• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžem mať okuliare pri pôrode?

22. januára 2014 
@myreason, sosovky som musela dat dole, zacala som rodit v okuliaroch a ked som si uz "vyskocila" na porodne kreslo, ze idem tlacit, tak mi ich sikovna sestricka zobrala, ze toto vam bude zavadzat, ja som nestihla protestovat a tak som aj prd videla, iba som pocula malej krik, ale ukazali mi ju zblizka, takze to bolo ok :grinning: :grinning: :grinning:
asi tak som to brala aj ja ako @jachin
2. máj 2011 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rhodosbb :grinning: možno bude aj dobre, že prd uvidím z toho kresla...ale drobca chceeem vidieť určite, tak dúfam aj mne ho dajú až pri oči :grinning: :grinning: Pýtam sa, lebo niektoré baby tvrdili, že rodili so šošovkami...tak teraz neviem :unamused: :sweat_smile:
2. máj 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@myreason, no neviem, mozno odvtedy, ked som rodila prvykrat (2004) sa uz moze rodit so sosovkami...tak si to over u porodnika, alebo mozno o tom, ze rodili so sosovkami ani doktor nevedel :sweat_smile: a vidim, ze uz sa ti to krati, tak drzim palce, nech vsetko pojde rychlo a hladko :wink: :slight_smile:
3. máj 2011 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rhodosbb asi sa spýtam priamo pri pôrode, či si ich môžem nechať. Veru kráti, už sa bojím, ale aj velmi teším na nášho drobca....ďakujem,bodaj by to šlo rýchlo a hladko! :sweat_smile: :slight_smile:
3. máj 2011 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@myreason pocula som, zevraj sosovky nemozu byt pri porode. zober si so sebou aj okuliare. V ocnych optikach su aj sukromni lekari, skus sa objednat tam, vacsinou tam nikoho nemaju a vysetrenie stoji cca 15 eur
4. máj 2011 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinkerbell Niekto povie, že ich mal pri pôrode,ani o tom nevedel doktor a vidíš, ty zas tvrdíš, že nemôže.. :slight_smile: ale vdaka za názor. Ja sa priamo v pôrodke spýtam :wink: Rozmýšlala som aj nad tým, ísť do optiky..ale neviem, či aj tam merajú ten očný tlak,atd..alebo len dioptrie.
4. máj 2011 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no kocky, ja mam minus 8 na obidvoch ociach, bez sosoviek ani na krok, okuliare neznasam..velkost dioptrii neovplyvnuje ci pojdete prirodzene alebo sekciou, tak ide o ocne pozadie a zmeny na sietnici..ja som bola pred porodom asi v 8 mesiaci preto u ocnej a dala mi odporucenie, ze v poho prirodzeny..so sosovkami rodit nesmies, lebo nikdy nevies co sa moze stat, budu ta musiet brat na urgent sekciou aelbo nedajboze stratis vedomie a vtedy neriesia ci mas sosovky ci nie..a ak by zostali v oku pocas urgent sekcia, tak pruuuser :frowning2: :frowning2: :frowning2: takze radim, urcite chodte bez sosoviek, to vydrzite, nez potom mat nejake komplikacie..ja som uz na prvu dobu porodnu musela mat okuliare a tiez ked uz som isla tlacit, tak mi ich zobrali a prd som videla :grinning: :grinning: :grinning: ani malu som nevidela :frowning2: :frowning2:
4. máj 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@myreason ak je v optike lekar, tak on meria aj ocny tlak - aspon mne tak odmeral. Zober si do nemocky aj okuliare, a uvidis, co ti povedia
7. máj 2011 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky, čítala som tu, že pri porode mozu nastat komplikácie, ak mam za sebou operaciu oci. Ma s tym niektora z vas skusenost?

Nechcem uz totiz nosit okuliare... Prípadne ak by ste mali priamo skusenost s centrom cornea dajte vedieť. Chcela by som ist totiz ku nim. Vyzeraju, ze operaciam oci rozumeju :slight_smile:

http://www.cornea-laser.sk/sluzby/typy-operacii

dakujem :slight_smile:))))
19. apr 2013 o 12:59  •  čaká bábätko, termín má v januári 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No baby, ja nosim kontaktne sosovky, lebo tiez som slepa jak patrona, a pri prvom porode som si ich nechala, lebo mi nikto nepovedal ze ich mat nesmiem a tak sa mi tym tlacenim nalepili na oko, ze som potom ani zmurkat nevedela, prd som videla a nevedela som si ich po porode ani vybrat. Ledva som na porodnej sale zaostrila na malu :slight_smile: Takze pri druhom porode som si uz na to dala bacha a dala som si ich poctivo dole a ptom uplna pohodicka, ked mi dali maleho na brusko, bol tak blizko ze som ho videla aj bez okuliarov alebo sosoviek a to co bolo dalej som aj tak vidiet nemusela. No a keby som moc chcela tak mi manzel da okuliare no nechytbali mi ked som mala drobceka 30 cm od seba.
19. apr 2013 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkaba84 Ahoj, ja som sice este nerodila, takze v tomto ti poradit neviem, ale mam za sebou operaciu oci v Cornei a mozem len odporucat :slight_smile: bola som tam pred dvomi rokmi a neviem si ich vynachvalit :slight_smile:
19. apr 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkaba84 ja tiez pojdem, ale az ked vsetky deti odrodim :slight_smile:
19. apr 2013 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tak isto nosim okuliare nonstop ale pri porode mi jednoducho vadili ..uz pri kontrakciach som ich hodila o zem :grinning: lebo mi liezli na nervy
22. jan 2014 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok