Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nastrihávali vám hrádzu?

dzina007
11. jan 2013

Nastrihavali vam hradzu alebo nie?

jasmika
11. jan 2013

ano. Nastrihávanie som ani necítila.. ale ked to šili tak ma šiel trafiť šľak 😀 😀 😀 Ej to len bolelo ...

katkaagabko
11. jan 2013

1.ano-prirodzene, porod s vacuuemextractor
2.nie-prirodzene len oderky , jeden steh masirovane porodnikom

monko
11. jan 2013

pri prvom pôrode áno, ale museli lebo museli previesť kliešťový pôrod a veľmi rýchlo, pri druhom dieťati som bola bez nástrihu

andrik78
11. jan 2013

3 pôrody a 3 nástrihy

kokorunecka
11. jan 2013

Áno.

katka1981
11. jan 2013

Nie, nenastrihli ani nesili. Pouzivala som epino, ale je to asi aj dedicne a gynekolog nerobi nastrih, pokial nie je nevyhnutny.

danka2105
11. jan 2013

Prvý pôrod a nie nenastrihovali, a mala som asi len jeden vnútorný steh.

ludka77
11. jan 2013

2x pôrod 2x nástrih.

marmete
11. jan 2013

Nie, doktorka do poslednej chvíle masírovala hrádzu presne preto, aby nemusela nastrihnúť.Tak som sa iba roztrhla 😀 a mimochodom, mladší doktori rodia aj bez nástrihu, tí starší (väčšinou) iba s nástrihom, lebo tak boli učení a akceptovať nenastrihnutie je pre nich nepochopiteľné. Osobne som to zažila na sále pri konfrontácii medzi mladou a starou doktorkou.

lejlla
11. jan 2013

Ano pri oboch porodoch...

piacere
11. jan 2013

nie

katuskad
11. jan 2013

ano, pri oboch pôrodoch ma nastrihli.....

fra
11. jan 2013

4 deti- prvykrat ano, druhykrat nie, treti krat ano, štvrty krat nie ...ked nestrihali, neroztrhla som sa vobec, ani jeden steh a pritom to boli skoro 4 kg deti a preto si myslim, že aj tie dva nastrihy boli uplne zbytočné, len tak zo zvyku ... samotny nastrih si človek vobec nevšimne, šitie je trošku horšie, najhoršie je fungovať dlhe tyzdne po porode s neprijemnymi bolestami vždy ked si človek chce sadnuť a ked by mal energiu venovat radšej babetku ako svojim (podla mna vo vačšine pripadov) zbytočnym bolestiam

nikolka2
11. jan 2013

Áno pri oboch porodoch ...

pingu1
11. jan 2013

no co je horsie? nastrih, alebo roztrhnutie? uf, ja som mala nastrih... ja som celkom za, lebo bez nastrihu mi to pride nebezpecne pre dieta... neviem

kuratko
11. jan 2013

prvy porod- odmietla som nastrih. urobili mi nastrih. druhy porod/ odmietla som nastrih a pohadala sa s doktorkou/ nemala som nastrih. iba male natrhnutie, hned po porode som sedela. nastrih zbytocne poskodi zenu a dieta ho pri normalnom porode nepotrebuje.

mracik
11. jan 2013

1. áno, 3x nie.
1. rodil pán primár, 2,3,4 mladý lekári
1x mal syn 3,4kg, ostatní mali 4,3-4,5 kg.
Tiež si myslím, že pri prvom pôrode to bola rutina, nie nutnosť. 😉

emilii
11. jan 2013

ano nastrihovali ma pri každom pôrode .. ani pri jednom som to nezaregistrovala .. po druhom a treťom som pár hodín po pôrode aj bez problémov sedela 🙂

katren
11. jan 2013

prvy porod ano, dalsie dva nie 😉

pimpulienka
11. jan 2013

Ano, ale málo

ninarigova
11. jan 2013

Ano 3 porody 3 nastrihy.Velkost 3830g,3550g,3720g a teraz bude urcite zas nastrih pri 4 dietatku.Odporucam ked ze je to nastrih z vonka,inac hrozy pretrhnutie z vnutra aj z vonka. 🙂 Nastrihnutie neboli iba zosivanie citit take stipkanie ako spendlikom.

katecameron
11. jan 2013

prve dva porody nastrih ANO deti 3550g vaha a obvod hlavy 36cm cca 3stehy a uz dva hodiny po porode som behala po chodbe a nic mi nebolo pri tretom dietaku bolo mensie v porovanní so surodencami 3430g obvod hlavy 34cm mi nastrih neurobili a nadtrhla som sa cca 5stehov a 2tyzdne som cítila pri sedení nepríjemne pocity teda som ani poriadne nemohla sediet

cawes
11. jan 2013

Nie, ziadne potrhanie nic

monikajaco
11. jan 2013

ja ano .. rodila som 5 kg dieta .. nastrihli krasne zasili o 2 tyzdne som nevedela ze som rodila ... uplna pohoda

aknedz
11. jan 2013

Prvorodicka, bez nastrihu, bez jedineho poranenia, bez stehov, dcerka 3790g...cvicila som s epinom a masirovala hradzu, nastrih som na sale razantne odmietla, nastastie ma lekar respektoval 😉

ka.
11. jan 2013

2 porody, 2 nastrihy

katpetdo
11. jan 2013

bez nastrihu, 2 stehy...rodila som ale extremne rychlo a predcasne 2,5kg dieta.

dandulina
11. jan 2013

Ahojte. Chcem sa spytat, ci vas strihovali pri druhom porode na tom istom mieste ? Dakujem.

lulaband
11. jan 2013

prvorodicka..ano nastrihli ma a som aj rada bo maly by sa asi inak von nedostal 🙂....uplna pohoda...uz na druhy den som v pohode sla na "velku"..kasne ma zasili a teraz to ani nevidno...

natalinka98
11. jan 2013

Ano, nič som necítila, ale keď som zbadala tie veľké zahnuté nožnice, nebolo mi všetko jedno 🙂 . Ani zašívanie som necítila, umŕtvili mi to, len na konci také malé štipkanie. Len potom to bolo horšie také dva týždne so sedením.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli