Odchod z pôrodnice skôr na reverz. Máte skúsenosť?

stanik382
12. dec 2015

Máte skúsenosť? Ak áno akú? Najviac ma zaujíma prístup personálu a tiež ako ste sa doktormi dohodli na tých novorodeneckých vyšetreniach ak ste chceli odísť skôr ako boli niektoré urobené. Ďakujem (Samozrejme sa tu bavíme o prípade kedy je všetko v poriadku s mamkou aj bábom 🙂 )

jonki
12. dec 2015

odisla som o den skorpo prvom porode, gyn nenamietali, pediatri mali jedinu vyhradu-ockovanie proti TBC a odpich paticky ak sa dobre pamatam...to sme doniesli malu na otocku.

mirussa
23. nov 2016

@jonki @stanik382 a dostali ste potom prispevok po narodeni dietata, ak ste odisli na vlastnu ziadost?

pslahorova
23. nov 2016

@jonki v nemocniciach sa uz nerobi ockovanie na TBC. Ja som bola s dcerou az po MMR ockvani po roku a pol, so synom pojdem tiez.

celasapremenim
24. nov 2016

na prispevok pri narodeni dietata, ked ide zena domov na reverz, nie je narok

miushik765
24. nov 2016

To tam nevydržite 3dni? Ja som bola kôli maleho žltačke tyždeň a neubudlo zo mňa... samozrejme nič prijemne ale vydržať sa to dá

celasapremenim
24. nov 2016

@miushik765 presne, ja dva krat po 9 dni, prirodzene porod...z toho, raz zltacka, druhy raz problem z prostredia a do tretice cisarak, kde ma supli na 4. den domov
za tie zdrave krasne deti to cloveku stoji

miushik765
24. nov 2016

@celasapremenim presne tak zdielam tvoj nazor pre deti mi mami vydržíme všetko na svete len nech su zdravé 🙂

emilia25
24. nov 2016

Neznasam nemocnice kolko razy som uvazovala nad tym porodom doma.naposledy som odmietla hospitalitaciu babo bolo v poriadku to ma zaujimalo ako prve ale bolesti take silne ze uz mi zacalo trvdnut brucho a ked som uz od bolesti vracala tak sup na druhy den naspet.zapal oblicky antibiotika do zil a kazdy doktor no keby ste zostali ten vecer u nas uz ste pomaly mohli byt vyliecena.to bolo mesiac pred porodom a som im povedala pridem az ked zacnem rodit.tak aj bolo ako sme prisli mala do 2 hod bola vonku.a reverz som nikdy nepodpisala a to som lezala 4 krat.ale horsie to je ked idete skor do nemocnice a nic s vami nerobia lebo je vikend a vy to chcete mat uz za sebou takto som lezala tyzden pri prvych 2.pri dalsich som uz sla rodit.

stanik382
autor
24. nov 2016

@mirussa nakoniec som odišla tak ako som chcela na tretí den, musela som čakať na vyšetrenia dcérky. Ale myslím, že sa vždy dá dohodnúť. 🙂 treba si vybrať dobrú porodnicu vrámci možností

celasapremenim
24. nov 2016

@stanik382 no super, ze ste nemali komplikacie a dohodla si sa
ja som sa tlacila tiez uz domov od tretieho dna a to mi bolo zle, takze ja ta na jednej strane aj chapem, ale kebyze je problem, tak vydrzat radsej

stanik382
autor
24. nov 2016

@celasapremenim samozrejme, ked su problémy tam nie je o com 🙂 pokiaľ viem, tak v nemocke zostávaš dlhšie kvôli kojeniu (kým sa nerozbehne), potom kvôli tomu ako sa cítiš po pôrode a tiež podla dní, čo nariadujú poistovne. A tiež kvôli vyšetreniam (pätička až na tretí deň).
Ja som bola po pôrode fyzicky OK, dojčenie uplne bez problémov, poistovna ma netrápi. Ak bývaš v meste kde je aj pôrodnica tak nie jeproblém prísť na odber z pätičky naspať do nemocky. Zostávať v nemocke len kvôli pätičke ak chce ísť rodička domov, lebo jej tam nie je dobre, podla mna nestojí za to. A tiež nejako vedome očakávať, že sa môže niečo skomplikovať so zdravotným stavom dieťaťa - tak je lepšie nerozmýšlať 🙂 tod môj pohlad 🙂

celasapremenim
24. nov 2016

@stanik382 nikto nehovori o vedomom predpokladani problemov
pises v podstate to iste co ja
takze ano, ked je problem, akoze aktualny stav, pritomny cas, tak ostat
ak nie je problem, netreba ostat
reverz, ak sa neda dohodnut a peniaze nepotrebujes, kludne
ja som rodila tri krat, dva krat osobne bez problemov, 4 hodiny po porode som uz bola s malou u svokry pred oddelenim, jedno dieta malo zltacku, druhe nie, ale to co nemalo zase malo teplotu, nieco z prostredia, tak nas nechali dlhsie, nastastie vsetko v poriadku
treti porod bol iny, to som sa davala dlhsie dokopy, nastastie maly ani zltacka ani nic, takze stvrty den doma, hoci mne velmi hej nebolo, ale radsej mi nebolo hej doma :D
ale sme tu a tesime sa
ved kto by mal nemocnice rad? ani ten lekar tam nechodieva nadseny :D:D:D

lucinocka
24. nov 2016

@miushik765 ja som bola mesiac a tiez zo mna neubudlo:D

stanik382
autor
24. nov 2016

@celasapremenim pomýlia som sa, nie do kedy sa nerozbehne dojčenie ale do kedy dieťa nepriberie. a to tiež nie je také jednoznačné lebo každé dieťa priberie na iný den a to môže byť dobre kojené 🙂

celasapremenim
24. nov 2016

@stanik382 to je pravda, veru

jonki
24. nov 2016

@pslahorova ja viem co sa ockuje....pisala som svoju skusenost a podmienku pediatra...z 11/2010
@mirussa ano dostali sme vsetky standardne prispevky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre