Môžu byť nalakované nechty na nohách pri pôrode?

evita876
14. jún 2015

Prosím o radu či môžem mať nalakovane nechty na nohach pri pôrode.

sheila72
14. jún 2015

Seriously? :D

decode
14. jún 2015

Ahoj, na nohách áno, ale na rukách by nemali byť, poprípade ak budeš rodiť cisárskym, aby mohli sledovať okysličenie.

mirkaaa80
14. jún 2015

Ja som pri sekcii nemohla ani na nohach.

pan_dokonaly
14. jún 2015

A to ti sanitar odlakuje, alebo rovno zrthavaju?

kakaovyrez
14. jún 2015

Ja som mala a rovno cervene 🙂 Ani som si to neuvedomila, ked som tam sla a nikto proti tomu nic nemal...

libka1
14. jún 2015

tak toto ma nenapadlo risit ani pri jednom porode. ako dobre ze sa to dozvedam az teraz ze aj toto sa da riesit, este by som nahodou zacala moc rozmyslat 😀

sunny15
14. jún 2015

Nemala by si mat,na rukach vobec ale mne kazali odlakovat nechty aj na nohach tesne pred cisarskym

andasla
14. jún 2015

Mne ich este na operacnom stole odlakovavali - na nohach.....akutny cisarsky, ale nevedela som ze nemozem mat nalakovane 🙂

olivka26
14. jún 2015

to som este nepocula,ze nesmu byt nalakovane nechty..

barboritta
14. jún 2015

Mne povedali pri predoperacnych vyšetreniach že môžu nalakovane byť aj na nohách aj na rukách ale na každej koncatine jeden prst nechať nenalakovany. Takže až taká blbá otázka mi to nepríde, ako sa z toho kosite 😒

tomikejt
14. jún 2015

tak toto by ma nenapadlo veru.. ja som pri porode mala na nohach urcite nalakovane, to mam vzdy a na rukach si nepametam ci som mala..

p_etrisha
14. jún 2015

Mala som akutnu sekciu a nalepene gelove na rukach, absolutne ziaden problem. Kedze bola zima, na nohach som nemala, ale v tej chvili by som to asi neriesila 😀

cerez
14. jún 2015

Nemali by byť. Pôrod je istým spôsobom zákrok, ktorý môže skončiť kedykoľvek z nejakých dôvodov cisárskym. Cisársky pôrod sa považuje za operáciu a pri žiadnej operácii nemajú byť nalakované nechty. Nejde o rozmar, ale pri operácii sa sleduje aj sfarbenie kože pod nechtom a či nastávajú nejaké komplikácie. Takže nejde o žiadnu srandu.

reni1512
14. jún 2015

..aspon jeden by mali byt odlakovany..pri sekcii je zakazane mat nalakovane nechty, v pripade ze sa nieco stane sleduju ci nechty nemodraju

vemala
14. jún 2015

Ja som mala na rukach nalakovane,aspon ked som uz vyzerala ako vygrcnuty rezanec tak nechty boli pekne 🙂 Isla som po termine na planovany porod a bola z toho neplanovana sekcia.Len jedna sestricka mala pripomienku k nechtom ale aj to bola taka furia protivna takze v poho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre