Môžem mať prírodzený porôd, keď som pred rokom mala D-dimer -pľúcna embólia- pozitívne?

szzuzka
26. apr 2019

na CT našťastie nič nenašli vtedy, ale mam strach od komplikácie...ďakujem za odpovede

marianna9630
26. apr 2019

@szzuzka d-dimer vôbec neznamená pľúcna embólia. Diagnostikuje sa pri niekoľkých ochoreniach, aj počas tehotenstva stúpa. Ak to nebolo potvrdene,tak žiadna embólia tam ani nebola.

henrikir
26. apr 2019

@szzuzka ako pise mariannka, ak ti to lekar nepotvrdil nebola, vyssia moze byt aj kvoli inym veciam, napriklad aj tym tehotenstvom, presne tak, pocas neho stupa 🙂 ak sa bojis ziadaj cisarsky rez a budes pokojna 🙂

tahomi
26. apr 2019

Zvyseny d-dimer ci fibrinogen je uplne bezny jav pocas tehotenstva, ak sa CT angio vylucila embolia vobec sa tym nezapodievaj, mozes rodit prirodzene. Som Dr

szzuzka
autor
26. apr 2019

@tahomi nebola som vtedy tehotna.

tahomi
26. apr 2019

@szzuzka v tom pripade D-dimer moze byt zvyseny aj pri akomkolvek zapale v tele napriklad alebo inom procese. Ono plati, ze embolia byva potvrdena pozitivnym DD a CT angio alebo usg pri koncatinach, ale samotny pozitivny DD ak sa vyluci CTckom je dosledkom inych procesov.

szzuzka
autor
26. apr 2019

@tahomi dakujem. a nemali ma poslat vysetrit, ze kvoli comu to bolo zvysene?

pink_lady
26. apr 2019

@tahomi a "aktivacia D-dimeru" je to iste ako zvyseny? prosim 🙂

kika1572
18. aug 2023

@tahomi dobrý večer,môžem sa spýtať,ja som po pôrode mala plucnu emboliu všetky výsledky boli dobre tak som sa liečila len 3 mesiace.Teraz som tehotná myslíte,že bude všetko ok?lekári mi neodporúčajú nechať si bábätko...ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre