Môže sa usg mýliť?

daniela2227
12. máj 2019

Ahojte.Tentokrat nejde o mňa,ale o svagrinku. Piatok som s nou bola na usg nakoľko žijeme v UK a ona ešte nevie anglicky. Bola by som rada, ak by mi napísala nejaká mamička,ktorá ho absolvovala tiez v UK. V podstate ide o to, že nám povedali, že chlapček je malý. V čase sona bola 35+0 A on mal len 34cm ☹ .Neviem,snažím sa nejako ukludnit, že oni to nejak inak merajú, ako aj iné veci robia úplne inak,opačne ako na Sk

shizuru
12. máj 2019

@daniela2227 mne nikdy na usg nepovedali velkost. Len vahu, tu brali ako dolezity udaj, nie velkost 🙂 som na svk

daniela2227
autor
12. máj 2019

@shizuru váhu ma podľa mňa ok ..2390g..len..zistili jej z krvy že ma nedostatok nejakého hormónu,ktorý vylučuje placenta a práve preto ju viac sledujú.. teda hlavne jeho..ako rastie a tak..A vlastne za posledný mesiac len o 3cm narástol 😞

evittam
12. máj 2019

@shizuru Vaha je len orientačná a urcuje sa práve na zaklade merani.😉 Mne vzdy pri oboch tehotenstvach povedali oba udaje,dokonca ich mam aj fotkach.

ivkazba
12. máj 2019

treba myslieť na to, že meria sa od hlavičky po zadoček, nie celá dĺžka bábätka

daniela2227
autor
12. máj 2019

@ivkazba v 35tt sa už ale meria veľa dlzka nie?

daniela2227
autor
12. máj 2019

@ivkazba cela dlzka

ivkazba
12. máj 2019

@daniela2227 nie nemeria sa celá dĺžka, keďže dieťa je predsa skrčené, nie narovnané, teda sa nedá zmerať celá dĺžka. Meria sa dĺžka od temena po zadoček. Inak na normálnom sone sa na Slovensku má merať okrem toho aj obvod hlavičky, obvod bruška a dĺžka stehennej kosti a to sa kontroluje, či zodpovedá gestačnému veku. Ale toto predpokladám jej nerobili. V každom prípade dĺžka 35 cm na 36 týždeň je úplne ideálna.

eliska13
12. máj 2019

@daniela2227 no tak bude drobnejsi😁aj môj syn tak bol...akej sú výšky rodičia?možno nemá úplne presne vyrátaný tt tam aj 2 týždne veľa závažia.ja som mala zlé vyzivovanu placentu možno aj ona niečo také má....dôležité sú prietoky či si bábo berie z placenty výživu.

eliska13
12. máj 2019

@daniela2227 posledný mesiac najviac priberie a narastie.Nemam teraz čas pozerať CM koľko má bábo, ale všetko to treba brať s rezervou je to cca

daniela2227
autor
12. máj 2019

@ivkazba aj to jej merali..nohu,bruško a hlavu

daniela2227
autor
12. máj 2019

@eliska13 no jej zistili že placenta jej vytvára malo nejakého hormonu

daniela2227
autor
12. máj 2019

@ivkazba tak ako..

ivkazba
12. máj 2019

@daniela2227 a čo jej povedali, že tých 34 je celková dĺžka alebo dĺžka. Lebo ako som písala, tých 34 cm je pre 36tt normálna dĺžka meraná od temena po zadoček. Ďalšia vec je kvalita usg, tá dokáže spôsobiť obrovské rozdiely, keďže menej kvalitné usg stroje robia aj menej kvalitné resp. menej presné merania. Píšeš, že placenta nevyživuje dostatočne. Aký konkrétne výsledok má? Aké testy jej robili a s akými výsledkami. Lebo toto čo píšeš je veľmi široký pojem, z ktorého ťažko hodnotiť. Navyše, normálne zdravé dieťa narodené v termíne nemusí mať cez 3 kilá. Tabuľky sú len orientačné. Kamarát má vyše 190 cm, jeho žena tipujem 172 - 174, malý ich mal cca 2.5 kila, dnes má 14 rokov a je vyšší a pevnejší ako väčšina rovesníkov. Takže ak bude menší, to nie je problém. Podstatné je či je vyživovaný.

eliska13
12. máj 2019

@daniela2227 neboj sa bude viac sledovaná váhu má výbornú, keby bolo zle spravia cisarsky...kamarátke neprospievalo bábo v 25 TT brala nejaké lieky na podporu placenty narodil sa trocha skôr, drobnejsi, ale všetko ok
Nevieš či robili aj prietoky?

eliska13
12. máj 2019

@ivkazba to som ja písala, že som mala zlú placentu neviem či ona mysli to iste

ivkazba
12. máj 2019

@eliska13 aj ona písala, že ju sledujú kvôli tomu, že placenta vylučuje málo nejakého hormónu, teda ak sa nemýlim, človek sa niekedy stratí v tých reakciách

daniela2227
autor
12. máj 2019

Baby neviem či robili prietoky..V UK robia všetko inak 😞 a čo sa týka toho cisárskeho.. o 2 týždne máme zas ísť na sono a ak nebude výsledok aký by mal byť.. vyvolajú pôrod..stále dúfam že ho merali po zadocek..ste ma týmto trochu ukludnili

whatever1
12. máj 2019

@daniela2227 tiez si myslim ze ho merali len po zadocek a ak narastol za posledny mesiac 3 cm tak to je dobre, mozno trochu menej akoby mal ale hlavne ze rastie. Ak sa im zdal mensi tak by urcite skontrolovali prietoky ci dostava dostatok zivin a kysliku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre