Môžem odmietnuť vaginálne vyšetrenie?

mackopuf
11. apr 2010

Ahojte,chcem sa spýtať,či nemá niektorá skúsenosti s vyšetrením(vaginálnym) po CTG zázname. Môžem ho odmietnuť? Alebo aspoň doktora,ktorý ma má pozerať?

zuzi118
11. apr 2010

Mozes ho odmietnut. Mozes odmietnut akekolvek vysetrenie.

mackopuf
autor
11. apr 2010

Lebo som bola v piatok na pasoch a nejako mi nabehli caste kontrakcie,ale to bolo asi tym ze som lezala na chrbte... A vysetrovala ma jedna..... 😠 Nemala by som z toho potom problemy,ze som odmietla? 😖

carmen86
11. apr 2010

kedze si v 39.tt a na monitore ti nabehuju kontrakcie, je lepsie ked ta vysetria, ale mozes vysetrenie aj odmietnut, mas na to pravo...skus si lahat na bok ked pojdes na pasy...kontrakcie by nemali vtedy nabehnut...maternica nie je tak namahana... 😉

latvia
11. apr 2010

macko, mas pravo na cokolvek, dokonca ani na CTG chodit nemusis, aj rodit doma mozes 😉 je demokracia, mozes robit co chces, ziadne problemy z toho mat nebudes, myslim trestnopravne 🙂

zuzi118
11. apr 2010

Tak skus tu polohu na boku ked budes nabuduce na pasoch. A kludne poziadaj o ineho doktora, nie je dovod aby si sa nechala necitilivo vysetrovat. Macko, ake problemy mas na mysli? Ze ti to potom da niekto "vyzrat"? To si nemyslim... vzdy je lepsie sa ozvat, ako si so sebou nechat robit cokolvek. A ak si mala namysli nejaky pravny postih, tak to uz vobec nehrozi...

mackopuf
autor
11. apr 2010

Diky baby za rady.. zuzi,ano mam na mysli ze by sa potom ku mne chovali ako k nejakej fajnovej pipke,co sa ohana svojimi pravami 🙂

mackopuf
autor
11. apr 2010

Ale mne ide hlavne o to,ze som dost po tom vysetreni krvacala a neviem ci mi neodisla aj zatka(netusim,lebo pri malej mi vodu prepichovali). Ani to by mi nevadilo,ale ja si platim to dobrovolne nemocenske poistenie a nejako mi to vyslo,ze nesmiem porodit ani o jeden den skor ako mam termin 😵 ,inac z peniazkov nic nebude 😖

latvia
11. apr 2010

macko, podla toho na koho narazis, niekto ti to vyzrat da, niekto nie, ludia su rozni, ale ozvat sa mas pravo

mackopuf
autor
11. apr 2010

latvia: to fakt nemusim chodit na CTG? nie je to teraz zo zakona povinne tam chodit? lebo pri malej som nebola ani raz

zuzi118
11. apr 2010

Macko - ver, ze vzdy sa viac vozia (to plati v hocijakej profesii) po tych co su ticho a neozvu sa, ako po tych co jasne daju najavo ci si zelaju a co nie.
A k tomu dnp - nie je mi to celkom jasne. Pri materskej sa to pocitalo 6 tyznov pred predpokladanym datumom porodu. Ale tebe asi ide o tych 270 dni, ze?

zuzi118
11. apr 2010

Macko fakt nic nemusis...zo zakona nemas povinne nic. Iba ak chces dostat tie peniaze na druhe dieta, tak tam musis mat potvrdenie, ze si absolvovala tusim 10 navstev u gyn. pocas tehotenstva.
Cize ak neches ist na CTG nemusis... ale pokial prenasas, alebo mas nejake ine rizikove faktory je urcite dobre byt pod kontrolou.

latvia
11. apr 2010

dufam ze sa tu nikto neurazi, ale poviem to takto: ciganky - tie zijuce v biede v getach, nechodia na vysetrenia vobec....celkovo ta nikto k nicomu nemoze donutit, je to tvoje telo, tvoje dieta, ale ak by sa tebe alebo babatku nieco stalo, tak vina na lekara nepadne...dufam ze chapes ako to myslim. robit mozes cokolvek, ale za svoj stav zodpovedas ty sama.

mackopuf
autor
11. apr 2010

zuzi,ano ide o tych 270 dni..Ja splnim tych 270 dni poistenia presne na termin. Ja som si to zacala platit ked sme sa zacali snazit..Neratala som s tym,ze som asi stelesnena plodnost a otehotniem za tri dni 😀 😀 😀

mackopuf
autor
11. apr 2010

latvia: je mi to jasne,ze keby sa nieco stalo tak som zodpovedna za to sama,ked by som odmietla vysetrenie...ale doteraz som nemala ziadne problemy,ani kontrakcie(obsasne tvrdnutie bruska nepocitam),dokonca som nekrvacala ani po vysetreni mojim dokym... 🙂

ladywitch26
11. apr 2010

macko, nie si kus masa, takze ak ty nieco nechces, nikto ta nemoze nutit.
inak co sa mna tyka, zijem v zahranici a tu sa vaginalne vysetrenia nerobia vobec pocas celeho tehu, jedine v pripade, ked nieco nie je v poriadku. prvykrat ma vysetrovali zospodu az na prijme v porodnici, kde potrebovali zistit, ci uz som dost otvorena, aby som mohla ist na salu. a neviem ako inde, ale tu sa na pasoch musi lezat vyslovene len na boku. dokonca mi zakazali na chrbte, lebo to vraj skresluje vysledok.

latvia
11. apr 2010

macko, ved vravim, mozes odmietnut cokolvek 😉

mackopuf
autor
11. apr 2010

ladywitch: aspon mozeme vidiet,"kde sme my a kde Amerika". Aj ked uz nase zdravotnictvo dost pokrocilo,stale su tu zauzivane postupy,ktore viac vyhovuju lekarom ako pacientom. Ja nie som nejaka fajnovka,ale teraz sa mi fakt jedna o to,aby som neporodila pred terminom a keby som vedela ze ma bude ta doktorka vysetrovat tak necitlivo tak by som to odmietla. ☹

latvia
11. apr 2010

mackopuf, bud rada ze si na slovensku, je vela ludi co sa stazuje na zahranicne zdravotnictvo....a v amerike, ked ju uz spominas, si za starostlivost mastne cvakas, tu by na to nemala ani patina ludi...
ak sa nechces dat vysetrit, pripadne chces ineho lekara, treba sa len ozvat

mackopuf
autor
11. apr 2010

Latvia: hmm,mas pravdu 😉 Ja som rada ze som na slovensku,len som taka vytocena z tej doktorky 😠 A to som radsej nespominala podrobnosti toho vysetrenia 🤐 Ked som to vravela kamoske,tak mi vravela,ze ta dotycna doktorka je na taketo vysetrenia a celkovo pristup expert. 😝

latvia
11. apr 2010

😒 tak to sa ti teda usla doktorka.... a inac to u teba vyzera ako?si uz otvorena aspon na prst? vyzera to na skory porod?

magdal1
11. apr 2010

ahoj mackopuf = sprav tak ako citis,ze je pre Teba a babatko dobre.

mackopuf
autor
11. apr 2010

latvia: ta "dobra" doktorka vravela,ze ten nalez je tehotensky,nie este porodnicky. Ze keby mi takyto nalez vysiel v 31.tyzdni,tak ze by so mnou tiez nic nerobili,ze takto mozem byt este aj dva mesiace 😀 . Ale napisala tam ze H: 3cm, CK pre prst. Ale neviem co to znamena. Inac odvtedy kontrakcie nemam 😎

latvia
12. apr 2010

na prst by si mala byt otvorena, ale ja som bola naprst 2 tyzdne 😀 a ani po vyvolavacke sa to nepohlo 😝 vak blan mi drzal krcok pohromade 🙂

mackopuf
autor
12. apr 2010

latvia: no tak to by mohlo byt aj v mojom pripade tak 🙂 . Este 2 tyzdne vydrzat,lebo mi tam napisala aj vak blan zach. 😎 No nohy hore a budem oddychovat 😀

latvia
12. apr 2010

vak blan je zach. ak ti este nepraskla voda 🙂 ale nohy hore a nicnerobenie je najlepsi sposob ako to trosku oneskorit, pokial si tvoje dieta nepovie inac, ovsem 😉

mackopuf
autor
12. apr 2010

No nic ine mi neostava,ako oddychovat 😎 . Hadam dako tie dva tyzdne vydrzi aj maly 🙂 .

latvia
12. apr 2010

vysvetli mu ze ma este cas 😉

mackopuf
autor
12. apr 2010

ved mu to vravim kazdy den,ze nech si este poplava a oddychne,ze ja mu poviem,kedy bude moct 😀

latvia
12. apr 2010

😀 ze : zlatko, klop klop, uz mozes von 😉

mackopuf
autor
12. apr 2010

😀 asi tak nejak to spravim 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre