné a dojčiace ženy. teraz som to našla na Nete... 😃 slovenské zdravotníctvo...
elenita
17. okt 2013
@oktobermimi, to je v pohode, ja som celé tehu napríklad užívala salbutamol, ktorí tiež nemôžu užívať tehule....ale konzutovala som to aj s inými dr sa je to liečba pri tvrdnutí bruška a predčasných sťahoch, hoci v príbalovom letáklu o tom nebolo ani slovo....neboj, oni vedia, čo robia 😉
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita takže v pohode si t môžem dať ? lebo já pokiaľ neviem čo to je ( a mne nepovedali čo to je ) tak to neužívam, a ešte keď nájdem ze to je nevhodne pre tehule tak ďakujem pekne, aspoň povedať by mohli že preč toto a nie toto a nie vrazit čípok do ruky a chod ....
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, no ja som svojmu lekárovi dôverovala, a aj vďaka nemu som svoje dvojičky donosila, takže ja som neváhala, či ten liek užiť...hoci inak bolo písané, že je na astmu 😃 a o sťahoch ani slovo....no neviem, závisí to na Tebe...hoci,čudujem sa, ak tam bola podľa lekára prímes plodovej vody, že si ťa tam nenechali...
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita práveže keby my to dá lekár tak tomu verím ale mne to "podala" (vrazila) do ruky taká mladá nepríjemna sestrička citujem : toto si zoberte a strčte do konečníka a ak náhodou neviete čo je konečník tak do prdele... akože to ako sa so mnou baví ? ... za to že mam 20 ?? a ona okolo 30 ?! ... semetrika
to nechápem ani ja , lebo ten Ph papierik či čo to je mu neostal ani zeleny ani čierny len taky napoly
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi fuha, no to je teda jednanie :-S A Ty sa inak ako citiš? Máš aj nejaké bolesti alebo tvrdnutie bruška?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita brúško mam ako kameň, le spodok mam taky mäkší ( tuková zásoba 😃 )
, od spodu ma stále pichá a bedrové kĺby tie ma tak bolia že neviem ako si ma sadnúť a do toho prsia...
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, hm, no neviem...ja by som povedala, že sa to blíži 😉 V tej nemocke si bola kedy?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita 22:22 my dali pásy a 23:10 som išla odtiaľ ... na pásom som mala bit 20 minút...
zabudli na mňa no mne nevadilo aspoň som malej srdiečko počula :-N x-)
práveže to si myslím aj ja že sa niečo začína diať ale oni sú študovaný a vedia najlepšie....
oktobermimiautor
18. okt 2013
vždy ako my stvrdne brucho ma pichne od spodka...
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, no ja som ležala skoro celý čas v nemocke, tak som bola pod dohľadom...ja som mala skoro celé tehu kontrakcie, hlavne posledný mesiac...deň pred pôrodom mi odišla zátka, v noci som stále cítila kontrakcie, ráno na monitore žiadna kontrakcia (a to sa mi stalo 1. krát, odkedy som tam bola :-N ) A o 30 min po monitore mi praskla voda a rodila som 🙂 Takže ja som to proste cítila, že sa niečo deje. Ak by sa Ti niečo nezdalo, radšej utekaj k dr, radšej sa 10 x zbytočne prehnať, si myslím. Ale tak pokiaľ nemáš ešte kontrakcie a cítiš sa viac-menej ok, je to fajn 😉
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita ak by som tam mala zasa isť hoc aj za 2hodiny tak to nech ma račej porazí ako tam stou " milou" sa baviť ... pretože milej pani sestričke asi vši zaliezy do ochlpenia na intim. mieste a podla toho sa chová...
vždy ako my stvrdne brucho ma pichne od spodka... ale to asi neni ono... že ? ... ne zátka odišla pred cca 5dnamy ...
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, no ja som nerodila normálne, tak to Ti neviem povedať....ja som rodila v 35 + 5 tt, kvôli tomu, že mi praskla tá plodová voda...alebo okamžite potom mi začali brutál kontrakcie...ale išlo to hlavne do krížov a celé brucho mi stŕpalo....ale mne hneď robili cisárák, 2 deti v brušku s nevhodnými polohami...
a ako často Ti to brucho stvrdne a ako dlho to zakaždým trvá?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita teraz to je 15min. čo my stvrdlo ale mam dojem že my stvrdlo tera zasa lebo ma pichlo ale vždy len na pár sekund ...
kríže ]-( môj nepriateľ tie ma bolia od 14rokov stále
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita inak krásne detúrence 🙂
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi ĎAkujem, tie fotky, čo sú tu, to už ani pravda nie je...už sú to veľkí predškoláci 😉 No neviem, a máš aj bolesti? Na Tvojom mieste asi počkám a keď s a to vyvinie, určite budeš vedieť, že je to ono...je s Tebou niekto doma?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita 😑 moja mama je u mna namačkaná , takže nemám ani kde spat ]-(
aj sestra je predškoláčka 🙂
len to tvrdnutie z pichaním , prsia, a kríze z bokmi
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, no to nie je bohviečo, keď sa nemáš ani kde uložiť, ale zasa mamina by Ti aspoň mohla vedieť poradiť, či je to už ono?? No, keď sú tam aj tie kríže...už si cítila niečo takéto? Poslíčky si už mala?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita z poslíčkami ma lekár kľudnil pred 2tyždnamy... a toto y príde silnejšie a o mnoho...
ona ?... tá my nevedela poradiť ani stou plodovkou ani nič poriadne...má 4 deti ale ked od nej potrebujem z tehotenstva poradiť tak to je ako ked sa človek pýta mačky prečo nešteká.. kríže ma práveže stale bollia v kuse aj tri mesiace čast krat som mala úraz v 14 takže tažko pripísať či to je stímto teraz alebo nie ... ale mam v nich take pichanie a to som do teraz nemala -...
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, a podobá sa Ti to na poslíčky? Mne tie kontrakcie, čo sa mi rozbehli, trochu pripomínali veľmi silné menštruačné bolesti...
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita skôr na bolesti ako keď máš menzes a také tie prudké bolesti čo mávaš ( určite vieš ako to myslím) , než na poslíčkov tí boli taký "jemnejší"
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi, no dievča, ja neviem, ale podľa mňa je to tu :-N Ty sa ako cítiš?
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita jemne unavená ale upne jemne, a boľavo od spodku celá boľavo :-| a hlavne by som zožrala a j celé prasa 😃 to si hovorím aj ja od vtedy čo som odtial vyšla že veď já sa ešte vrátim 😃
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi No, tak uvidíš 😉 Keď to už budú intenzívne kontrakcie, to určite zistíš - a kľudne si volaj sanitku 😉 Veľmi držím palce a daj potom určite vedieť, ako si dopadla! Vzhľadom k tomu, že o piatej vstávam, sa ja už asi odoberiem :-N
oktobermimiautor
18. okt 2013
@elenita 😃 😃 😃 ták to ozaj skoro ideš spať 😃 maj sa 🙂 jasne dám vedieť, no ak prídu tak ako pre kamarádku 😃 že by autobusom bola skorej 😃
elenita
18. okt 2013
@oktobermimi Tak potom nejaký taxík to istí :-N Držím veľmi palce!

Začni písať odpoveď...

Odošli