Môžem otehotnieť 3 týždne po pôrode?

otazocka123
1. máj 2014

Ahojte, mam otazocku. Som 3 tyzdne po porode a mali sme s mm sex. Chut bola velka, vsetko sa zahojilo tak sme to skusili. Ale nijako sme sa nechranili. Myslite, ze je mozne otehotniet uz 3 tyzdne po porode ?? Plne kojim ... k doktorke idem az o 3 tyzdne a hned si nasadime niejaky sposob ochrany, len kym sa k nej dostanem by ma zaujimal vas nazor. dakujem

simonkazga
1. máj 2014

medzi mojim mužom a jeho sestrou je rozdiel 10mesiacov a nejaký ten týždeň - myslím, že to hovorí za všetko. Kojenie nie je antikoncepcia, ak sa nechcete prekvapiť nájdite si spôsob ochrany, ktorý vám bude vyhovovať.

erickatt
1. máj 2014

Jasne ze sa da, sam moj gynekolog tak ma deti, ze do roka

ivuska6
1. máj 2014

no pokial tvoja polovicka zauradovala a pustil alebo uslo tak samozrejme ze ano ale aj nie zalezi to na osude a tele ak ta to caka je ti to sudene budes

jana_eyre
1. máj 2014

no, ja si naopak myslim, ze je to velmi malo pravdepodobne, kedze si este v sestonedeli, vtedy vacsinou neprebieha ovulacia..

piacere
1. máj 2014

Niektoré ženy napriek plnému dojčeniu dostávajú menštruáciu napr. hneď po šestonedelí a menštruácii zvykne predchádzať ovulácia 🙂 Takže áno, môžeš otehotnieť aj v šestonedelí 😉 Moja známa je toho príkladom....

anett9
1. máj 2014

tiež mám známu,ktorá otehotnela v šestonedelí...takže je to pomerne častý jav,ako sa zdá....a tiež poznám pár ľudí,ktorí si myslia,že otehotnieť v šestonedelí je nereálne...dokonca,že dojčenie je istá forma antikoncepcie...sa musím smiať nad toľkou naivitou 😀 telo je skrátka nevyspytateľné a každý je individuálny,takže ak neplánuješ hned druhé bábo,tak sa určite vyhni nechránenému sexu 😉

maria1989
1. máj 2014

@otazocka123 inak neviem či vieš, sú aj antikoncepčné tabletky, ktoré môžeš brať i pri kojení, ako som sa včera dozvedela u gynekologičky 😉

lulu369
1. máj 2014

@otazocka123 moja to, že kojiš neznamená, že si chránená pred otehotnením aj pokiaľ kojenia mebudeš mať mrchu...A áno môžeš otehotnieť aj 3 týždne po pôrode.
Ja som dcérku kojila 2 roky, mrchu som nemala celý ten čas, prišla mi až keď som ju prestala kojiť (aj to až 2 týždne po ukončení kojenia), no pri dcére bolo kojenie 100% antikoncepcia. Syna som kojila 17 mesiacov, tiež som nemala mrchu, tá znova prišla až keď som syna prestala kojiť, no v čase keď som už bola tehotná...Neotehotnela som síce počas kojenia, ale tesne po ukončení kojenia...

gromkaver
1. máj 2014

@otazocka123 ano aj nie, ako pisu zienky, zalezi ako je nastavene tvoje telo. Kamaratka dostala prvy menzes uz v sestonedeli, takze musela aj ovulovat, ja kojim uz 17mes. a naposledy mi dr. povedal, ze teda u mna sa este menzes ani ovulacia nekona, iba bajicka cakaju, no ale moze sa stat, ze by som otehotnela. Ja liekovu antikon. neberiem zo zdrav.dovodov, no moja sestra brala aj pocas dojcenia a suseda tiez, takze urcite pokial hned druhe babo neplanujete, tak si ju treba nasadit 🙂 ...

ajkadi
3. máj 2014

júúú ty si taká fit? 3 týždne po pôrode?super rodila si normálne? a bola si aj nastrihnutá?a všetko v pohode tak skoro :D ? ja som dva týždne po pôrode tak ma to zaujíma 🙂))

otazocka123
autor
20. máj 2014

@ajkadi ... No, som 🙂 rodila som normalne, a uz o par hodin po porode som veselo behala po izbe. nastih sa do 2 tyzdnov zahojil a citim sa dobre. A pri prvom sexe po porode tiez nebol problem 🙂

ajkadi
24. máj 2014

@otazocka123 parada 😀 ja som tiež nemala problem po pôrode mňa len ten sex zaujímal haha..my s mužíčkom ešte nič čakám kým pôjdem na kontrolu lebo dosť dlho ma zašívali tak sa chcem uistiť že som ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre