Nechajú ma porodiť, ak mám dlh na zdravotnej?

mamca61
23. feb 2017

Cawte baby... Rada by som vedela ci mi lekari nebudu komplikovat porod ked mam dlh na zdravotke... chcela som si ho zaplatit postupne lenze mi ho posunuli exekutorovi. a do terminu porodu mu to urcite splatit nestihnem kedze som pn.. Vdaka za info

tarvika
23. feb 2017

a volala si do poistovne ze chces splatkovy kalendar? dohodla si sa s nimi?

evittam
23. feb 2017

@mamca61 A preco mas dlh?! A uz u exekutora. No a pochybujem,ze je mozne aby si dieta nosila dlhsie nez 9 mesiacov,takze porodit musis ci mas alebo nemas dlh.

evittam
23. feb 2017

@tarvika Ak je to uz u exekutora tak poistovna sa s nou bavit nebude. Nechala to zajst daleko.....

mamca61
autor
23. feb 2017

ked som ziadala o splatkovy tak uz to bolo postupene exekutorovi vraj... mne az potom neskor prisiel papier domov... je to zrejme koli tomu ze som nejaky cas robila v anglicku...

tarvika
23. feb 2017

@evittam no ved to sa cudujem, ze chcela splacat a teraz ma exekutora. ale inak aj exekutori su normalni a da sa s nimi dohodnut napr na splatkach, len treba komunikovat.

sykorkauhliarka
23. feb 2017

joj no mala si sa odhlasit z poistovne ked si sla do zahranicia...to ti nikto vtedy nepovedal ?

mamca61
autor
23. feb 2017

@tarvika ved sa da s nimi dohodnut lenze to nestihnem zrejme splatit ani jemu 😒

dominika6
23. feb 2017

@mamca61 čo s tým má pôrod? ked nezaplatíš neporodíš?

mamca61
autor
23. feb 2017

@sykorkauhliarka no nie to mi nik nepovedal

aduuus
23. feb 2017

@dominika6 nechaju prenasat 😂😂😂😂 ako sorry ale blba otazka blba odpoved ...

emasss111
23. feb 2017

jasné, že budeš môcť normálne porodiť v nemocnici ;)
neviem o tom, žeby si lekári zisťovali, či máš alebo nemáš dlh v poisťovni a na základe toho vykonávali zdravotnú starostlivosť....máš kartičku poistenca? si poistená momentálne? ak áno, nie je problém 🙂 a ak nemáš, tak si potom za zdravotnú staroslivosť zaplatíš...ale porodiť musíš predsa 😎

mamca61
autor
23. feb 2017

skor ma zaujima ci ma nechaju porodit v nemocnici normalne a potom to bude poistovna odo mna pytat alebo ako to bude...

evittam
23. feb 2017

@mamca61 No a preco by ti to aj mal niekto hovorit. Sa zaujimam o to co som povinna spravit ked napr.odidem do zahranicia a nie potom riesit "po funuse". Prepac za uprimnost. A neverim,ze ti nechodili napr.upomienky,ze mas dlh.

tarvika
23. feb 2017

a momentalne ako to mas s poistovnou? si poistena ci nie? to je zasadna otazka. ak ano, nie je problem. ak nie, a to je asi pravdepodobnejsie, tak si to budes musiet zaplatit.

natalkasimonka
23. feb 2017

Teraz ste v poisťovni prihlásená?

tarvika
23. feb 2017

@evittam asi jej chodili ale bola v anglicku, tak o nich nevedela. tipujem.

lulu_2323
23. feb 2017

@mamca61 no ak mas dlh na zdravotke su ti povinny vikonat len bezodkladnu starostlivost co si myslim ze porod je. Skus zavolat na zdravotku a opytaj sa ci ked pojdes rodit ze ci si vsetko musis zaplatit ty sama alebo ti to zdravotna poistovna uhradi. Porodit ta urcite nechaju aj ta porodia otazka na mieste by skor bola ci si cely porod nebudes musiet zaplatit ty sama. Ak prides kupovat do lekarne lieky tak aj ked mas recept musis si ich zaplatit v plnej vyske lebo im hned vyhodi ze mas dlh na zdravotke. Takze treba sa informovat ako je to sporodom

mamca61
autor
23. feb 2017

@emasss111 ved to chcem vediet ci si to zistuju... ale napr uz som mala v poistovni dlh a aj tohto exekutora a stratila som karticku poistenca a do par dni mi poslali novu ked som ziadala... som si myslela ze mi ju neposlu... ale tak momentalne som pn a normalne mi tam platby odchadzaju, dlh mi nenarasta

88patka88
23. feb 2017

@mamca61 pôrod je bezodkladná zdravotná starostlivosť takže tá odrodia toho sa báť nemusiš neviem ale ako to je s následnými poplatkami a hospitalizáciou ...Naozaj si to pories čím skôr lebo ti ani lieky v lekárni nevydaju vlastná skúsenosť ☹ tiež som bola mimo SR neskoro som sa odhlasila lekárka mi predpísala antb. a v lekárni som ich musela zaplatiť cele dokonca mi poisťovňa neschválila hospitalizaciu a operáciu musela som to ísť vyplatiť na okresnu pobočku preto naozaj ak máš možnosť vyries si to čím skôr

mamca61
autor
23. feb 2017

@88patka88 hej lieky ktore mi gynekolog predpisal som si musela zaplatit ale ani on nic nespominal... ze by ma nevysetril vsetko v pohode

tarvika
23. feb 2017

najlepsie bude, ked zavolas do poistovne a priamo sa tam opytas. Ak si budes musiet porod platit sama, rataj so sumou 2000Eur a viac. Cize to sa ti lepsie oplati skusit splatit dlh pred porodom, aj za cenu ze si budes musiet vziat pozicku.

mamca61
autor
23. feb 2017

@lulu_2323 skusim tam zavolat alebo radsej vybehnut osobne... len ako by to bolo s tou hospitalizaciou po porode? asi si ju zacvakam😒

barbara088
23. feb 2017

@evittam a co akoze ju nechaju umriet aj z dietatom

evittam
23. feb 2017

@barbara088 Kde som to napisala?!

evittam
23. feb 2017

@barbara088 Si poriadne precitaj moj prvy prispevok.😉

suriacik
23. feb 2017

zo zákona máš nárok ako občan SR na základnú nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. Lekári si to dnes zisťujú cez systém u každej hospitalizácie a podľa toho sa zariadia. porodiť ťa určite nechajú 🙂 a bábätko je vlastne nový poistenec bez dlhov, môže mať kľudne aj inú poisťovňu ako ty. takže o bábo bude určite postarané tak ako treba. No čo spadá pri pôrode pod nevyhnutnú starostlivosť, to už neviem 🙂

lienkaviva
23. feb 2017

@mamca61 to že máš dlh na ZP je jedna vec. Normálne môžeš chodiť k lekárom aj porodiť v nemocnici ako ostatné. Ono v zákone je že ZP moze spatne žiadať zaplatenie toho čo si prelezala v nemocnici ale nerobia to. Uplatňujú si to iba napr. tak že ak by si potrebovala operáciu ktorá nie je akútna (napr. operácia bedr.klbu) tak by ti ju neschválili (v modrom z neba bol ten pán čo čakal na transplantáciu a mal dlh na ZP).
A ešte keď si pracovala v zahraničí, pracovala si na zmluvu? Lebo ak áno tak za to obdobie nemusíš platiť ZP. Ale musíš im doložiť doklad

barbara088
23. feb 2017

@evittam tak prepac

zuzanaete
23. feb 2017

@tarvika Porod na SK nestoji tolko penazi. Tak cca 800-1000 a v tom je uz aj cena za starostlivost o dieta.

katriona1
23. feb 2017

@zuzanaete záleží jestli je to přirozený porod nebo sekce, ta stojí potom cca těch 2tis.eur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre