Môžem mať okuliare pri pôrode?

lenullkak.
13. feb 2009

Ahojte babenky čo máte problámy so zrakom...chcem sa opýtať ako je to pri pôrode ak má žena problémy s očami, či môže mať okuliare...možno je to trápna otázka, ale ja ako ráno vstanem okamžite si nasadím okuliare a zložím si ich až pred spaním pretože ked ich nemám je mi strašne zle až na vracanie. Nosím ich vkuse od r. 2000 a už si bez nich život neviem predstaviť...a desím sa toho, že pri pôrode ich nebudem mať pretože sa im tam asi pogrckáááám 😝 ...Ďakujem...

rhodosbb
2. máj 2011

@myreason, sosovky som musela dat dole, zacala som rodit v okuliaroch a ked som si uz "vyskocila" na porodne kreslo, ze idem tlacit, tak mi ich sikovna sestricka zobrala, ze toto vam bude zavadzat, ja som nestihla protestovat a tak som aj prd videla, iba som pocula malej krik, ale ukazali mi ju zblizka, takze to bolo ok 😀 😀 😀
asi tak som to brala aj ja ako @jachin

myreason
2. máj 2011

@rhodosbb 😀 možno bude aj dobre, že prd uvidím z toho kresla...ale drobca chceeem vidieť určite, tak dúfam aj mne ho dajú až pri oči 😀 😀 Pýtam sa, lebo niektoré baby tvrdili, že rodili so šošovkami...tak teraz neviem 😒 😅

rhodosbb
3. máj 2011

@myreason, no neviem, mozno odvtedy, ked som rodila prvykrat (2004) sa uz moze rodit so sosovkami...tak si to over u porodnika, alebo mozno o tom, ze rodili so sosovkami ani doktor nevedel 😅 a vidim, ze uz sa ti to krati, tak drzim palce, nech vsetko pojde rychlo a hladko 😉 🙂

myreason
3. máj 2011

@rhodosbb asi sa spýtam priamo pri pôrode, či si ich môžem nechať. Veru kráti, už sa bojím, ale aj velmi teším na nášho drobca....ďakujem,bodaj by to šlo rýchlo a hladko! 😅 🙂

tinkerbell
4. máj 2011

@myreason pocula som, zevraj sosovky nemozu byt pri porode. zober si so sebou aj okuliare. V ocnych optikach su aj sukromni lekari, skus sa objednat tam, vacsinou tam nikoho nemaju a vysetrenie stoji cca 15 eur

myreason
4. máj 2011

@tinkerbell Niekto povie, že ich mal pri pôrode,ani o tom nevedel doktor a vidíš, ty zas tvrdíš, že nemôže.. 🙂 ale vdaka za názor. Ja sa priamo v pôrodke spýtam 😉 Rozmýšlala som aj nad tým, ísť do optiky..ale neviem, či aj tam merajú ten očný tlak,atd..alebo len dioptrie.

mici111
4. máj 2011

no kocky, ja mam minus 8 na obidvoch ociach, bez sosoviek ani na krok, okuliare neznasam..velkost dioptrii neovplyvnuje ci pojdete prirodzene alebo sekciou, tak ide o ocne pozadie a zmeny na sietnici..ja som bola pred porodom asi v 8 mesiaci preto u ocnej a dala mi odporucenie, ze v poho prirodzeny..so sosovkami rodit nesmies, lebo nikdy nevies co sa moze stat, budu ta musiet brat na urgent sekciou aelbo nedajboze stratis vedomie a vtedy neriesia ci mas sosovky ci nie..a ak by zostali v oku pocas urgent sekcia, tak pruuuser ☹ ☹ ☹ takze radim, urcite chodte bez sosoviek, to vydrzite, nez potom mat nejake komplikacie..ja som uz na prvu dobu porodnu musela mat okuliare a tiez ked uz som isla tlacit, tak mi ich zobrali a prd som videla 😀 😀 😀 ani malu som nevidela ☹ ☹

tinkerbell
7. máj 2011

@myreason ak je v optike lekar, tak on meria aj ocny tlak - aspon mne tak odmeral. Zober si do nemocky aj okuliare, a uvidis, co ti povedia

zuzkaba84
19. apr 2013

Ahojte kočky, čítala som tu, že pri porode mozu nastat komplikácie, ak mam za sebou operaciu oci. Ma s tym niektora z vas skusenost?

Nechcem uz totiz nosit okuliare... Prípadne ak by ste mali priamo skusenost s centrom cornea dajte vedieť. Chcela by som ist totiz ku nim. Vyzeraju, ze operaciam oci rozumeju 🙂

http://www.cornea-laser.sk/sluzby/typy-operacii

dakujem 🙂))))

demeterka
19. apr 2013

No baby, ja nosim kontaktne sosovky, lebo tiez som slepa jak patrona, a pri prvom porode som si ich nechala, lebo mi nikto nepovedal ze ich mat nesmiem a tak sa mi tym tlacenim nalepili na oko, ze som potom ani zmurkat nevedela, prd som videla a nevedela som si ich po porode ani vybrat. Ledva som na porodnej sale zaostrila na malu 🙂 Takze pri druhom porode som si uz na to dala bacha a dala som si ich poctivo dole a ptom uplna pohodicka, ked mi dali maleho na brusko, bol tak blizko ze som ho videla aj bez okuliarov alebo sosoviek a to co bolo dalej som aj tak vidiet nemusela. No a keby som moc chcela tak mi manzel da okuliare no nechytbali mi ked som mala drobceka 30 cm od seba.

ciusinka
19. apr 2013

@zuzkaba84 Ahoj, ja som sice este nerodila, takze v tomto ti poradit neviem, ale mam za sebou operaciu oci v Cornei a mozem len odporucat 🙂 bola som tam pred dvomi rokmi a neviem si ich vynachvalit 🙂

ianitka
19. apr 2013

@zuzkaba84 ja tiez pojdem, ale az ked vsetky deti odrodim 🙂

maribell
22. jan 2014

ja tak isto nosim okuliare nonstop ale pri porode mi jednoducho vadili ..uz pri kontrakciach som ich hodila o zem 😀 lebo mi liezli na nervy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre